Arama sonuçlarında yazar bilgileri 0

Google Arama sonuçlarında yazar bilgileri çıkarmak için Google’nin yönergelerini izleyelim.

Bunlardan önce verdiğim arama sonuçlarına bakarak ne dediğimi tam olarak anlayabilirsiniz. [steven levy google plus], [chlorine based life], [madonna], [britney spears], [google authorship], [david pogue nytimes], [pete wentz], [javascript inheritance].

Google Web Araması

Google Haberler

Google arama sonuçlarında yukarıdaki gibi çıkmak için gerekli bilgileri tamamlamadan önce düzgün bir profil oluşturmanız gerekiyor. Profil tamamlandıktan sonra gereken yazarlık işlemlerini tamamlayacaksınız ancak Google arama sonuçlarında kesin olarak bunları çıkarma garantisi vermiyor.

1) Birden fazla yazar tarafından içeriğe sahip olan siteler

Öncelikle Google+ plus sayfanız olması gerekiyor ve giriş yapmış olursanız arama sonucuna yansır.

Google Profil Sayfasına giriş yapın.

Profili Düzenleye tıklayın.

Hakkında sayfasına tıklayarak “Diğer Profiller” sekmesinin altındaki boş olan kısmı doldurucaksınız. Doldurucaksınız derken web sitenizin adını oraya giriceksiniz. Google Plus türkçede o kısım boş aslında orada “Editör olduğu siteler”  başlığı olması gerekiyor.

O kısıma web sitenizi ekledikten sonra e-mail adresinizi onaylatmanız gerekiyor aynı sayfada “Ev” telefonu isteyen bir kısım var orada Telefon yerine E-mail seçip Google mailimizi giriyoruz ve mail adresimiz onaylanıyor. Bu şekilde Google profilimizle sitemizi bağlıyoruz.

2) Sitenize kodu doğru şekilde eklemek

Eğer kişisel siteniz ise yani tek editör siz iseniz rel=”author” kısmını otomatik Google+ Plus sayfanıza yönlendirebilirsiniz. Ancak çok editörlü sitelerde rel=”me” etiketi kullanılıyor. Bunuda şu şekilde yapıyoruz.

Bu arada ben WordPress kullanıcıları için özel kodlar vermiyorum onlar için ayrıca sayfalar oluşturucağım inş. 🙂

<a href="https://plus.google.com/109412257237874861202?rel=author">Google</a>

 

<a rel="author" href="https://plus.google.com/109412257237874861202">Google</a>

Yukarıdaki 2 yöntemlede oluyor. Ancak WordPress gibi akıllı bir blog kullanıyorsanız author linki editör sayfasına yönlendiricektir yani google profiline değil. Bunun içinde Google şöyle bir teori geliştirmiş yada geliştirilmiş;

rel=”me” etiketi

Eğer author linki kendi “Hakkında” sayfanıza gidiyorsa Hakkında sayfasında Google profil linkinizi vericeksiniz ve rel=”me” etiketi kesinlikle olucak. Alttaki gibi;

<a rel="me" href="https://plus.google.com/109412257237874861202">Google</a>

Bu yöntem çok editörlü sitelerde kullanılıyor.

Google’de bunu test edebilirsiniz ki etmelisiniz doğrumu yanlışmı Google buna karar vericek.

Geek ve Nerd Nedir? Kimlere Denir? 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bu yazımızda Geek ve Nerd nedir? ve kimlere bu sıfat verilir bunları açıklayacağım.

Öncelikle bu terimler Amerikan kültürüne sahip gençleri sınıflandırılmasında kullanılan Geek ve Nerd gibi iki terim bulunuyor. Bu terimler aslında Türkçe’de Asosyal ve İnek olarak şeklinde yorumlanabilir. Bu iki sıfatı taşıyan insanlar genellikle ergenlik sürecinde yaşıtlarının ilgisini çekmeyecek şeylerde çok fazla bilgisi olan insanlardır. Aslında bu sıfatlar hakaret olarak söylenir. Peki Geek ve Nerd tam olarak nedir? kimlere denir? ve kökenleri nereden gelmiştir? bunlara bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Etkili Hikaye Anlatmak İçin Animasyonlu Harita Yolu

Geek Nedir?

Bu tip insanlar Asosyal olarak bilinsede zeki olarak bilinir. Kendileri Teknoloji ile alakalı her türlü konuda bilgi sahibi olaması yani teknoloji danışmanı, işlerinde başarılı, acayip insanlara denir. Genellikle Mac pc kullanırlar. Geek’in kökenine bakacak olursak eskiden sirkte çalışan yetenekli insanlara küçük düşürücü söylenirdi. sirk hayvanı gibi farklı anlamlarda taşırdı bu terim.

Nerd Nedir ?

Bu tip insanlar ise Geek’lerin aksine Mac yerine PC kullanırlar. Daha çok içine kapanık, genellikle mühendis, yazılım ve fantastik işlerle uğraşmayı seven insanlardır. Nerd ise Dr.seuss tarafından 1954’te bir makalede yazılmıştır.

Bu araştırma mastersinit.org tarafından hazırlanmıştır.

Android Telefonlarda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir? 0

Android telefonlarda numaralarımız yanlışlıklada olsa silinebiliyor. Yanlışlıkla silmek hepimizin başına gelebilir.

Bazen bir uygulama yüklerken, sistem güncellemesi yaparken, herhangi bir değişiklik yapraken veya telefonumuzu küçük bir çocuğa verdiğimizde numaralarımız silinebilir. Peki silinen numaralar nasıl geri getirilir?

Android Telefonlarda Silinen Numaraları Geri Yükleme

Silinen numaraları geri getirmek için Google hesabımızla Google Kişiler Sayfasına giriş yapalım. Açılan sayfanın sol tarafındaki pencerenin altında Daha Fazla butonuna tıklayalım. Aşağı doğru açılan pencerede Kişileri geri yükle sekmesine tıklayalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En iyi Android Emülatörü Bluestacks 2 indir

Açılan pencereden 10 dakika, 1 saat, dün, 1 hafta önce ve özel bir zaman 1 ay’a kadar zamanı belirleyelim yada seçelim ve numaralarımızı geri yüklensin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android için En iyi 10 Dosya Yöneticisi

Not: Silinen kişleri geri getirebilmek için senkronizasyonu devamlı açık tutmalısınız. Çünkü senkronizasyon telefonda yapılan her değişikliği google hesabınıza yedekliyor. Numaraları silseniz dahi sonradan geri getirbilirsiniz.

Most Popular Topics

Editor Picks