WordPress Bakım Modunu iptal etmek 0

Merhaba Aradakşar bugün sizlere yeni bir taktik daha öğreticem başıma geldi sıkıştım çözdüm problemi sizinde gelirse yaşamayın istedim.

https://3.bp.blogspot.com/-GkD28tPOZ9U/UMj2Lkww0VI/AAAAAAAAMxY/xZl57CBGQt8/s1600/wordpress-3.5.jpg

WordPress 3.5 Türkçesi gece yayınlandı bende hemen güncelleme yapmak için bastım tuşa hiçde otomatik güncelleme huyum değildir dosyaları indirir kendim farklı klasöre upload ederim (şurdaki gibi) ama bu sefer otomatik güncellemeye bastım bekliyorum tabi bakım moduna geçti site. Bi yandanda düşünüyorum Matt’in bir açıklamasında radikal değişikliklere gidilcek falan diyordu dedim heralde bir sürü değişiklik olacak onu bekliyoruz. Meğersem takılı kalmış bakım modunda 🙂

Sizde güncelleme yaptığınızda siteniz bakım modunda fln takılırsa altta dediğim kodu silin yada adını değiştirin olsun bitsin.

https://1.bp.blogspot.com/-MtJuQ_46RUA/UMjy_I_bnZI/AAAAAAAAMw0/NqOBwm7Uy5o/s1600/bakim-modu-rooteto.jpg

Bakım Modu Kapatma

Web sitenizin kurulu olduğu dizine FTP programı aracılığı ile bağlanın orada ana dizinde public_html veya hangi klasöre kurduysanız orada .maintenance diye bir dosya olacak onu sileceksiniz veya adını değiştireceksiniz işlem bu kadar.

.maintenance

FTP’de göremiyorsanız programınızla alakalıdır. FileZilla FTP programını bilgisayarınıza indirip kurun kesin görürsünüz.

Google Chrome 45 Güncellemesiyle Ram Kullanımını Yüzde 25 Azalttı 0

Google yeni Chrome 45 güncellemesi ile web tarayıcısında kullanılan ram kullanımını büyük ölçüde azalttı.

Google’ın Chrome web tarayıcısı uzun süredir fazla ram kullanımı ile şikayet ediliyordu. Google 43 güncellemesinden sonra 45 güncellemesinde büyük bir değişiklikle Ram kullanımını oldukça azalltı. Google Chrome 45 tarayıcısında ortak kullanımda yüzde 10 azalma görülürken Gmail gibi web uygulamalarında yüzde 25 daha az Ram kullanımı sağlıyor.

Yeni Chrome 45 güncellemesi ile birlikte artık Chrome web tarayıcısı kulanılan kaynakları takip edecek. Böylelikle boşta kalan ve kullanılmayan görevleri sonlandırarak daha az Ram kullanımı sağlayarak bilgisayarınızında ram kullanımını azaltacak.

Chrome Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Google Chrome güncellemesini yapamak için Sağ üst tarafta bulunan Özelleştirme butonuna tıklayalım. Açılan küçük pencerede alt tarafta bulunan Yardım ve Hakkında sekmesine gelelim ve sağa doğru açılan pencereden Google Chrome Hakkında sekmesine tıklayalım ve güncelleme penceresine gidelim. Açılan pencerede Güncellemeler otomatik yapılmadıysa Güncellemeleri kontrol et diyelim ve güncelleyelim.

Chrome 45 sürümüne güncellenmişse sorun yok her hangi birşey yapmanıza gerek yok.

Android Telefon Üreticileri Artık Her Ay Güncelleme Yayınlayacak 0

Android telefonlarda yaşanan güvenlik açıkları Telefon üreticilerini artık her ay güncellmeye  yöneltiyor.

Android telefonlardaki en büyük sıkıntı güncelleme sıkıntısıdır. Akıllı telefonu bir kere alırsın ve güncelleme bir daha çok zor gelir. Özellikle Samsung cihazlarda bu sıkıntı çok yaşanıyor. Artık Android telefon üreticileri çıkan açıklar nedeni ile her ay güncelleme yayınlayabilecek. İphone telefonlarda olduğu gibi her zaman güncelleme veren Apple yolu izleyen Android telefon üreticileri yavaş yavaş akıllanıyor. Android telefona üreticilerinin en büyük hatası olan güncellemeleri artık tüm telefonlarda her zaman verilecek.

Bu güncelleme akınına Google ve Samsung’dan sonra Motorola ve LG’de akıllı telefonlarıda devam edecek gibi görünüyor. Sony ve HTC’de kısa sürede her ay güncelleme yapabilir.

Most Popular Topics

Editor Picks