Blogger kullananlar için kendi domain kullanmak 0

Blogger kullananların çoğu zamanla domain alıp kendi isimleriyle internette isim yapmaya başladılar. Yanlız bu iş biraz zor olduğu için Türkiyede fazla yapan yoktu hatta nadir görürsünüz zaten.

Şimdi sırayla başlıyoruz. Öncelikle domain’i satın aldığınız panele girin ben isimtescil.net’teki domainlerimden 1 tanesini seçtim.

  1. Domain panelinizden: Domain IP Bazlı Gelişmiş Dns Yönetimine girin.
  2. Oradan: “Gmail Web Alanımı(Blogger) Kullan” seçeneğine tıklayın.
  3. Domain ana sayfasını kullanıcak iseniz www yazmanız yeterli olucaktır. Ancak farklı isimler kullanmak istersenizde blog gibi kelimeler yazabilirsiniz.
  4. Google CNAME: ghs.google.com adresi olduğuna dikkat edin.

http://i1126.photobucket.com/albums/l618/rooteto/blogger20domain.jpg?t=1319229405

Blogger’da domain kullanmak

  1. Blogger.com’a girin.
  2. Ayarlar sekmesinden Yayıncılık sekmesine tıklayın.
  3. “Özel Etki Alanı” Kısmı olucak orada en üst kısımda ona tıklayın.
  4. Daha sonraki sayfada VISA kart seçenekleri olan domain satın alma veya alınmış domaini ekleme gibi alan olucak orada: “Gelişmiş ayarlara geçiş yapın” yazısına tıklayın farklı bir sayfaya geçiceksiniz.
  5. Karşınıza çıkan sayfada örnek: blog yazdıysanız: blog.sitenizinadi.com olarak yazıp kodu girdikten sonra Ayarları kaydet demeniz yeterli olucaktır.
  • Dipnot:” siteadi.com etki alanını blog.siteadi.com etki alanına yeniden yönlendir” seçeneğine tıklamayın ana sayfanızı yönlendirmesin.

Geek ve Nerd Nedir? Kimlere Denir? 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bu yazımızda Geek ve Nerd nedir? ve kimlere bu sıfat verilir bunları açıklayacağım.

Öncelikle bu terimler Amerikan kültürüne sahip gençleri sınıflandırılmasında kullanılan Geek ve Nerd gibi iki terim bulunuyor. Bu terimler aslında Türkçe’de Asosyal ve İnek olarak şeklinde yorumlanabilir. Bu iki sıfatı taşıyan insanlar genellikle ergenlik sürecinde yaşıtlarının ilgisini çekmeyecek şeylerde çok fazla bilgisi olan insanlardır. Aslında bu sıfatlar hakaret olarak söylenir. Peki Geek ve Nerd tam olarak nedir? kimlere denir? ve kökenleri nereden gelmiştir? bunlara bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Etkili Hikaye Anlatmak İçin Animasyonlu Harita Yolu

Geek Nedir?

Bu tip insanlar Asosyal olarak bilinsede zeki olarak bilinir. Kendileri Teknoloji ile alakalı her türlü konuda bilgi sahibi olaması yani teknoloji danışmanı, işlerinde başarılı, acayip insanlara denir. Genellikle Mac pc kullanırlar. Geek’in kökenine bakacak olursak eskiden sirkte çalışan yetenekli insanlara küçük düşürücü söylenirdi. sirk hayvanı gibi farklı anlamlarda taşırdı bu terim.

Nerd Nedir ?

Bu tip insanlar ise Geek’lerin aksine Mac yerine PC kullanırlar. Daha çok içine kapanık, genellikle mühendis, yazılım ve fantastik işlerle uğraşmayı seven insanlardır. Nerd ise Dr.seuss tarafından 1954’te bir makalede yazılmıştır.

Bu araştırma mastersinit.org tarafından hazırlanmıştır.

Android Telefonlarda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir? 0

Android telefonlarda numaralarımız yanlışlıklada olsa silinebiliyor. Yanlışlıkla silmek hepimizin başına gelebilir.

Bazen bir uygulama yüklerken, sistem güncellemesi yaparken, herhangi bir değişiklik yapraken veya telefonumuzu küçük bir çocuğa verdiğimizde numaralarımız silinebilir. Peki silinen numaralar nasıl geri getirilir?

Android Telefonlarda Silinen Numaraları Geri Yükleme

Silinen numaraları geri getirmek için Google hesabımızla Google Kişiler Sayfasına giriş yapalım. Açılan sayfanın sol tarafındaki pencerenin altında Daha Fazla butonuna tıklayalım. Aşağı doğru açılan pencerede Kişileri geri yükle sekmesine tıklayalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En iyi Android Emülatörü Bluestacks 2 indir

Açılan pencereden 10 dakika, 1 saat, dün, 1 hafta önce ve özel bir zaman 1 ay’a kadar zamanı belirleyelim yada seçelim ve numaralarımızı geri yüklensin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android için En iyi 10 Dosya Yöneticisi

Not: Silinen kişleri geri getirebilmek için senkronizasyonu devamlı açık tutmalısınız. Çünkü senkronizasyon telefonda yapılan her değişikliği google hesabınıza yedekliyor. Numaraları silseniz dahi sonradan geri getirbilirsiniz.

Most Popular Topics

Editor Picks