Ccleaner Aktif Sistem Gözetlemeyi Kapatma 0

CCleaner Windows kullanıcıları arasında kullanılan en polpüler sistem hızlandırma ve temizleme programıdır. Windows işletim sistemine yüklediğimiz üçüncü parti yazılımlar tarafından oluşan gereksiz dosyaları silerek bilgisayar hafızasında yer açar. Bilgisayarda gereksiz dosyaları silmesinin yanı sıra Kayıt defterindeki gereksiz girdileri silme, diski analiz etme ve diski onarma gibi özellikleri bulunuyor.

CCleaner Android uygulamasıda bulunan  CCleaner programının yeni sürümü ile gelen aktif gözetleme özelliğinin ekranımızın sağ alt tarafına yerleşmesi ve devamlı uyarı vermesini kapatacağız. Çoğunlukla rahatsız edici bir hale gelen bu özellik benim işime yaramıyor çünkü kendi temizlik işlemlerimi programın değil benim istediğim zaman temizlememdir. Bu can sıkıcı uyarı aslında CCleaner programının Pro sürümüne teşvik etmesidir. Pro sürümü otomatik temizleme özelliği olduğu için size bu uyarıyı vererek ücretli sürüme yöneltiyor. Zaten CCleaner programı otomatik olarak değilde Manuel olarak temizleme yapmak için kullanıyorum. Otomatik temizleme özelliği işime yaramayacaktır zira benim iznim olmadan herhangi bir dosyayı silmesin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Yenilenen Arayüzü ile CCleaner İndir

Ccleaner Aktif Sistem Gözetlemeyi Devre Dışı Bırakma

CCleaner programında bulunan bu can sıkıcı Aktif sistem gözetlemeyi kapatmak için ilk önce CCleaner arayüzüne giriyoruz. Sol tarafta ve en altta bulunan Ayarlar sekmesine tıklıyoruz. Hemen sağ tarafındaki sekmelerde bulunan Gözetleme sekmesine tıklıyoruz.

Gözetleme ayarlarında bulunan Sistem gözetlemeyi aç ve Aktif gözetlemeyi aç butonlarında işaretli olan onay butonlarını resimdeki gibi kaldırıyoruz. Alttaki Aktif gözetlemeyi aç onay kutusunu kaldırırken resimdeki gibi uyarıya Evet diyerek tamamlıyoruz artık rahatsız edici CCleaner uyarısı kalkmıştır.

Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Chrome web tarayıcı ile çok sekme açıyorsanız ve bu sekmeler ile baş edemiyorsanız OneTab eklentisini kullanabilirsiniz. OneTab Chrome eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi tek bir sekme ile bir araya getirebilirsiniz.

Chrome OneTab eklentisi tarayıcınız üzerinden açtığınız tüm sekmeleri tek bir liste altında toplayarak sekmelerinizi daha kolay kullanmanızı sağlar. İstediğiniz sekmeleri OneTab listesine gönderebilirsiniz. OneTab listesine gönderilen açık sekmeleriniz kesinlikle kapanmaz. Tekrar açmak istediğinizde açık sekmeniz en son kaldığınız yerde tekrar açılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram Windows 10 PC Ücretsiz İndir

%95 Tasarruf Sağlayın

Bu eklenti ile bellek kullanımınızda %95 oranında düşecektir. Çok büyük oranda bellek tasarrufu sağlayan bu eklenti sayesinde hem sekme karmaşasından kurtulabilir hemde hızlı bir internet kullanımı sağlayabilirsiniz.

Chrome OneTab İndir

Hazırda Beklet Modu Nedir? Nasıl Çalışır? 0

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Hazırda Beklet modunun ne işe yaradığını ve nasıl çalıştığını açıklayacağım. Hazırda beklet modu nedir? Nasıl çalışır?.

Bilgisayarımızı sıklıkla kullanıyorsanız ve arada bir dinlenirken veya başka bir işiniz çıktığında bilgisayarınızı muhtemelen kapatmıyorsunuz. Aslında bir çok insan PC başından kalkarken bilgisayarını kapatmıyor. Elektrik faturanızın daha az gelmesini istiyorsanız hemen Hazırda beklet modunu kullanın.

Uyku Modu Nedir?

Uyku modu PC’nizin güç tuşuna bastığında ve laptop’unuzun kapağını kapattığınızda devreye giriyor. PC’nizi uyku moduna aldığınızda RAM haricinde herşeyin elektriği kesilecektir. Açık pencereleriniz, programlar, ayarlar Ram üzerine kaydedilir. Ram’in elektriği kesilmediği için veriler ram üzerinde duracaktır. Tekrar uyku modundan çıktığınızda tüm ayarlar ve pencereler geri gelir ve bilgisayarınız kaldığınız yerden kullanabilirsiniz. Ancak bu durumda da PC’niz elektrik harcayacaktır.

Bilgisayarınızı bir adım ileri taşıyarak elektrik tüketmeden kaldığınız yerden devam etmek istiyorsanız Hazırda beklet modu işinizi görecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tek Tıkla Büyük Boyutlu Dosyalar Gönderebileceğiniz 15 Web Sitesi

Hazırda Beklet Modu Nedir?

Hazırda beklet modu ise yine tüm ayarlarınızı, pencerelerinizi ve açık programlarınızı Ram yerini Hard Diske yazmaktadır. Ram’in elektriği gittiğinde verilerde silinecektir Ancak Hard diskin elektriği gitse dahi veriler silinmez. Böylelikle bilgisayarınızı hazırda beklet modu ile kapattığınızda ve tekrar açtığınızda kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Hazırda Beklet Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Bilgisayarınızı kapatırken bu seçenek etkin olmadığı için görünmez. Hazırda beklet modunu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Denetim Masasına girin.
  • Güç seçeneklerine girin.
  • Sol tarafta “Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin” sekmesine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan pencerenin üst tarafında mavi yazı ile yazılmış “Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir”e tıklayın.
  • Altta açılan seçeneklerden “Hazırda Beklet” modunun karşısındaki kutucuğu işaretleyin.
  • Son olarak En alttan Değişiklikleri kaydet‘e basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır?

Hazırda beklet modunu test etmek için Windows 10 veya 8 işletim sistemindeki başlat menüsüne sağ tıklayalım. Karşımıza çıkan pencerede Bilgisayarımı veya oturumu kapat seçeneğine gelin ve sağda Hazırda beklet modunu göreceksiniz. Hemen test etmek için tıklayın PC’niz kapandıktan sonr açın ve tüm ayarlarınız gelecektir.

NOT: Bu ayarda iken bilgisayarınız 3-4 saniye daha geç açılabilir o da diskin üzerine yazılan ayarların açılması sırasında oluyor. Eğer SSD‘niz var ise bu yavaşlığı hissetmezsiniz.

Most Popular Topics

Editor Picks