Ccleaner Aktif Sistem Gözetlemeyi Kapatma

0

CCleaner Windows kullanıcıları arasında kullanılan en polpüler sistem hızlandırma ve temizleme programıdır. Windows işletim sistemine yüklediğimiz üçüncü parti yazılımlar tarafından oluşan gereksiz dosyaları silerek bilgisayar hafızasında yer açar. Bilgisayarda gereksiz dosyaları silmesinin yanı sıra Kayıt defterindeki gereksiz girdileri silme, diski analiz etme ve diski onarma gibi özellikleri bulunuyor.

CCleaner Android uygulamasıda bulunan  CCleaner programının yeni sürümü ile gelen aktif gözetleme özelliğinin ekranımızın sağ alt tarafına yerleşmesi ve devamlı uyarı vermesini kapatacağız. Çoğunlukla rahatsız edici bir hale gelen bu özellik benim işime yaramıyor çünkü kendi temizlik işlemlerimi programın değil benim istediğim zaman temizlememdir. Bu can sıkıcı uyarı aslında CCleaner programının Pro sürümüne teşvik etmesidir. Pro sürümü otomatik temizleme özelliği olduğu için size bu uyarıyı vererek ücretli sürüme yöneltiyor. Zaten CCleaner programı otomatik olarak değilde Manuel olarak temizleme yapmak için kullanıyorum. Otomatik temizleme özelliği işime yaramayacaktır zira benim iznim olmadan herhangi bir dosyayı silmesin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Yenilenen Arayüzü ile CCleaner İndir

Ccleaner Aktif Sistem Gözetlemeyi Devre Dışı Bırakma

CCleaner programında bulunan bu can sıkıcı Aktif sistem gözetlemeyi kapatmak için ilk önce CCleaner arayüzüne giriyoruz. Sol tarafta ve en altta bulunan Ayarlar sekmesine tıklıyoruz. Hemen sağ tarafındaki sekmelerde bulunan Gözetleme sekmesine tıklıyoruz.

Gözetleme ayarlarında bulunan Sistem gözetlemeyi aç ve Aktif gözetlemeyi aç butonlarında işaretli olan onay butonlarını resimdeki gibi kaldırıyoruz. Alttaki Aktif gözetlemeyi aç onay kutusunu kaldırırken resimdeki gibi uyarıya Evet diyerek tamamlıyoruz artık rahatsız edici CCleaner uyarısı kalkmıştır.