Facebook Masaüstü chat programı 0

Facebook biliyorsunuz artık en büyük sosyal ağlardan birisi. Facebook sayfasını açıp yazışmak istemeyenler bu programı kullanarak masaüstünde facebook arkadaşlarıyla görüşebilir. Yani MSN Messenger programının benzeri.

http://images.chitchat.org.uk/facebook-chat-with-chit-chat.jpg

Facebook Desktop Chat

Öncelikle programı nasıl indiriceğinizi anlatalım.

Yukarıdaki indirme bağlantısına tıklayın. Yapmanız gereken aşağıdaki gibi “Save” butonuna basmak. Yani kaydet butonu. Burada 3 farklı şekille anlatılmış siz hangisini görürseniz ona tıklayın.

http://www.chitchat.org.uk/images/help/facebook-warnings.jpg

Chit Chat Facebook Kurulum

Şimdi programı kurmaya geldi aslında çok kolay ancak anlatmakta her zaman fayda vardır. Aşağıdakilerini sırasıyla takip ettiğiniz takdirde kurulum gerçekleşicek. Ancak ben bir uyarı yapmak istiyorum Chit Chat toolbar’ını kurmanızı tavsiye etmem. Tüm toolbar’lar tarayıcıları yavaşlatır.

http://images.chitchat.org.uk/facebook-install-screens.jpg

Chit Chat Giriş ve Kişi listesi

Alttaki kısım giriş kısmı facebook kullanıcı adınız veya e-mail adresinizi yazıp şifreyi girdikten sonra işlem tamamdır. MSN Messenger gibi demiştim ama dimi.

http://images.chitchat.org.uk/using-chit-chat-login-screen.jpg

  • Altta gördüğünüz gibi kişi listesi ve chat alanı.

http://images.chitchat.org.uk/facebook-chat-with-chit-chat.jpg

Firefox OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Firefox OneTab eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi birleştirebilirsiniz. Çok sekme karmaşasından kurtulmak ve daha kolay bir kullanım imkanı yakalamak istiyorsanız bu eklentiyi kesinlikle kullanmalısınız.

Firefox OneTab eklentisi ile açtığınız 30-40-50 ne kadar açık sekmeniz olursa olsun hepsini tek bir sekme altında kapatmadan topluyor. Bir liste halinde karşınıza çıkan sekmelerinizi yönetmek çok daha kolay oluyor. Ayrıca bu eklentinin bir diğer güzel özelliği ise %95 oranında ram kullanımını düşürmesidir. Çok sekme açtığınızda ram kullanımınızda artacaktır. Ancak bu eklenti sayesinde bellek kullanımını da düşürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Firefox OneTab İndir

Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Chrome web tarayıcı ile çok sekme açıyorsanız ve bu sekmeler ile baş edemiyorsanız OneTab eklentisini kullanabilirsiniz. OneTab Chrome eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi tek bir sekme ile bir araya getirebilirsiniz.

Chrome OneTab eklentisi tarayıcınız üzerinden açtığınız tüm sekmeleri tek bir liste altında toplayarak sekmelerinizi daha kolay kullanmanızı sağlar. İstediğiniz sekmeleri OneTab listesine gönderebilirsiniz. OneTab listesine gönderilen açık sekmeleriniz kesinlikle kapanmaz. Tekrar açmak istediğinizde açık sekmeniz en son kaldığınız yerde tekrar açılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram Windows 10 PC Ücretsiz İndir

%95 Tasarruf Sağlayın

Bu eklenti ile bellek kullanımınızda %95 oranında düşecektir. Çok büyük oranda bellek tasarrufu sağlayan bu eklenti sayesinde hem sekme karmaşasından kurtulabilir hemde hızlı bir internet kullanımı sağlayabilirsiniz.

Chrome OneTab İndir

Most Popular Topics

Editor Picks