Google Chrome Türkçe indir 5

Google’nin ücretsiz tarayıcı programı ve hızlı bir program. Daha önceden girdiğiniz web sitelerini ufak resim olarak kaydediyor ve ön bellekte fazla dosya bırakmadan hızlı bir şekilde çalışıyor. İşte Google Chrome ve özellikleri…

Google Chrome indir

Ücretsiz ve kısa sürede yükleniyor. Windows XP, Vista ve 7 için. İndirmeye başlamadan önce linke tıkladığınızda 2 seçenek çıkıyor. 2.seçenek zorunlu değil ama seçerseniz Chrome’niz çöktüğünde Google’ye bildiriyor onlarda bu çökme neyden kaynaklandı öğrenip ona göre programı geliştiriyorlar. Bu size kalmış birşey 🙂

Türkçe Chrome indir (Bu link daima son sürümü indirir.)

İngilizce Chrome indir

Google Chrome Özellikleri

Google Chrome Uzantıları

Uzantılar, tarayıcınıza yararlı özellikler ekleyen küçük programlardır.

Uzantılar yararlı uyarılar ve bildirimler sağlayabilir, favori web uygulamalarınıza veya haber kaynaklarınıza kolayca erişmenize olanak tanıyabilir ve fotoğraflara göz atma, yol tarifi alma veya alışveriş yapma gibi çevrimiçi görevleri daha kolay hale getirebilir.

Chrome’da uzantıları kurma ve yönetme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarayıcıda çeviri

Tarayıcıda çeviri
Chrome, başka eklentiler veya uzantılar gerektirmeden, makine çevirisi özelliğini kendi içinde barındıran ilk tarayıcıdır.

Web sayfasındaki dil, tarayıcıda ayarlanan dil tercihleriyle eşleşmediğinde, Chrome web sayfasının tercih ettiğiniz dile otomatik olarak çevrilip çevrilmeyeceğini sorar.

Chrome’da dil tercihlerini ayarlama veya Chrome’daki çeviri özelliğini kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin.

 • Temalar

  Tarayıcınızı dünyanın her yerinden sanatçıların hazırladığı temalarla özelleştirin.

  Tarayıcıya tema ekleme hakkında bilgi edinin veya bazı Chrome sanatçı temalarını önizleyin.

 • Yeni Sekme sayfası

  Yeni Sekme sayfasından, favori web sitelerinizi kolayca ziyaret edin. Yeni bir sekme açtığınızda, en sık ziyaret ettiğiniz siteler kullanıma hazır bir şekilde sunulur.

  Yeni Sekme sayfasının nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

 • Çok amaçlı adres çubuğu

  Hem web adreslerini hem de Chrome’daki aramaları yazmak için çok amaçlı adres çubuğunu kullanın.

  Çok amaçlı adres çubuğunun nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

 • Sekmeler ve Tutarlılık

  Chrome, tutarlılık sağlamak üzere oluşturulmuştur. Tek bir sekme donar veya kilitlenirse, diğer sekmeler bu durumdan etkilenmez.

  Sekmeleri istediğiniz gibi, hızlı ve kolay bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Sekmelerinizi düzenleme hakkında daha fazla bilgi edinin.

 • Gizli mod

  Web sitesi ziyaretlerinizin tarayıcı geçmişine kaydedilmesini istemiyorsanız, tarayıcıyı gizli modda kullanabilirsiniz. (Sürpriz hediyeleri ve doğum günlerini planlamak için yararlı bir özellik!)

  Gizli mod veya Google Chrome ve tarayıcı gizliliği hakkında daha fazla edinin.

Google Chrome ve Hız

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4JCrmVBtJ4E[/youtube]

Google Chrome ve Tarayıcı Güvenliği

Güvenli Tarama

Chrome, kötü amaçlı yazılım veya kimlik avı içerdiğinden şüphe edilen bir siteyi ziyaret etmenizden önce bir uyarı mesajı görüntüler.

Kimlik avı saldırısı, bir kişinin genellikle sahte bir web sitesi üzerinden kendisini başka bir kişi olarak gösterip sizi kişisel veya diğer hassas bilgilerinizi kendisine vermesi için kandırmasıdır. Diğer yandan, kötü amaçlı yazılımlar, genellikle sizin bilginiz dışında makinenize yüklenen ve bilgisayarınıza zarar vermek veya bilgisayarınızdan bilgi çalmak için tasarlanmış yazılımlardır.

Chrome’da etkinleştirilen Güvenli Tarama teknolojisi sayesinde, web’e göz atarken kimlik avı veya kötü amaçlı yazılım içerdiğinden şüphelenilen bir web sitesi ile karşılaştığınızda, aşağıdakine benzer bir uyarı sayfası görürsünüz. Güvenli Tarama’nın nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Google Chrome Güvenli Tarama

Korumalı Alan (sandbox) oluşturma

Korumalı alan, kötü amaçlı yazılımların kendilerini bilgisayarınıza yüklemelerini veya bir sekmede yapılan işlemleri diğer sekmeleri etkilemek amacıyla kullanmalarını önlemeye yardımcı olur. Korumalı alan, bilgisayarınıza sizden habersiz program yerleştirmeye, web etkinliklerinizi izlemeye veya sabit disk sürücünüzden özel bilgileri çalmaya çalışan kötü amaçlı web sitelerine karşı koruma sağlayarak tarayıcınıza ek bir koruma katmanı ekler.

Otomatik güncellemeler

Chrome, en son güvenlik güncellemeleriyle korunduğunuzdan emin olmak için her zaman güncelliğini korumak amacıyla güncellemeleri düzenli olarak denetler. Güncelleme denetimi, Chrome sürümünüzün sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan, otomatik olarak en yeni güvenlik özellikleri ve düzeltmelerle güncellenmesini sağlar.

Tarayıcılar, Google Chrome, Gizlilik ve Siz

Gizlilik ayarı yapmak

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2YItmumfVnk[/youtube]

Chrome Web Mağazası

Mağazada neler olduğunu keşfedin

Uygulamalar

Web uygulamaları ileri düzey, etkileşimli web siteleridir. Çok geniş kapsamlı özellikler sunabildikleri gibi fotoğraf düzenleme veya alışveriş benzeri tek bir göreve de odaklanabilirler. Chrome Web Mağazası’ndan yüklediğiniz web uygulamalarına, Chrome’un Yeni Sekme sayfasındaki kısayolları kullanarak kolayca erişebilirsiniz. Chrome’da uygulama yükleme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konuyla ilgili video izleyin

* Uygulamalar şu an için her ülkede kullanılamamaktadır. Uygulamaları dünyanın her yerinde kullanıma sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bizi izlemeye devam edin!

Uzantılar

Uzantılar tarayıcınıza yeni özellikler katmanıza olanak sağlar. Örneğin, e-posta bildirimi uzantısı, e-posta uyarısını tarayıcı araç çubuğunda gösterebilir ve bu şekilde, yeni iletiniz olup olmadığını denetlemek için ayrı bir pencereye geçerek e-postanızda oturum açmak zorunda kalmazsınız. Bunların haricinde, arka planda sessizce çalışan uzantılar da vardır. Örneğin web sayfalarını tercih ettiğiniz stilde otomatik olarak biçimlendirip görüntüleyen bir uzantı arka planda çalışır. Chrome’da uzantıları yükleme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konuyla ilgili video izleyin

Temalar

Temalar, dünyanın her yerinden tanınmış sanatçıların ve tasarımcıların hazırladığı çalışmalarla tarayıcınızın görünümünü ve tarzını özelleştirmenizi sağlar. Tarayıcıya tema ekleme hakkında daha fazla bilgi edinin.

5 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Firefox OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Firefox OneTab eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi birleştirebilirsiniz. Çok sekme karmaşasından kurtulmak ve daha kolay bir kullanım imkanı yakalamak istiyorsanız bu eklentiyi kesinlikle kullanmalısınız.

Firefox OneTab eklentisi ile açtığınız 30-40-50 ne kadar açık sekmeniz olursa olsun hepsini tek bir sekme altında kapatmadan topluyor. Bir liste halinde karşınıza çıkan sekmelerinizi yönetmek çok daha kolay oluyor. Ayrıca bu eklentinin bir diğer güzel özelliği ise %95 oranında ram kullanımını düşürmesidir. Çok sekme açtığınızda ram kullanımınızda artacaktır. Ancak bu eklenti sayesinde bellek kullanımını da düşürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Firefox OneTab İndir

Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Chrome web tarayıcı ile çok sekme açıyorsanız ve bu sekmeler ile baş edemiyorsanız OneTab eklentisini kullanabilirsiniz. OneTab Chrome eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi tek bir sekme ile bir araya getirebilirsiniz.

Chrome OneTab eklentisi tarayıcınız üzerinden açtığınız tüm sekmeleri tek bir liste altında toplayarak sekmelerinizi daha kolay kullanmanızı sağlar. İstediğiniz sekmeleri OneTab listesine gönderebilirsiniz. OneTab listesine gönderilen açık sekmeleriniz kesinlikle kapanmaz. Tekrar açmak istediğinizde açık sekmeniz en son kaldığınız yerde tekrar açılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram Windows 10 PC Ücretsiz İndir

%95 Tasarruf Sağlayın

Bu eklenti ile bellek kullanımınızda %95 oranında düşecektir. Çok büyük oranda bellek tasarrufu sağlayan bu eklenti sayesinde hem sekme karmaşasından kurtulabilir hemde hızlı bir internet kullanımı sağlayabilirsiniz.

Chrome OneTab İndir

Most Popular Topics

Editor Picks