CrystalDiskMark: Hard Disk Performansı Ölçme Programı 1

CrystalDiskMark Hard disk performansı ölçme programı ile disklerinizin hızını ölçün. CrystalDiskMark bilgisayarınızda bulunan bütün hard disklerin testini yapabileceğiniz ücresiz bir yazılımdır.

CrystalDiskMark Hard disk performansı ölçme programı

CrystalDiskMark yazılımı ile sabit hard disklerinizi ve taşınabilir hard disklerinizin performansını öçebilirsiniz. Hard disk’inizin okuma ve yazma performansını ölçerek hard diskinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Aynı zamanda hard disk’inizin Smart verilerini kontrol ederek disk’inizin bozulmadan önce dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. CrystalDiskMark yazılımı hard disk’leri değil SSD disklerinizinde hızını ölçebilir. CrystalDiskMark Hard disk performansı ölçme programı küçük boyuttadır hemen indirip test edebilirsiniz.

CrystalDiskMark Hard disk performansı ölçme programı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : NAS Cihazınızdaki Silinen Dosyaları Kolayca Kurtarın

2.el bir sabit disk almadan önce CrystalDiskMark yazılımı ile diski test edip almanızı öneriyoruz. Zira disk sağlam olabilir ancak yazma veya okuma hızları düşük olabilir. Yani hard diski’niz 30 mb yazma ve okuma hızı 5 veya 6 mb’te kadar düşmüş olabilir. Yavaş bir hardiske sahip olmak istemiyorsanız önleminizi önceden alın.

CrystalDiskMark Hard disk performansı ölçme programı

Farklı tema seçeneklerine sahip CrystalDiskMark Hard disk performansı ölçme programı tamamen ücresizdir.

CrystalDiskMark İndir

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Firefox OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Firefox OneTab eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi birleştirebilirsiniz. Çok sekme karmaşasından kurtulmak ve daha kolay bir kullanım imkanı yakalamak istiyorsanız bu eklentiyi kesinlikle kullanmalısınız.

Firefox OneTab eklentisi ile açtığınız 30-40-50 ne kadar açık sekmeniz olursa olsun hepsini tek bir sekme altında kapatmadan topluyor. Bir liste halinde karşınıza çıkan sekmelerinizi yönetmek çok daha kolay oluyor. Ayrıca bu eklentinin bir diğer güzel özelliği ise %95 oranında ram kullanımını düşürmesidir. Çok sekme açtığınızda ram kullanımınızda artacaktır. Ancak bu eklenti sayesinde bellek kullanımını da düşürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Firefox OneTab İndir

Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Chrome web tarayıcı ile çok sekme açıyorsanız ve bu sekmeler ile baş edemiyorsanız OneTab eklentisini kullanabilirsiniz. OneTab Chrome eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi tek bir sekme ile bir araya getirebilirsiniz.

Chrome OneTab eklentisi tarayıcınız üzerinden açtığınız tüm sekmeleri tek bir liste altında toplayarak sekmelerinizi daha kolay kullanmanızı sağlar. İstediğiniz sekmeleri OneTab listesine gönderebilirsiniz. OneTab listesine gönderilen açık sekmeleriniz kesinlikle kapanmaz. Tekrar açmak istediğinizde açık sekmeniz en son kaldığınız yerde tekrar açılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram Windows 10 PC Ücretsiz İndir

%95 Tasarruf Sağlayın

Bu eklenti ile bellek kullanımınızda %95 oranında düşecektir. Çok büyük oranda bellek tasarrufu sağlayan bu eklenti sayesinde hem sekme karmaşasından kurtulabilir hemde hızlı bir internet kullanımı sağlayabilirsiniz.

Chrome OneTab İndir

Most Popular Topics

Editor Picks