Nvidia, AMD ve İntel Ekran Kartı Sürücülerini Tamamen Kaldırın 0

Bilgisayarınızdaki ekran kartınızın her zaman güncel olması önerilsede internetten son sürüm sürücüleri indirsekte uyumsuzluk sorunu yaşabiliriz. Ekran kartı sürücüsü kurulsada bilgisayarımız sürücüler nedeni ile mavi ekran hatası gibi hatalar verebilir.

Mavi ekran hatası yada oyunlardaki yavaşlamalara neden olan uyumsuz ekran kartı driver’larını bilgisayarınızdan tamamen kaldırabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki standart kaldırma işlemi ekran kartı sürücülerini tamamen kaldıramaz. Bilgisayarınızda arta kalan uygulamaların yeni yükleyeceğiniz sürücülerlede çakışacağı için sürücüleri Display Driver Uninstaller programını bilgisayarınıza indirerek ekran kartı sürücülerini tamamiyle kaldırabilirsiniz. Taşınabilir bir program olan Display Driver Uninstaller Nvidia, AMD ve İntel grafik sürücülerini bilgisayarınızdan tamamen kaldırır.

Display Driver Uninstaller programına tıkladığınızda size bilgisayarı Güvenli modda açmasını önerecek. Güvenli modda daha verimli kaldırma işlemi yapacağını söylesede tercih size kalmış.

Tüm windows sürümleri ile uyumlu çalışan programı hemen başlatalım. Güvenli modda açmadığımız Display Driver Uninstaller programının arayüzünde hangi grafik kartını kullanıyorsak hemen seçelim. Örnek olarak Nvidia’yı seçtikten sonra sol tarafta bulunan Clean ve Restart (sil ve yeniden başlat) butonuna tıklayarak silme işlemini gerçekleştiriyoruz. Eski driver dosyalarından tamamı silindiği için uyumlu grafik sürücümüzü hemen yükleyebiliriz.

Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Chrome web tarayıcı ile çok sekme açıyorsanız ve bu sekmeler ile baş edemiyorsanız OneTab eklentisini kullanabilirsiniz. OneTab Chrome eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi tek bir sekme ile bir araya getirebilirsiniz.

Chrome OneTab eklentisi tarayıcınız üzerinden açtığınız tüm sekmeleri tek bir liste altında toplayarak sekmelerinizi daha kolay kullanmanızı sağlar. İstediğiniz sekmeleri OneTab listesine gönderebilirsiniz. OneTab listesine gönderilen açık sekmeleriniz kesinlikle kapanmaz. Tekrar açmak istediğinizde açık sekmeniz en son kaldığınız yerde tekrar açılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram Windows 10 PC Ücretsiz İndir

%95 Tasarruf Sağlayın

Bu eklenti ile bellek kullanımınızda %95 oranında düşecektir. Çok büyük oranda bellek tasarrufu sağlayan bu eklenti sayesinde hem sekme karmaşasından kurtulabilir hemde hızlı bir internet kullanımı sağlayabilirsiniz.

Chrome OneTab İndir

Intel Kaby Lake İşlemci Özellikleri Karşınızda 0

Masaüstü, Laptop, yüksek performanslı bilgisayarlar için geliştirilen 7. nesil Intel kabe lake işlemcileri tanıtıldı. Özellikle oyun tutkunları için geliştirilen bu işlemcilerin özelliklerine, güç tüketimlerine, çalışma hızlarına ve çekirdek sayılarının özelliklerine bakalım.

Intel 7.nesil Kaby Lake işlemcileri Y,U,H ve S serisi olarak yarılmış. Bu harflerle ayrılan işlemcilerin birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Farklı sistemlere hitap eden bu işlemcilerin özelliklerine yakından bakalım.

  • Y: Serisi işlemciler ultra ince modellerde kullanmak üzere yapılan işlemcilerdir.
  • U: Ultra taşınabilir sistemler için üretilen işlemciler.
  • H: Dizüstü oyuncular ve mobil iş workstation için üretilen işlemcilerdir.
  • S: Bu serideki işlemciler için en üst seviye masaüstü en güçlü işlemcilerdir.
  • T: Düşük güç tüketen masaüstü PC’ler için yapılan işlemci modelleridir.
  • Samsung EVO Plus 256GB MicroSD Hafıza Kartı Fiyatı

7. Nesil Intel Kaby Lake Özellikleri

Aşağıdaki görsellerde Kaby Lake işlemcilerin güç tüketim değerlerini, çekirdek sayılarını, çalışma hızlarını ve hangi grafik birimi bulunduğunu görebilirsiniz.

Kaby Lake “H” Serisi

Masaüstü bilgisayarlar için performans işlemcileri “S” serisi

Güç tüketimi az olan 65 watt “S” serisi masaüstü işlemciler

En düşük güç tüketimi olan masaüstü “T” serisi işlemciler

Düşük güç tüketimi olan laptop, mini pc “U” serisi işlemviler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Nvidia GeForce GTX 1060 Fiyatı ve Özellikleri

Ultra düşük güç tüketen “Y” serisi işlemciler

Most Popular Topics

Editor Picks