MENU

72 Çekirdekli İşlemci, Intel Xeon Phi Karşınızda

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Donanım » 72 Çekirdekli İşlemci, Intel Xeon Phi Karşınızda
72 Çekirdekli İşlemci, Intel Xeon Phi Karşınızda

Dünyanın en büyük işlemci üreticisi İntel piyasaya sunacağı 72 çekirdekli işlemcisi ile karşınızda. Ortalığı kasıp kavuracak işlemcinin özelliklerine, fiyatına ve çıkış tarihine yakından bakalım.

İntel ürettiği işlemciler ile hemen hemen tüm bilgisayarlarda görüyoruz. Özellikle İ3 – İ5 ve İ7 serisi ile dikkatleri çeken İntel şimdi de arttırılmış gerçeklik, makine öğrenme, render gibi işlemler için kullanılabilecek işlemcisini piyasaya sürüyor. Intel Xeon Phi 7290 adındaki bu işlemci 1.5 GHz hızında çalışan 72 çekirdeği bulunuyor. 16 GB MCDRAM ile gelen bu işlemci bir ekran kartı gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 18 Terabyte Kapasiteli Hard Disk Geliyor

Tesla K20 gibi en üst seviye bir grafik kartı olarak karşımıza çıkarken Intel Xeon Phi 7290 eylül ayında çıkışını gerçekleştirecek. Fiyatı ise dudak uçuklatan cinsten 6.299 dolardan satışa çıkacak.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.