En iyi 5 Bilgisayar Oyunu

2

1. Grand Theft Auto 4 (Gta IV)
Serinin Rockstar Games tarafından geliştirilen GTA 4 dördüncü oyunu piyasaya çıktığı gün Amerika ve İngiltere’de dükkanların önünde uzun kuyruklar oluştu. Kısa zamanda 400 milyon dolarlık satış geliri elde etti. Argo sözcükler çocuklara kötü örnek oluyor diye tepki gösterenler’de oldu. Verdiği özgürlük hissi ve şehir eşkiyalığını yaşamak oyuncuların fazlasıyla hoşuna gitmiştir. 2007 yılında Liberty City adında New York temel alınarak yapılmış bir şehirde geçiyor.

2. Need for Speed Most Wanted
Çoğu aracı Jack Spot denilen noktalarda bulabiliyorsunuz ve tek tuşa basarak aracın kontrolünü elinize alabiliyorsunuz. Eğlenceli bir yapım olmuştur ve oyuncuların olmazsa olmazı bir oyun olarak çıkışını gerçekleştirmiştir. Need for Speed Most Wanted araba yarışları arasında üst sıralarda yerini korumayı başarmıştır.

3. Crysis
Uzaylılarla dünyalılar arasındaki müthiş savaşı konu alan oyun Almanya’da yaşayan Giresunlu Cevat, Avni ve Faruk Yerli kardeşlerin 1999’da kurduğu Crytek firması tarafından geliştirildi. 16 milyon Euro’ya mal oldu. Amerika’lı oyun şirketi Electronic Arts (EA) tarafından piyasaya sürüldü. 30’dan fazla ülkede yayınlandı. Türkiye’de ilk haftada 3 bin kopya sattı.

4. World Of Warcraft
2004’te çıkan oyunun geliştiricisi Blizzard şirketi. En iyi online rol yapma oyunları arasında gösteriliyor. 9 milyonun üzerinde oyuncusu bulunuyor. Günde bir saat oynayan da var, 10 saatin üzerine çıkan da. Irklar arasındaki çatışmaya dayalı oyun Azeroth adlı bir dünyada geçiyor. 10 ırktan birisini seçip bir karakter ediniyorsunuz.

5. Call of Duty Modern Warfare 2
Infinity Ward ve Treyarch‘ın sırayla geliştirdikleri Call of Duty serisinin yeni halkası Modern Warfare 2 beklenilen etkiyi oyuncuların üstünde gösterdi. Rekorlar kırdı, oyuncuyu kendine bağladı hareketli sahneleri ile göz önüne geldi. Serinin en iyisi olarak karar verildi. Güzel bir oyun geçmişte kaldı ama unutulmadı diyebiliriz.