Dünyanın En İyi Oyunları Listesi 2014

0

1: Uncharted 4 A Thief’s End
Sony E3 konferansını Drake’in yara bere içinde nehir kenarında uyanıp ormana doğru ilerlemesini gösteren bir fragmanı oyun severler için sundu.

2: Assassin’s Creed Unity
Assassin’s Creed Unity Ubisoft Montreal liderliğinde 10 farklı stüdyoda geliştirilen Ubisoft tarafından ise yayımcılığı yapılan tarihsel, aksiyon macera türü video oyunudur.

https://www.youtube.com/watch?v=Y5tBpPxdZGs

3: Tom Clancy’s The Division
Tom Clancy’s The Division Massive Entertainment liderliğinde Ubisoft Reflections ve Ubisoft Red Storm ile birlikte geliştirilen Ubisoft tarafından ise yayımcılığı yapılacak olan video oyunudur.

4: The Witcher 3 Wild Hunt
The Witcher 3 Wild Hunt CD Projekt RED tarafından geliştirilen Warner Bros Interactive Entertainment tarafından Kuzey Amerika’da Namco Bandai Games tarafından ise Avrupa’da yayımcılığı yapılacak olan 3RD Person video oyunudur.

5: Destiny
Destiny Bungie tarafından geliştirilen Activision tarafından ise yayımcılığı yapılacak olan açık dünya savaş oyunudur.

6: Batman Arkham Knight
Batman Arkham Knight Rocksteady Studios tarafından geliştirilen Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından ise yayımcılığı yapılacak olan video oyunudur.

https://www.youtube.com/watch?v=d9GJ57-MzO4

7: The Order 1886
The Order: 1886 Ready at Dawn liderliğinde SCE Santa Monica Studio ile birlikte geliştirilen Sony Computer Entertainment tarafından ise yayımcılığı yapılacak olan video oyunudur.

8: Far Cry 4
Himalayalar‘da bulunan Kyrat adlı hayali bir ülkede, kendisini kral ilan eden despot bir adama karşı verilen mücadeleyi konu alacak. Ajay Ghale annesinin son arzusunu yerine getirmek için Kyrat‘a gider ve burada kendisini, diktatör Pagan Min‘in baskıcı yönetimine karşı verilen sivil savaşın tam ortasında bulur.

9: Call of Duty Advanced Warfare
Call of Duty Advanced Warfare Sledgehammer Games tarafından geliştirilen Activision tarafından ise yayımcılığı yapılan birinci şahıs nişancı türü video oyunudur. Call of Duty serisinin 11. oyunudur. Sledgehammer Games oyunun Microsoft Windows, Xbox One ve PlayStation 4 sürümlerini High Moon Studios ise PlayStation 3 ve Xbox 360 sürümlerini geliştirmiştir.

10: Battlefield Hardline
Battlefield: Hardline birinci şahıs nişancı türü video oyunudur. Hardline‘ın tek oyunculu kısmı Visceral Games tarafından çok oyunculu kısmı ise DICE tarafından geliştiriliyor. Hardline önceki Battlefield oyunlardan farklı olarak asker yerine polis temalı olacak.

11: Mortal Kombat X
Mortal Kombat X beklenilen oyun oyun severlerin karşısına çıkmak için hazırlanıyor. Yılların eskitemediği savaş, korku, kan Mortal Kombat X zamana direnir gibi yeniden bizlerle. NetherRealm Studios tarafından geliştirilen PC, PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360 ile karşımıza çıkıyor.

12: Mirror’s Edge
Mirror’s Edge EA Digital Illusions CE (DICE) tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayımlanan birinci şahıs aksiyon, macera türündeki video oyunu.

13: Metal Gear Solid V The Phantom Pain
Metal Gear Solid V The Phantom Pain Kojima Productions tarafından geliştirilen Konami tarafından ise yayımcılığı yapılacak olan video oyunudur.

14: Halo 5 Guardians
Halo serisinin yeni oyunu ve Xbox One kullanıcı tarafından merakla beklenen Halo 5: Guardians’ın oyun severler’in beklediği seri oyunudur.

15: Dragon Age Inquisition
Serinin ilk oyununda yakaladığı başarıyı, ikinci yapıma aktarmayı başaramayan BioWare, Dargon Age III: Inquisition eğlenceli bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.