Besleme adreslerinizi değiştirin reklam ekleyin, cpu azaltın!

0

Tanıttığım eklenti sistemdeki RSS’leriniz yani besleme adreslerinizi istediğiniz yere yönlendiriyor. Tüm sitelerimde kullanıyorum anlatınca sizde anlayacaksınız.

Eski RSS adresim şu: https://rooteto.com/feed

Yeni RSS adresim: http://feeds.feedburner.com/rooteto

FeedBurner’a kayıt olduğunuzda bu rss’yi veriyor tamam ama sitedeki herhangi bir yerde RSS linkine tıkladığınızda eski RSS linkine gidicektir. Diyelim tüm kodlara girip yeni RSS’linkine yönlendirdiniz ancak şöyle bir şey var benim gibiler 🙂 Mesela ben bir siteye girdiğimde sitenin scriptini anlayabiliyor ve ona göre hareket ediyorum eğer RSS adresine girmek istiyorsam RSS linki aramam direkt site sonuna feed yazarım (tabi her sistemin rss linki farklı).

Eklentiyi indir: FeedBurner_FeedSmith_Plugin

Eklenti kurulum

Buradaki olay şu adam yeni RSS adresini herkeze söylüyor ama ben eskisini kullanıyorum belki yeni RSS sayfasında değişiklikler yaptı hem biliyorsunuz FeedBurner adresine reklamda koyabiliyorsunuz hemde her konu altına veya üstüne! Yani FeedBurner mutlaka kullanın derim birde reklam ekleyin tamamdır herşey 🙂 FeedBurner adresini kullanırsanız CPU azaltma işlemindede dediğim gibi CPU kullanımınız azalır.

CPU azalmasınıda şöyle açıkliyim. 12000 aboneniz varsa yeni yazdığınız her yazı 12000 kişi tarafından çekilecektir. Bir bakmışsınız yoğunluk artmış CPU kullanımı tavan yapmış serverınız kapanmış oho bir ton iş durma server’ı resetle sonra düzelmesini bekle 🙂 Ama FeedBurner kullanırsanız rahat edersiniz onların serverlarıyla kendi server’ınızı karşılaştırmayın birde onlar profesyoneller 🙂

Bu eklentiye girdiğiniz Besleme adresiniz sitedeki tüm rss’leri oraya yönlendiriyor.

https://rooteto.com/feed bile yazsanız yeni besleme adresine gidiyor.

Resimdende ne demek istediğimi anlayacaksınız. Neyse anlamazsanız söyleyin cevaplarım sürekli kullandığım eklenti olduğu için rahat cevap verebiliyorum 🙂

Eklenti sahibi: Creating your WordPress feed (self-hosted WordPress)