Firefox’u Takip Koruması ile Yüzde 44 Hızlandırın

1

Firefox web tarayıcınız’ı yeni bir yöntem ile hem hızlandırabilir hem de veri kullanımını azaltabilirsiniz. Firefox hızlandırmak için bu doğal yöntemi kesinlikle denemelisiniz.

Bilgisayarınıza indirdiğiniz Firefox web tarayıcısı eski mühendislerinden Monica Chew yaptığı araştırma sonucunda internet sitelerine girerken daha hızlı yükleme ve daha az veri kullanımı yaptığını ortaya koydu. Firefox’u yüzde 44 hızlandırma ve yüzde 39 veri kullanımını azalttığı araştırmada takip koruması açıldığında bu sonuç elde ediliyor. Bu yöntemle girdiğiniz web sitelerinden gizliliğiniz korunacaktır. Firefox takip korumasını herhakgi bir eklenti olmadan kolayca yapılan yöntemi resimli anlatımla kolayca yapabilirsiniz.

İlk önce en üstteki adres çubuğuna about:config yazalım Enter diyelim.

Enter dedikten sonra karşımıza çıkan uyarı penceresine görserlde olduğu gibi Söz veriyorum dikkatli olacağım butonuna tıklayarak devam edelim.

Karşımıza açılan penceresinin Arama satırına privacy.trackingprotection.enabled yazarak yada kopyalayıp arama satırına yapıştıralım. Burada aradığımız takip koruma özelliği False olarak belirlenmiş. Biz bunu değiştireceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Firefox WhatsApp Panel Eklentisi İndir

Arattığımız ve seçili olan privacy.trackingprotection.enabled özelliğine çift tıklayarak True yapıyoruz. İşlemimiz bu kadar olduğu gibi eski haline getirmek için yine çift tıklayarak eski orjinal haline getirebiiriz.