Firefox’u Hızlandırmanın En Kolay Yolu

1

Firefox web tarayıcınızda donma, çökme ve yavaşlama gibi sorunlar yaşıyorsanız ve kesin çözüm için yapmanız gereken bir kaç şey bulunuyor.

Firefox internet tarayıcınızın sizi sinirlendiren sorunlarına karşı kesin çözüm firefox’u sıfırlamaktır. Tabiki Firefox’u silip yeniden yükleyerek sıfırdan kurulumda yapabilirsiniz. Ancak Firefox yenileme ile Kayıtlı link‘ler, Kayıtlı Şifreler, Geçmiş, Sekmeler, Çerezler, Otomatik form doldurma bilgilerini silmeden tüm firefox’u sıfırlayarak  yeniden kurmuş gibi ayarları sıfırlayarak Firefox’unuzu hızılandırabilirsiniz.

Firefox Yenilemede silinecekler : Eklentiler, İndirme geçmişiniz, Site özel tercihleriniz, Arama motorları, DOM depolama, Güvenlik ayarları, Yan uygulama ayarları, Araç çubuğu özelleştirmeleri, kullanıcı stilleri ve sosyal özelliklerin tamamı silinecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Firefox’u Takip Koruması ile Yüzde 44 Hızlandırın

Firefox verilerinizi ve ayarlarınızı silmeden firefox’u sıfırlamak istiyorsanız Firefox Yenileyin linkine tıklayarak karşınıza çıkan pencerede Firefox Tarayıcısını Yenile butonuna tıklayın ve işleminizi tamamlayın.

Firefox yenileme işleminden sonra Firefox yeniden başlayacak. Yeniden başladıktan sonra eklentilerinizi kurarak hemen Firefox’unuzu kullanabilirsiniz.