Google +1 butonu ve kazandırdıkları

0

Uzun zamandır Google +1 butonu ile ilgili yazı yazmayı düşünüyordum gün bugünmüş 🙂 Gelelim konumuza Google +1 diye bir buton çıkardı ve bununla birazda kendini geliştrmek için kullanıyor. Bunu Google’de diyor;” Google Arama’da gördüğünüz içeriğin geliştirilmesine de katkıda bulunur.”

Logo+1'lere bakın

+1 düğmesini tıklayarak herhangi bir şeyi onayladığınızı herkese gösterebilirsiniz. +1’leriniz sayesinde arkadaşlarınızın yanı sıra rehberinizdeki kişiler ve web üzerindeki diğer kişilerin de arama yaparken en iyi sonuçlara ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Google +1 ne işe yarar? – (video)

Google +1

Bazen, tanıdığınız biri aradığınız bir şeyi önceden bulduysa ona ulaşmak daha kolaydır. İlginizi çeken önerileri, tam da istediğiniz zamanda arama sonuçlarında görün.

Bir sonraki sefer, arkadaşınızın bahsettiği oteli hatırlamaya çalıştığınızda veya destek vermek için bir dernek aradığınızda, bir +1 size yardımcı olabilir. Google Hesabınızda oturum açmış olduğunuzdan emin olun yeter.

Google +1’leri görme

Öğeleri +1’lemek için öncelikle genel bir Google profiline ihtiyacınız vardır. Bu, kişilerin o lezzetli tarifi veya güzel kamp alanını kimin tavsiye ettiğini görmesine yardımcı olur. Oluşturduğunuz profil herkes tarafından görüntülenebilir ve e-posta adresinize sahip olan herkes profilinizi bulabilir.

+1’leriniz Google profilinizde yeni bir sekmeye kaydedilir. 1’lerinizin bulunduğu sekmeyi tüm dünyayla paylaşabilir veya gizli tutarak web üzerinde sevdiğiniz ve her geçen gün artan şeylerin kaydını tutmak ve yönetmek için kullanabilirsiniz.

rooteto

Yukarıdaki yazılar Google’nin kendi yazıları. Birazda ben ekledim ve eklemeye devam ediyorum 🙂 Google +1 butonu görsel açıdan sosyal bir site için çok güzel. İnsanların neredeyse tamamı şaka gibi ama gerçek Google’yi kullanıyor. Google +1 butonu için şu anda özel bir arama yaptırıyor ancak sistem yeni olduğu için sadece google.com üzerinde görebiliyorsunuz bu sonuçları ilerleyen zamanlarda Türkiye için yaptığında +1 size çok iyi şeyler sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Birde insanlara +1 butonum var Google Profiline ekle gibi bir düğme yaparsanız daha çok eklenirsiniz buda sizi Google’de özel bir yere getiricektir buna inanın 🙂

Kaynak: Google +1 düğmesi