Google +1 butonu ve kazandırdıkları 0

Uzun zamandır Google +1 butonu ile ilgili yazı yazmayı düşünüyordum gün bugünmüş 🙂 Gelelim konumuza Google +1 diye bir buton çıkardı ve bununla birazda kendini geliştrmek için kullanıyor. Bunu Google’de diyor;” Google Arama’da gördüğünüz içeriğin geliştirilmesine de katkıda bulunur.”

Logo+1'lere bakın

+1 düğmesini tıklayarak herhangi bir şeyi onayladığınızı herkese gösterebilirsiniz. +1’leriniz sayesinde arkadaşlarınızın yanı sıra rehberinizdeki kişiler ve web üzerindeki diğer kişilerin de arama yaparken en iyi sonuçlara ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Google +1 ne işe yarar? – (video)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OAyUNI3_V2c[/youtube]

Google +1

Bazen, tanıdığınız biri aradığınız bir şeyi önceden bulduysa ona ulaşmak daha kolaydır. İlginizi çeken önerileri, tam da istediğiniz zamanda arama sonuçlarında görün.

Bir sonraki sefer, arkadaşınızın bahsettiği oteli hatırlamaya çalıştığınızda veya destek vermek için bir dernek aradığınızda, bir +1 size yardımcı olabilir. Google Hesabınızda oturum açmış olduğunuzdan emin olun yeter.

Google +1’leri görme

Öğeleri +1’lemek için öncelikle genel bir Google profiline ihtiyacınız vardır. Bu, kişilerin o lezzetli tarifi veya güzel kamp alanını kimin tavsiye ettiğini görmesine yardımcı olur. Oluşturduğunuz profil herkes tarafından görüntülenebilir ve e-posta adresinize sahip olan herkes profilinizi bulabilir.

+1’leriniz Google profilinizde yeni bir sekmeye kaydedilir. 1’lerinizin bulunduğu sekmeyi tüm dünyayla paylaşabilir veya gizli tutarak web üzerinde sevdiğiniz ve her geçen gün artan şeylerin kaydını tutmak ve yönetmek için kullanabilirsiniz.

rooteto

Yukarıdaki yazılar Google’nin kendi yazıları. Birazda ben ekledim ve eklemeye devam ediyorum 🙂 Google +1 butonu görsel açıdan sosyal bir site için çok güzel. İnsanların neredeyse tamamı şaka gibi ama gerçek Google’yi kullanıyor. Google +1 butonu için şu anda özel bir arama yaptırıyor ancak sistem yeni olduğu için sadece google.com üzerinde görebiliyorsunuz bu sonuçları ilerleyen zamanlarda Türkiye için yaptığında +1 size çok iyi şeyler sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Birde insanlara +1 butonum var Google Profiline ekle gibi bir düğme yaparsanız daha çok eklenirsiniz buda sizi Google’de özel bir yere getiricektir buna inanın 🙂

Kaynak: Google +1 düğmesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Geek ve Nerd Nedir? Kimlere Denir? 0

geek nerd

Merhaba arkadaşlar sizlere bu yazımızda Geek ve Nerd nedir? ve kimlere bu sıfat verilir bunları açıklayacağım.

Öncelikle bu terimler Amerikan kültürüne sahip gençleri sınıflandırılmasında kullanılan Geek ve Nerd gibi iki terim bulunuyor. Bu terimler aslında Türkçe’de Asosyal ve İnek olarak şeklinde yorumlanabilir. Bu iki sıfatı taşıyan insanlar genellikle ergenlik sürecinde yaşıtlarının ilgisini çekmeyecek şeylerde çok fazla bilgisi olan insanlardır. Aslında bu sıfatlar hakaret olarak söylenir. Peki Geek ve Nerd tam olarak nedir? kimlere denir? ve kökenleri nereden gelmiştir? bunlara bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Etkili Hikaye Anlatmak İçin Animasyonlu Harita Yolu

Geek Nedir?

Bu tip insanlar Asosyal olarak bilinsede zeki olarak bilinir. Kendileri Teknoloji ile alakalı her türlü konuda bilgi sahibi olaması yani teknoloji danışmanı, işlerinde başarılı, acayip insanlara denir. Genellikle Mac pc kullanırlar. Geek’in kökenine bakacak olursak eskiden sirkte çalışan yetenekli insanlara küçük düşürücü söylenirdi. sirk hayvanı gibi farklı anlamlarda taşırdı bu terim.

Nerd Nedir ?

Bu tip insanlar ise Geek’lerin aksine Mac yerine PC kullanırlar. Daha çok içine kapanık, genellikle mühendis, yazılım ve fantastik işlerle uğraşmayı seven insanlardır. Nerd ise Dr.seuss tarafından 1954’te bir makalede yazılmıştır.

Bu araştırma mastersinit.org tarafından hazırlanmıştır.

Android Telefonlarda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir? 0

Android Telefonlarda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir

Android telefonlarda numaralarımız yanlışlıklada olsa silinebiliyor. Yanlışlıkla silmek hepimizin başına gelebilir.

Bazen bir uygulama yüklerken, sistem güncellemesi yaparken, herhangi bir değişiklik yapraken veya telefonumuzu küçük bir çocuğa verdiğimizde numaralarımız silinebilir. Peki silinen numaralar nasıl geri getirilir?

Android Telefonlarda Silinen Numaraları Geri Yükleme

Silinen numaraları geri getirmek için Google hesabımızla Google Kişiler Sayfasına giriş yapalım. Açılan sayfanın sol tarafındaki pencerenin altında Daha Fazla butonuna tıklayalım. Aşağı doğru açılan pencerede Kişileri geri yükle sekmesine tıklayalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En iyi Android Emülatörü Bluestacks 2 indir

grey

Açılan pencereden 10 dakika, 1 saat, dün, 1 hafta önce ve özel bir zaman 1 ay’a kadar zamanı belirleyelim yada seçelim ve numaralarımızı geri yüklensin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android için En iyi 10 Dosya Yöneticisi

grey

Not: Silinen kişleri geri getirebilmek için senkronizasyonu devamlı açık tutmalısınız. Çünkü senkronizasyon telefonda yapılan her değişikliği google hesabınıza yedekliyor. Numaraları silseniz dahi sonradan geri getirbilirsiniz.

Most Popular Topics

Editor Picks