Google SEO Aramalarda profil resminizi çıkartın 2

Google SEO Taktiklerinden bir tane daha sizlere vereceğim 🙂 Google+ çıktığından sonra biliyorsunuz arama sonuçlarında epey bir değişmeler oldu. Aslında bu yazıyı önceden yazmalıydım ama şimdiye nasipmiş. Arama sonuçlarında sitenizin yanında profil resminizin görünmesini istemezmisiniz? Bunu çoğusu bilmiyor ancak ben sizler için bu yöntemi sonuna kadar anlatacağım inş.

Alttaki arama gir örnek.

Google SEO Profil

Google aramalarında resminizin çıkması için yapmanız gerekenler sadece kod.

rel=”author” : Yazının editörünün yani yazarın adının olduğu linktir. Zaten WordPress’te kullanıcıların linkine otomatik author linki eklenmektedir. Ancak farklı sistemlerde bu nasıldır bilmiyorum bunu yapmanın en kolay yolu şu şekilde;

<a rel="author" title="wolfatih tarafından yazılan yazılar" href="<a href="https://rooteto.com/author/wolfatih">wolfatih</a>

Author kısmındaki yazının yazarı anlamına geliyor yani arama motorları bunu böyle anlıyor. Bu kod yazının bulunduğu sayfaya eklenicek.

rel=”publisher” : Yayıncı kuruluş linki. Yani web sitenizin sosyal medyadaki profil sayfası kişisel değil yayıncı şirket veya kuruluş olarak açılmış profil. Buda şu şekilde olucak.

<a href="https://plus.google.com/113999990870032412216/posts" rel="publisher" title="+Ertuğrul SAĞLAM">+Ertuğrul SAĞLAM</a>

Bu sadece ana sayfaya eklense yeter.

WordPress kullanıcıları için Yazarlık

Eğer WordPress kullanıyorsanız çok şanslısınız çünkü herşey düşünülmüş bu sistemde 🙂 Şimdi öncelikle yazılarımızın içine editör linki ve Google+ profili gibi linkler eklememiz gerekiyor.

Bunun için şu sayfadakilerini yaparsanız işleme devam edebiliriz.

Yukarıdaki işlemi tamamladıktan sonra Google+ Profilinide eklememiz gerekiyor. Onuda alttaki kod ile ekleyebilirsiniz.


<?php
}
if(get_the_author_meta('google')){
?>
<a rel="me" href="http://plus.google.com/<?php the_author_meta('google'); ?>" target="_blank"><b>+Google</b></a>
<?php
}
if(get_the_author_meta('google') && get_the_author_meta('google')){
?>

WordPress Kullanıcıları rel=”author” kodunu otomatik olarak aldıkları için Google+ Profiline rel=”me” etiketi eklemesi gerekiyor yukarıdaki kodda bu tamamlanmış durumda.

Google Analytics 360 Suite: Kurumsal Firmalar için Çözüm Ürünleri 1

Google kurumsal firmalara yönelik Google Analytics 360 Suite tanıttı. 15 mart’ta tanıttığı Analytics 360 Suite Adwords ve Doubleclicks ile entegre edilebilen 6 ürün’den oluşmaktadır. Kurumsal firmalara yönelik bu ürünler firmalara ne gibi çözümler sunuyor yakından bakalım.

Google yeni entegre sistemi ile kurumsal firmalara farklı çözümler sunuyor. Bu ürünler sayesinde firmalar ürünlerini daha iyi pazarlama yapabilecekler. Google Analytics 360 Suite ile akıllı cihazlar ve sistemlerin performans analizlerini çıkartıyor. Çevrim içi ve çevrim dışı analizleri karşınıza çıkartan Analytics 360 Suite bir CRM gibi çalışmaktadır. Aklınıza gelebilecek tüm verileri karşınıza çıkartan Analytics 360 Suite ürünleri nelermiş inceleyelim.

Google Analytics 360 Suite

Google Analytics 360 Suite

1- Google Analytics 360 (GA Premium): Bu ürün daha öncede vardı ancak Google Analytics 360 Suite kurumsal çözüme dahil edildi. Reklamların pazarlamasını arttıran bu ürün müşteri verilerinin analizlerini ve ölçümlerini yaparak ölçüm merkezine sunarak firmayı bilgilendirmektedir. Bu sayede firma veriler doğrultusunda daha iyi pazarlama yapmaktadır.

2- Google Attribution (Adometry): Google Attribution özelliği reklam verenlerin pazarlama yatırımları ve bütçelerini sorgulayarak reklam vermek için daha güvenli bütçe oluşturabiliyorlar. Daha iyi reklam vermek için kullanılan bir özellikdir.

3- Google Audience Center: En iyi özelliklerden biri olan Audience center kullanan firmalar müşterilerinin reklam verirken hangi cihazdan ve hangi kanaldan giriş yapabileceğini analizini yapıyor. Ayrıca bu ürün 3. taraf veri sağlayıcılardan aldığı verileride elde ederek sizlere analizi sunuyor. Böylelikle müşterilerinize daha iyi vermelerini ve ürünlerini satmalarını sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Reklam Linkleri İçin Özel Parametreler Oluşturma, Analytics UTM Parametreleri

Google Analytics 360 Suite

4- Google Optimize: Reklam verme esnasında hem başka web sitelerinde hemde kendi sitesinde reklamın nasıl görüneceğini görebiliyor. Böylelikle daha iyi reklam vererek müşterilerinizi memnun edebilirsiniz.

5- Google Data Studio: Etkileşim raporlarını bir panoda gösterebilen bu ürün veri kaynaklarınıda birbirleriyle paylaşmasını sağlıyor. İstersenizde Google dökümanlarda da paylaşabilirsiniz.

6- Google Tag Manager: Tag manager yani etiket yöneticisi ile etiketleri daha derin ve detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Detaylı olarak site bilgilerinide alarak verilerin doğrulunu arttırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi 35 WordPress SEO Eklentileri

Tüm bu ürünler şimdilik beta olarak Google Analytics Premium ve Adometry müşterilerine sunulacak. Google Analytics 360 Suite kurumsal firmalara çözüm odaklı bir araç olarak ön plana çıkıyor ve adından söz ettiriyor.

Geek ve Nerd Nedir? Kimlere Denir? 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bu yazımızda Geek ve Nerd nedir? ve kimlere bu sıfat verilir bunları açıklayacağım.

Öncelikle bu terimler Amerikan kültürüne sahip gençleri sınıflandırılmasında kullanılan Geek ve Nerd gibi iki terim bulunuyor. Bu terimler aslında Türkçe’de Asosyal ve İnek olarak şeklinde yorumlanabilir. Bu iki sıfatı taşıyan insanlar genellikle ergenlik sürecinde yaşıtlarının ilgisini çekmeyecek şeylerde çok fazla bilgisi olan insanlardır. Aslında bu sıfatlar hakaret olarak söylenir. Peki Geek ve Nerd tam olarak nedir? kimlere denir? ve kökenleri nereden gelmiştir? bunlara bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Etkili Hikaye Anlatmak İçin Animasyonlu Harita Yolu

Geek Nedir?

Bu tip insanlar Asosyal olarak bilinsede zeki olarak bilinir. Kendileri Teknoloji ile alakalı her türlü konuda bilgi sahibi olaması yani teknoloji danışmanı, işlerinde başarılı, acayip insanlara denir. Genellikle Mac pc kullanırlar. Geek’in kökenine bakacak olursak eskiden sirkte çalışan yetenekli insanlara küçük düşürücü söylenirdi. sirk hayvanı gibi farklı anlamlarda taşırdı bu terim.

Nerd Nedir ?

Bu tip insanlar ise Geek’lerin aksine Mac yerine PC kullanırlar. Daha çok içine kapanık, genellikle mühendis, yazılım ve fantastik işlerle uğraşmayı seven insanlardır. Nerd ise Dr.seuss tarafından 1954’te bir makalede yazılmıştır.

Bu araştırma mastersinit.org tarafından hazırlanmıştır.

Most Popular Topics

Editor Picks