MENU

imagettfbbox() Hatası WHM’den Problemi çözme yöntemi.

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Hosting » imagettfbbox() Hatası WHM’den Problemi çözme yöntemi.
imagettfbbox() Hatası WHM’den Problemi çözme yöntemi.

Merhaba arkadaşlar. Bu problemi kısa bir süre önce aldım ve hiç araştırma yapmadan bıraktım ama lazım olunca tekrar araştırdım ve sorunu buldum tek problem imagettfbbox() kurulu olmamasından kaynaklıymış. Aslında şöyle dosyaları sunucuda var ama Apache kurulumunda aktif etmemişiz temel mantık bu. İnternetten baktığımda SSH komutuyla bu özellik aktif ediliyormuş ama ben denedim hiç bir türlü olmadı :) Son çare apache update yaptım sorun çözüldü.

https://4.bp.blogspot.com/-fAQ7oaZFM-M/UPXHjQWufQI/AAAAAAAAPBo/gfou-Fikxt8/s1600/cpanel-apache-update.png

Sıralı bir şekilde söylediklerimi yapın.

  • WHM’ye girin.
  • Soldaki arama menüsüne -> EasyApache (Apache Update) yazın. Yada Update yazın zaten bu hemen gelir.
  • 3.Aşamada bir sürü seçenek çıkacak ve oradan TTF (FreeType) kutusunun işaretli olmadığını göreceksiniz. Onu işaretleyin.
  • Devam devam olay bitmiştir Apache Update bitmesini bekleyin ve probleminiz çözülmüştür demektir.

imagettfbbox() watermark kullanırken aldığım bir hataydı muhtemelen sizde watermark kullanırken bu hatayı alıcaksınız. Dediğim gibi ya kendiniz yapabiliyorsanız yapın yada Hosting‘inize başvurun bu şekilde düzenleme yapsınlar.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.