Windows 7 Usb Dvd Tool ISO Yazdırma Hatası Windows 7 Usb Dvd Tool ISO Yazdırma Hatası için yorumlar kapalı

windows7 usb tool hatasi

Bilgisayarınıza USB ile format atmak CD ile atmaktan daha hızlı bir yöntemdir. Bunun için Microsoft‘un geliştirdiği İSO yazdırma programı Windows 7 Usb Dvd Tool‘u kullanıyorsanız ve İSO dosyanızı yazdırmaya hazırlarken İSO dosyanızı seçtiniz ve daha sonra yazma işlemi başlamadan we were unable to copy your files. Please check your USB device and the selected ISO file and try again hatası alıyorsanız diskinize istediğiniz kadar biçimlendirin dosya formatını değiştirin sorun yinede çözümlenmez.

Peki bu gıcık sorun nasıl düzeltilir ve yazdırma işlemini nasıl tamamlarız bunun yöntemini yapalım.

grey

İlk önce bilgisayarımızda CMD’yi çalıştıralım. Eğer bilgisayarınızda yönetici yani admin iseniz  Başlat’a tıklayarak çalıştır’a CMD yazıp enter diyoruz. Farklı bir kullanıcı ile bilgisayarı kullanıyorsanız CMD’yi çalıştırmak için başlat’a tıklayarak ARA diyoruz ve arama bölümüne CMD yazıyoruz. Ardından CMD’ ye sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır diyoruz. Windows 8‘de başlat olmadığı için en sol alt tarafta sağ tıklayarak açılıyor.

CMD’yi açtıktan sonra küçük harflerle diskpart yazıp enter diyoruz ve karşımıza yeni bir CMD penceresi geliyor. Burada list disk yazıp enter diyoruz. Karşımıza bilgisayardaki disk’lerimizi sıralıyor. Burada USB belleğimizin boyutuna bakarak hangi sıralamada olduğunu anlayabiliriz. Burada dikkat edelim Disk ### altına bakarak dikimizin numarasına bakarak işleme devam edeceğiz örnek disk 1 ise olarak verilmişse diskimiz 1 olarak atanmıştır.

Bundan sonraki işlemlere devam edelim. Siyah renktekileri biz yazacağız. Diskinizin atandığı numaraya göre select disk‘in sonuna numaranızı yazın Örnek (select disk 1 ) resimde görüldüğü gibi dikkat edin diğer sabit disklerinizi silebilirsiniz. Alt taraftaki resimdende bakarak yapabilirsiniz.

 • diskpart
 • Yeni açılan pencereden sonra yapılacaklar.
 • list disk
 • DISKPART> select disk 1
 • Disk 1 is now the selected disk.
 • DISKPART> clean
 • Diskpart succueeded in cleaning the disk.
 • DISKPART> create partition primary
 • Diskpart succeded in creating the specified partition.
 • DISKPART> select partition 1
 • Partition 1 is now the selected partition.
 • DISKPART> active
 • Diskpart marked the current partition as active.
 • DISKPART> format quick fs=fat32
 •      100 percent completed
 • Diskpart successfully formated the volume.
 • DISKPART> assign
 • Diskpart successfully assigned the drive letter or mount point.
 • DISKPART> exit

İşlem tamamlanmıştır alt taraftaki resimde bu işlemin tamamlanmış halini görüyorsunuz.

grey

işlem bittikten sonra İSO dosyamızın USB belleğimize yazdırabilirsiniz.

grey

Remix OS ile Bilgisayarınızı Android’e Çevirin 1

Remix OS ile Bilgisayarınızı Androide Çevirin

Remix OS ile artık Android işletim sisteminin yetekneklerini bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. CES 2016‘da tanıtılan Remix OS işletim sistemi popüler olmaya başladı.

Remix OS işletim sistemi hızı, küçük boyutu ve taşınabilirliği ile herkesin ilgisini gördü. USB yardımı ile istediğiniz bilgisayarda Android’in keyfini yaşayabilirsiniz. Android, Windows ve Chrome‘un karışımı olan Remix OS işletim sistemi Google Playstore mağazasına bağlanarak istediğiniz uygulamaları ve oyunları indirebiliyorsunuz. Android telefonunuzla ne yapıyorsanız Remix OS işletim sistemi ile de onu yapabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan size Remix OS kurulumunu hemen yapalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : En iyi Android Emülatörü Bluestacks 2

Remix OS İndir Remix OS Kurulumu

Remix OS Kurulumu

Remix OS işletim sistemini kurmak oldukça basittir zorlanacağınızı zannetmiyorum. İlk kurulum yaptığımda direk olarak çalıştı. Tabiki beta bir işletim sistemi olan Remix OS gelişmeyede devam ediyor. Kuruluma başlamadan önce 64 bit bir bilgisayara ve Fat 32 sistemli minimum 8 GB‘lık USB 3 flash belleğe ihtiyacımız olacak.

Remix OS İndir : Remix OS Kurulumu

1- İlk önce 687 MB boyutundaki Remix OS İSO kalıbını indirin.

2- İndirdiğiniz Rar dosyasını açarak Remix OS usb tool aracını çalıştıralım.

3- USB tool ile Remix OS İSO kalıbını seçin ve Tamam butonuna basın. Remix OS USB belleğinize kuruluyor.

Remix OS İndir Remix OS Kurulumu

4- Remix OS USB belleğinize yazıldıktan sonra bilgisayarınızda BOOT edin. Boot ettiğinizde karşınıza ik seçenek gelecek. Resident ve Guest Modu gelecek. Biz burada Resident modu seçeceğiz. Resident mod size özel olan moddur. Resident mode tüm ayarları tek sefer yaptığınız moddur. Guest modu ise farklı kullanıcıların kullanacağım moddur.

Remix OS İndir Remix OS Kurulumu

5- Resident modu seçtikten sonra kurulumu kendisi yapacaktır. Kurulum bittikten sonra Remix OS logosu gelecektir. Biraz bekledikten sonra son kurulum aşaması gelecektir.

6- Dil ve Kablosuz bağlantı ayarınızı yaptıktan sonra Remix OS açılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Android’de ‘Kalkmayan’ Uygulamaları Hemen Kaldırın

Remix OS İndir Remix OS Kurulumu

Windows İşletim Sisteminde Sabit Diske Nasıl Şifre Koyulur? 0

Windows işletim sistemli bilgisayarımızda ikiye ayırdığımız sabit diskimize şifre koymak oldukça basittir. Koyacağınız şifre ile bilgisayarınızdaki özel dosyalarınızı şifreli sabit diske atarak kişisel verilerinizin güzenliğini artırabilirsiniz.  Böylelikle bilgisayarınızı başkası kullandığı zaman rahat edersiniz.

Bilgisayarına şifre koymak isteyen bilgisayar kullanıcıları windows işletim sisteminde sabit diskine nasıl şifre koyar yakından bakacağız.  Windows 7 Ultimate, Windows 8.1 Pro, Windows 10 Pro işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıcıları sabit disklerine Microsoft’un şifreleme yazılımı Bitlocker’ı kullanarak şifre koyabilirler.

grey

Windows 7 Ultimate, Windows 8.1 Pro, Windows 10 Pro işletim sistemine sahip kullanıcılar sabit diskine şifre koymak için yapılması gerekenlere bakarak kolayca şifre koyabilirler;

 1. Bilgisayarım simgesine çift tıklayın ve bilgisayarımı açın.
 2. Hangi sabit diske şifre koynak istiyorsanız sağ tıklayın.
 3. Sağ tıkladığınızda açılan küçük pencerede Bitlocker’ı Aç seçeneğine tıklayın.
 4. Karşımıza çıkan pencerede Sürücü kilidini açmak için bir parola kullan kutucuğuna tıklayın.
 5. Her iki kutucuğa şifrenizi girin ve İleri diyelim.
 6. Daha sonra açılan pencerede karşımıza şifremizi nereye yedekleyeceğimizi soracak.
 • Microsoft hesabına kaydet
 • USB flash sürücüye kaydet
 • Dosyaya kaydet
 • Kurtarma anahtarını yazdır

Bu dört seçeneklerden size en uygun hangisi ise seçin. Bu seçenekler şifrenizi unutursanız sabit diskinizi açmak için  kullanılacaktır. İleri dedikten sonra sabit diskimiz şifrelenecektir. Şifreleme işlemi sabit disk büyüklüğüne göre değişecktir. Lütfen bekleyin ve sabırlı olun dosyalarınız şifrelenerek güvenli hale gelecek.

1.Adım

grey

2.Adım

grey

3.Adım

grey

Not: Şifreleme yapılan sabit disk format atıldıktan sonra bile Bitlocker şifrelemesi ile gelecektir. Şifrenizi unutmayın. Tabiki şifrelediğini sabit diske format atarsanız şifre falan kalmaz. 🙂

Most Popular Topics

Editor Picks