Remix OS ile Bilgisayarınızı Android’e Çevirin

1

Remix OS ile artık Android işletim sisteminin yetekneklerini bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. CES 2016‘da tanıtılan Remix OS işletim sistemi popüler olmaya başladı.

Remix OS işletim sistemi hızı, küçük boyutu ve taşınabilirliği ile herkesin ilgisini gördü. USB yardımı ile istediğiniz bilgisayarda Android’in keyfini yaşayabilirsiniz. Android, Windows ve Chrome‘un karışımı olan Remix OS işletim sistemi Google Playstore mağazasına bağlanarak istediğiniz uygulamaları ve oyunları indirebiliyorsunuz. Android telefonunuzla ne yapıyorsanız Remix OS işletim sistemi ile de onu yapabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan size Remix OS kurulumunu hemen yapalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : En iyi Android Emülatörü Bluestacks 2

Remix OS İndir Remix OS Kurulumu

Remix OS Kurulumu

Remix OS işletim sistemini kurmak oldukça basittir zorlanacağınızı zannetmiyorum. İlk kurulum yaptığımda direk olarak çalıştı. Tabiki beta bir işletim sistemi olan Remix OS gelişmeyede devam ediyor. Kuruluma başlamadan önce 64 bit bir bilgisayara ve Fat 32 sistemli minimum 8 GB‘lık USB 3 flash belleğe ihtiyacımız olacak.

Remix OS İndir : Remix OS Kurulumu

1- İlk önce 687 MB boyutundaki Remix OS İSO kalıbını indirin.

2- İndirdiğiniz Rar dosyasını açarak Remix OS usb tool aracını çalıştıralım.

3- USB tool ile Remix OS İSO kalıbını seçin ve Tamam butonuna basın. Remix OS USB belleğinize kuruluyor.

Remix OS İndir Remix OS Kurulumu

4- Remix OS USB belleğinize yazıldıktan sonra bilgisayarınızda BOOT edin. Boot ettiğinizde karşınıza ik seçenek gelecek. Resident ve Guest Modu gelecek. Biz burada Resident modu seçeceğiz. Resident mod size özel olan moddur. Resident mode tüm ayarları tek sefer yaptığınız moddur. Guest modu ise farklı kullanıcıların kullanacağım moddur.

Remix OS İndir Remix OS Kurulumu

5- Resident modu seçtikten sonra kurulumu kendisi yapacaktır. Kurulum bittikten sonra Remix OS logosu gelecektir. Biraz bekledikten sonra son kurulum aşaması gelecektir.

6- Dil ve Kablosuz bağlantı ayarınızı yaptıktan sonra Remix OS açılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Android’de ‘Kalkmayan’ Uygulamaları Hemen Kaldırın

Remix OS İndir Remix OS Kurulumu