Dijital Pazarlamanın Yeni Trendi: Inbound Pazarlama 0

Dünya büyüyor, teknoloji gelişiyor ve her gün farklı alanlardaki yeniliklere uyanıyoruz. Özellikle ülkemizde en hızlı büyüyen alan olan bilişimin son yıllarda getirdiği anlık ve gündemi etkileyen değişimler, hepimizin şuanda normal karşıladığı ve olağan bir durum haline geldi.

Bilişimin büyümeye devam etmesi ile birlikte, fiziksel anlamda iş ve bir dükkan içerisinde satış yapan esnaflar, kobiler, sanayiciler dijitaldeki büyümeyi kaçırmak istemeyip online mecralara doğru kayma gösterdiler.

E-ticaret hacminin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyümeye devam etmesi ile birlikte dijital pazarlamanın önemi ortaya çıktı ve bu konuda hizmet veren ajansların, şirketlerin sayısında da gözle görülür bir artış yaşandı.

İnternet kullanıcılarının yıldan yıla bilinçlenmesi ve seçeneklerinin çoğalması nedeniyle dijital pazarlama bir uzmanlık haline geldi. Bu doğrultuda 2006 yılında Brian Halligan ve Dharmesh Shah tarafından kurulan Hubspot’la birlikte tüm dünyada en yaygın ve kabul edilen dijital pazarlama çözümü “Inbound Pazarlama” ile tanıştık.

https://2.bp.blogspot.com/-CoEMFKddtqA/VgE-WzRKiLI/AAAAAAAAcKg/YHLQfL0sNR4/s1600/inbound-pazarlama.jpg

Her bir adım ile ilgili daha detaylı bilgi almak için netvent.com/inbound-pazarlama adresini ziyaret edebilirsiniz.

Görsel: Inbound Pazarlama Hunisi

https://2.bp.blogspot.com/-SEFfP5kDFJI/VgE-tl9bdJI/AAAAAAAAcKw/rZ2yp7VH-jg/s1600/inbound-marketing.png

Türkiye’de henüz tam olarak bilinmese de hızla yaygınlaşan Inbound Pazarlama ile ilgili profesyonel ve Ar-Ge anlamında iş yapan tek bir ajans var; Netvent. Moz. Majestic, LRT, Act-On gibi partnerlikleri ile piyasadaki konumlarını güçlendiren Netvent’in Inbound Pazarlamanın gerekliliklerinden birisi olan “güncel içerik üretme” üzerine neredeyse ihtisas yaptığı pazarlama bloglarını mutlaka takip etmenizi öneriyoruz!

TBT Nedir? Ne Demektir? 0

Sosyal paylaşım platformu Instagram’da yapılan #tbt hashtag‘i dikkatleri çekmeye başladı. Bir çok kullanıcınında kullandığı hashtag tbt nedir?, ne demektir?, ne işe yarar? ve neden kullanılır yakından bakalım.

Instagram kullanıcıları #tbt hashtagini yükledikleri fotoğrafları daha çok kişinin görmesi ve ön plana çıkması için kullanıyor. tbt’nin kelime anlamı ise #throwbakthursday geçmişten bugüne fotoğraf yüklemek anlamına gelen bir etikettir. Bir deyim olan tbt hashtag’ini dünyada milyonlarca insan hala kullanmaktadır.

#throwbakthursday

WhatsApp Windows ve Mac için Masaüstü Uygulaması İndir 0

Mobil platform’un en iyi mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp için windows ve mac masaüstü programları çıktı.

WhatsApp mesajlaşma uygulaması Android, İOS ve web tarayıcıları üzerinden kolaylıkla kullanabildiğiniz gibi artık masaüstü programı ile web tarayıcınıza girmeden kolaylıkla mesajlaşabilirsiniz. WhatsApp masaüstü programı sizi web tarayıcınıza bağımlılığınızı kaldırıyor. Web tarayıcı olmadan da program üzerinden de mesajlaşabilirsiniz.

WhatsApp Windows, Mac Masaüstü Uygulaması İndir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Whatsapp Uygulamasına Nasıl Şifre Konulur?

WhatsApp mesajlaşma uygulamasını masaüstünüzde kullanmak için 60 mb boyutundaki dosyayı indirip kurmanız gerekiyor. Kurulum çok basit sadece kurulum dosyasına çift tıklayın kurulum otomatik olarak gerçekleşiyor. Kurulum yapıldıktan sonra akıllı telefonunuzdan whatsapp’ı açın tanıtarak mesajlaşın.

WhatsApp Windows ve Mac İndir

Most Popular Topics

Editor Picks