Çocuklara İngilizce Öğretmenin Kolay Yolu 1

Yeni öğrenilmeye başlanan her şey zor gelir. Zamanla yaptığımız şeye alışmaya başlarız. Bu eşik aşıldıktan sonra her şey kolaylaşır ve bu aşamada insan kendine güvenmeye başlar. Kendine güvenen bir insanın hayatta yapamayacağı hiçbir şey yoktur. İngilizce Öğrenme sürecinin başında da aynı şeyler yaşanır. Kararlı, azimli ve çalışkan bir kişinin İngilizce öğrenememesi için sebep yoktur. Bazı pratik yöntemler yılların eğitimcileri tarafından tespit edilmiştir. Bu yöntemler ışığında çok daha kolay bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz. Bu yöntemlerden bazılarını sizin için özetleyebiliriz. Zaman ayırmak ve çaba göstermek en önemli başlangıç çalışmalarındandır. Temel konularla başlayan öğrenciler zamanla aşama kaydeder. Herkesin bir kapasitesi olduğu gibi yeni bir dili öğrenirken de temel seviyeden başlamak gereklidir. Tüm algılarınızı İngilizce üzerinde yoğunlaştırmanız hızlı ilerlemenizi sağlayacaktır. İngilizce şarkılar dinlemek, sosyal medyada İngilizce siteleri takip etmek, hikâyeler okumak en çok tavsiye edilen başlıklar arasındadır. Testler çözmek farklı sorularla karşılaşmak demektir. İnternet aracılığıyla online olarak vakit bulduğunuz her zaman ve her yerde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Çocuklar her zaman büyüklere göre bir şey öğrenmeye daha yatkındır. Algıları daha açık, beyinleri daha müsaittir. Çocuklara verdiğiniz 1 saatlik ders belki büyükler için bir günlük derse eşittir. Çocuklara Özel İngilizce öğretme teknikleri eğlenceli oyunlarla birlikte daha başarılı olunmasını sağlar. Listen&Watch tekniği yani dinle ve izle sevimli kahramanlar eşliğinde İngilizce öğrenme isteğini artırır. Çocuklar dinledikleri şarkılar ve çizgi film kahramanları ile eğlenerek daha kolay öğrenir. 14 yaş ve sonrasında dil eğitimi daha zorlaşmaktadır. İngilizce öğrenmeye çocuk yaşlarda başlayanalar dili doğal bir şekilde öğrenir. Özgüvenleri artar ve kendine güvenen çocuk tüm derslerinde başarılı olur. Yabancı dili olan çocuk farklı kültürlere karşı daha sıcak olur. Global dünyamızda her ülkeye ayak uydurabilen ve dünyanın her yerinde yaşayabilen bir birey olur. Speak&Spell tekniği yani konuş ve telaffuz et ile çocuk online olarak orijinal dilinde duyduğu kelimeleri telaffuz etmeyi öğrenir. Read&Write etkinliği yani okuma ve yazma ile çocuklar başlangıç seviyesindeki hikâyeleri okur ve belli bir yerden sonrasını kendi yaratıcılığı ve kendi cümleleri ile yazarak tamamlar. Kiddy Games aktiviteleri ile çocuklar İngilizce oyunlar oynayarak belirli komutları ve görevleri öğrenirler. Grammer&Vocabulary çalışmaları ile çocuklar hem de aktivitelerini yapar hem eğlenerek yeni kelimeler öğrenir.

Çocuklara yönelik dersler İngilizce şarkılar, oyunlar, görsel ve işitsel motive edici aktiviteler ile çocukların ilgisini çekecek bir şekilde işlenir. Çocuklar için İngilizce öğrenimi daha hızlı ilerler. Eğlenceli bir şekilde öğrenilen dil daha kalıcıdır. Program dâhilinde çocuklara maksimum kelime öğretilirken kelimelerin doğru telaffuzu öğretilir. Çocuklar için verilen İngilizce eğitimleri daha esnek saatlerde ve daha avantajlı ücretlerle verilebilmektedir. Çocuklar için uygulanan derslere anne ve babalar da katılarak hem dilleri geliştirebilir hem de kaliteli zaman geçirmek için bir ortam sağlayabilir.

TBT Nedir? Ne Demektir? 0

Sosyal paylaşım platformu Instagram’da yapılan #tbt hashtag‘i dikkatleri çekmeye başladı. Bir çok kullanıcınında kullandığı hashtag tbt nedir?, ne demektir?, ne işe yarar? ve neden kullanılır yakından bakalım.

Instagram kullanıcıları #tbt hashtagini yükledikleri fotoğrafları daha çok kişinin görmesi ve ön plana çıkması için kullanıyor. tbt’nin kelime anlamı ise #throwbakthursday geçmişten bugüne fotoğraf yüklemek anlamına gelen bir etikettir. Bir deyim olan tbt hashtag’ini dünyada milyonlarca insan hala kullanmaktadır.

#throwbakthursday

WhatsApp Windows ve Mac için Masaüstü Uygulaması İndir 0

Mobil platform’un en iyi mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp için windows ve mac masaüstü programları çıktı.

WhatsApp mesajlaşma uygulaması Android, İOS ve web tarayıcıları üzerinden kolaylıkla kullanabildiğiniz gibi artık masaüstü programı ile web tarayıcınıza girmeden kolaylıkla mesajlaşabilirsiniz. WhatsApp masaüstü programı sizi web tarayıcınıza bağımlılığınızı kaldırıyor. Web tarayıcı olmadan da program üzerinden de mesajlaşabilirsiniz.

WhatsApp Windows, Mac Masaüstü Uygulaması İndir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Whatsapp Uygulamasına Nasıl Şifre Konulur?

WhatsApp mesajlaşma uygulamasını masaüstünüzde kullanmak için 60 mb boyutundaki dosyayı indirip kurmanız gerekiyor. Kurulum çok basit sadece kurulum dosyasına çift tıklayın kurulum otomatik olarak gerçekleşiyor. Kurulum yapıldıktan sonra akıllı telefonunuzdan whatsapp’ı açın tanıtarak mesajlaşın.

WhatsApp Windows ve Mac İndir

Most Popular Topics

Editor Picks