MENU

İşinizi Kolaylaştıracak 5 Chrome Kısayolu

Anasayfa » İnternet » İşinizi Kolaylaştıracak 5 Chrome Kısayolu
İşinizi Kolaylaştıracak 5 Chrome Kısayolu

Chrome web tarayıcınızı klavye kısayolları ile daha hızlı kullanabileceğiniz 5 klavye kısayolu.

Belkide daha önce görmediğiniz 5 Chrome kısayollarına bakacak olursak. Kayıtlı verileri temizleme, Adres çubuğuna fare ile tıklamadan arama yapam, Ayarlar kısayolu penceresine hızlı erişim, Chrome görev yöneticisi ve Chrome eklentilerine kısayolları ekleme gibi 5 farklı Chrome kısayolunu kullanabilirsiniz.

Chrome web tarayıcınız ile işinizi kolaylaştıracak 5 Chrome kısayolu sizler için geliyor. İşinizi hem kolaylaştıcak hem hızlandıracak herkesin bilmediği Chrome kısayollarını resimli olarak anlatarak göstereceğim.

 1) Tüm Kayıtlı Verileri Temizleme Kısayolu

Tüm kayıtlı verilerinizi temizlemek için Ctrl + Shift + Del klavye kısayoluna basarak Kayıtlı verileri temizleme penceresini açabilirsiniz.

2) Adres Çubuğuna Fare ile Tıklamadan Arama Yapma Kısayolu

Fareniz ile Crome web tarayıcınıza tıklamadan klavye ile hemen aramak istiyorsanız Ctrl + K klavye kısayoluna tıklayarak aramaya başlayın.

3) Ayarlar, Eklentiler, İndirilenler Kısayolu

Klavye kısayolu ile Chrome Hamburger butonuna tıklamadan hemen ulaşmak için Alt + E kısayol tuşlarına basarak ayarlara gidebilirsiniz.

4) Chrome Görev Yöneticisi Ram Kullanım Kısayolu

Chrome görev yöneticisine hızlı bir şekilde ulaşmak için Shift + Esc tuşlarına basarak ram kullanımını görebilirsiniz.

5) Chrome Eklentilerine Kısayol Ekleme

Chrome eklentilerinize kısayol koymak istiyorsanız Ayarlardan Uzantılar yani eklentilere girerek Klavye kısayollarına tıklayarak istediğiniz eklentiyi açmak istiyorsanız kısayolları ayarlayın.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.