MENU

Dijital Pazarlamanın Yeni Trendi: Inbound Pazarlama

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » İnternet » Dijital Pazarlamanın Yeni Trendi: Inbound Pazarlama
Dijital Pazarlamanın Yeni Trendi: Inbound Pazarlama

Dünya büyüyor, teknoloji gelişiyor ve her gün farklı alanlardaki yeniliklere uyanıyoruz. Özellikle ülkemizde en hızlı büyüyen alan olan bilişimin son yıllarda getirdiği anlık ve gündemi etkileyen değişimler, hepimizin şuanda normal karşıladığı ve olağan bir durum haline geldi.

Bilişimin büyümeye devam etmesi ile birlikte, fiziksel anlamda iş ve bir dükkan içerisinde satış yapan esnaflar, kobiler, sanayiciler dijitaldeki büyümeyi kaçırmak istemeyip online mecralara doğru kayma gösterdiler.

E-ticaret hacminin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyümeye devam etmesi ile birlikte dijital pazarlamanın önemi ortaya çıktı ve bu konuda hizmet veren ajansların, şirketlerin sayısında da gözle görülür bir artış yaşandı.

İnternet kullanıcılarının yıldan yıla bilinçlenmesi ve seçeneklerinin çoğalması nedeniyle dijital pazarlama bir uzmanlık haline geldi. Bu doğrultuda 2006 yılında Brian Halligan ve Dharmesh Shah tarafından kurulan Hubspot’la birlikte tüm dünyada en yaygın ve kabul edilen dijital pazarlama çözümü “Inbound Pazarlama” ile tanıştık.

https://2.bp.blogspot.com/-CoEMFKddtqA/VgE-WzRKiLI/AAAAAAAAcKg/YHLQfL0sNR4/s1600/inbound-pazarlama.jpg

Her bir adım ile ilgili daha detaylı bilgi almak için netvent.com/inbound-pazarlama adresini ziyaret edebilirsiniz.

Görsel: Inbound Pazarlama Hunisi

https://2.bp.blogspot.com/-SEFfP5kDFJI/VgE-tl9bdJI/AAAAAAAAcKw/rZ2yp7VH-jg/s1600/inbound-marketing.png

Türkiye’de henüz tam olarak bilinmese de hızla yaygınlaşan Inbound Pazarlama ile ilgili profesyonel ve Ar-Ge anlamında iş yapan tek bir ajans var; Netvent. Moz. Majestic, LRT, Act-On gibi partnerlikleri ile piyasadaki konumlarını güçlendiren Netvent’in Inbound Pazarlamanın gerekliliklerinden birisi olan “güncel içerik üretme” üzerine neredeyse ihtisas yaptığı pazarlama bloglarını mutlaka takip etmenizi öneriyoruz!

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.