iPhone ve iPad için 3D “Paralaks” Duvar Kağıtları Oluşturma 0

iPhone ve iPad için 3D “Paralaks” Duvar Kağıtları Oluşturma yöntemi, 3D paralaks fotoğrafı nasıl oluşturulur?, iPhone ve iPad cihazları için paralaks çözünürlükleri. iPhone ve iPad için 3D “Paralaks” Duvar Kağıtları Oluşturma artık kolay.

iPhone ve iPad sahibiyseniz muhtemelen ana ekrandaki simgelerin hareket ettiğini görmüşsünüzdür. Hareket etmesinin sebebi 3D parallax özelliğinden kaynaklanıyor. 3 boyut efekti katan bu özellikli duvar kağıdı bulamıyorsanız kendiniz yapmalısınız. 3D parallax duvar kağıdı yapmak için herhangi bir özel yazılıma gerek yoktur.

iPhone ve iPad için 3D “Paralaks” Duvar Kağıtları Oluşturma

iPhone ve iPad için 3D Paralaks Duvar Kağıtları

iPhone ve iPad cihazlardaki 3D parallax özelliği nedeniyle fotoğraflarımız ana ekrana tam oturmamaktadır. Ana ekrana tam oturabilmesi için iPhone ve iPad cihazınızın ekran çözünürlüğü değilde daha büyük ve 3D parallax özelliğine uygun çözünürlükte bir fotoğraf bulmalısınız veya yapmalısınız. Hareketli parallaax 3D duvar kağıdı yapmak için uygun çözünürlükler bulunuyor. iPhone ve iPad 3D parallax ekran çözünürlüklerini sizler için paylaşıyorum. Alttaki çözünürlükleri kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ücretsiz iPhone 6S Duvar Kağıtları İndir

iPhone

iPhone 4s

 • Ekran: 960 x 640
 • Paralaks Çözünürlüğü: 1196 x 740

iPhone 5 için 5C, 5S ve iPod Touch 5. nesil

 • Ekran Çözünürlüğü: 1136 x 640
 • Paralaks Çözünürlüğü: 1392 x 744

iPhone 6 ve 6S

 • Ekran Çözünürlüğü: 1334 x 750
 • Paralaks Çözünürlüğü: 1608 x 852

iPhone 6 Plus ve 6S Plus

 • Ekran Çözünürlüğü: 1920 x 1080
 • Paralaks Çözünürlüğü: 2662 2662

iPad

iPad 2. nesil ve iPad Mini

 • Ekran Çözünürlüğü: 1024 x 768
 • Paralaks Çözünürlüğü: 1262 1262

iPad 3., 4. nesil, iPad Air, iPad mini retina

 • Ekran Çözünürlüğü: 2048 x 1536
 • Paralaks Çözünürlüğü: 2524 2524

iPhone ve iPad için 3D “Paralaks” Duvar Kağıtları Oluşturma

Evet arkadaşlar iPhone ve iPad cihazımızın ekran çözünürlüklerini ve parallax’a uygun duvar kağıdı çözünürlüğünü öğrendik. Burada size bir uyarım olacak. Fotoğraflarınız paralaks çözünürlüğünden yüksek olursa o kadar iyi sonuç elde edersiniz. Örnek vermek gerekirse iPhone 1608 x 852 paralaks değerimizden daha yüksek bir fotoğraf seçelim.

iPhone ve iPad için 3D Paralaks Duvar Kağıtları

Fotoğrafınızı seçtikten sonra kendinize photoshop programı yardımıyla bir çalışma açın. iPad mini cihazını örnek alarak yapalım. Paralaks çözünürlüğünü girerek ok butonuna basarak çalışma alanımızı açalım. Fotoğrafımızı photoshop üzerinde konumlandırarak kaydedelim. Kaydettikten sonra iPhone veya iPad cihazımıza atalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Apple İphone 6S Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone ve iPad için 3D Paralaks Duvar Kağıtları

Photoshop kullanmayı bilmiyorsanız Light image resizer programı ile uygun çözünürlüğ girerek fotoğrafınızı boyutlandırabilirsiniz. Ancak bu program fotoğrafınızı uygun çözünürlüğe alacaktır fotoğrafınızı doğru konumlandırmaz. Sizler için oluşturduğum paralaks duvar kağıdı karşınızda.

Deniz Manzaralı Maldiv Fotoğrafları 0

Balayı yada tatil yapacaklar için dünyadaki cennet yeri olarak bilinen Maldivler asyanın en küçük ülkesidir. 1200 adadan oluşan maldivlerde insanlar su ihtiyacını denizden arıtarak karşılamaktadır. Hint okyanusunda bulunan Maldivlerin birbirinden güzel deniz manzaralı fotoğraflarını sizler için bir araya getirdik. Güzellikleriyle dolu olan maldiv fotoğraflarına yakından bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İphone Arkaplan Duvar Kağıtları İndir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Dünyanın En Güzel Manzaralı Göl Resimleri

En Çok Aranan Manzara Resimleri 2017 0

Merhaba arkadaşlar bu paylaşımım da sizlere internette en çok aranan manzara resimlerini paylaşıyorum. Dünyanın farklı yerlerinde çekilmiş birbirinden güzel manzara resimleri muhteşem görünüyor. Manzara resimlerini gördüğünüzde dünyayı gezmek ve bu güzel manzaraları görmek istediğinizi hissediyorum. Manzara resimleri 2560×1600 piksel çözünürlükte 2K resimlerdir. Hepsi birbirinden güzel 35 tane manzara resimlerini indirmek ise ücretsizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Dünyanın En Güzel 25 Manzarası

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ölmeden Önce Görülmesi Gereken 25 Doğaüstü Yer

Most Popular Topics

Editor Picks