Mzk.co Ücretsiz Müzik Dinleme Sitesi 0

Ruhumuza gıda versin diye müzik dinliyoruz ama sürekli aynı şarkılar, kendi seçimimiz şarkılar çalınca aslında ruhumuza gıda yerine başka şeyler veriyoruz.

Halis Elciman tarafından geliştirilen müzik dinleme sitesi mzk.co 9 farklı müzik kategorisi ile sizlere ilgi alanınıza göre müzik çalıyor. Ama burada mzk.co‘nun farkı şöyle ortaya çıkıyor siz ilgi alanınız olan kategoriyi seçiyorsunuz ama müziği seçemiyorsunuz o kendi playlist’in deki müzikleri çalmaya başlıyor ve sadece müziği durdurup, değiştirebiliyorsunuz. Değiştirdiğiniz de ise farklı bir müzik geliyor ve ilgi alanınızla alakalı müzikleri dinleyip yeni müzikleri keşfedebiliyorsunuz.

Birde sistemin şöyle bir özelliği de var beğendiğiniz müziği site üzerindeki satın al butonuna basıp satın alabiliyorsunuz.

Benim ilgi alanımı Mystic’e çeviren sistemdir aslında mzk.co 🙂

Mzk.co müzikleri telif hakkı nedeniyle sunucusun da barındırmıyor. Bu yüzden dinlemiş olduğunuz müzikleri Grooveshark sunucuların dan çekiyor. Kullanıcıların yüklediği müzikleri API sistemi ile yönetebilen mzk.co böyle bir servisi kullanıcılarına sunuyor.

Proje: Mzk.co

Facebook Sayfası / Twitter Sayfası

Bazı tweetler 🙂

https://twitter.com/happy_Pharrell/status/550215599721177088

WhatsApp Hesap Bilgi Paylaşımı Nasıl Kapatılır? 0

Whatsapp’a yeni gelen bilgi paylaşımı özelliği şimdiden rahatsızlık vermeye başladı. Whatsapp’ın bu bilgi paylaşmı nasıl kapatılır yazımızda öğrenebilirsiniz.

Whatsapp bilindiği üzere Facebook tarafından satın alınmıştı. Whatsapp’ı tamamen satın alan Facebook whatsapp’ın kullanıcı bilgileri sayesinde kullanıcılarına daha iyi hizmet vereceğini söylüyor ancak ne kadar doğru bilemeyiz. Bu özellik sayesinde Whatsapp bilgilerinizle size benzer reklamlar veya farklı türde bir bilgi kullanımı yapabilir. Eğer bu bilgi paylaşımından rahatsızsanız bu özelliği kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Whatsapp Uygulamasına Nasıl Şifre Konulur?

WhatsApp Hesap Bilgi Paylaşımı Nasıl Kapatılır?

Whatsapp hesap bilgi paylaşımını Android ve İOS telefonlarınızda kapatmak oldukça kolaydır. Android kullanıcıları görselde olduğu gibi ilk önce Whatsapp’a giriyoruz. Daha sonra Ayarlar – Hesap kısmına gelerek Hesap bilgimi paylaş ikonuna tıklayarak karşımıza çıkan pencerede Paylaşma seçeneğine tıkladıktan sonra işlemimizi tamamlıyoruz.

iOS yani iPhone telefonlarınızda ise AyarlarHesap kısmından Hesap bilgimi paylaş seçeneğine tıklayarak işlemimizi tamamlıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

TBT Nedir? Ne Demektir? 0

Sosyal paylaşım platformu Instagram’da yapılan #tbt hashtag‘i dikkatleri çekmeye başladı. Bir çok kullanıcınında kullandığı hashtag tbt nedir?, ne demektir?, ne işe yarar? ve neden kullanılır yakından bakalım.

Instagram kullanıcıları #tbt hashtagini yükledikleri fotoğrafları daha çok kişinin görmesi ve ön plana çıkması için kullanıyor. tbt’nin kelime anlamı ise #throwbakthursday geçmişten bugüne fotoğraf yüklemek anlamına gelen bir etikettir. Bir deyim olan tbt hashtag’ini dünyada milyonlarca insan hala kullanmaktadır.

#throwbakthursday

Most Popular Topics

Editor Picks