Mzk.co Ücretsiz Müzik Dinleme Sitesi

0

Ruhumuza gıda versin diye müzik dinliyoruz ama sürekli aynı şarkılar, kendi seçimimiz şarkılar çalınca aslında ruhumuza gıda yerine başka şeyler veriyoruz.

Halis Elciman tarafından geliştirilen müzik dinleme sitesi mzk.co 9 farklı müzik kategorisi ile sizlere ilgi alanınıza göre müzik çalıyor. Ama burada mzk.co‘nun farkı şöyle ortaya çıkıyor siz ilgi alanınız olan kategoriyi seçiyorsunuz ama müziği seçemiyorsunuz o kendi playlist’in deki müzikleri çalmaya başlıyor ve sadece müziği durdurup, değiştirebiliyorsunuz. Değiştirdiğiniz de ise farklı bir müzik geliyor ve ilgi alanınızla alakalı müzikleri dinleyip yeni müzikleri keşfedebiliyorsunuz.

Birde sistemin şöyle bir özelliği de var beğendiğiniz müziği site üzerindeki satın al butonuna basıp satın alabiliyorsunuz.

Benim ilgi alanımı Mystic’e çeviren sistemdir aslında mzk.co 🙂

Mzk.co müzikleri telif hakkı nedeniyle sunucusun da barındırmıyor. Bu yüzden dinlemiş olduğunuz müzikleri Grooveshark sunucuların dan çekiyor. Kullanıcıların yüklediği müzikleri API sistemi ile yönetebilen mzk.co böyle bir servisi kullanıcılarına sunuyor.

Proje: Mzk.co

Facebook Sayfası / Twitter Sayfası

Bazı tweetler 🙂

https://twitter.com/happy_Pharrell/status/550215599721177088