Otomatik resim boyutlandırma 0

Bir zamanlar benimde çok aradığım otomatik resim boyutlandırma eklentisi. Bunun aynısı diyebiliceğim bir eklentiyi vBulletin sitemde kullanıyordum ve çok memnundum. İkiside aynı işe yarıyor. Büyük resimi istediğiniz şekile göre boyutlandırıyor. Üzerine bir işaret çıkıyor ona tıklayınca orjinal boyutuna geri geliyor. Bazı blog temaları ufak olduğundan her resim tam siteye oturmaz o yüzden çok yararlı bir eklenti ayrıca tüm resimlerin aynı boyut olmasıda ayrıca bir güzelliktir… Düzen olur 🙂

nCode Image Resizer

Eklentiyi indir: nCode Image Resizer

Eklenti kurulum

ncode-image-resizer screenshot 1

ncode-image-resizer screenshot 2

ncode-image-resizer screenshot 3

nCode image resizer ayarları

Bu eklentiyi aktifleştirdikten sonra ayarlar kısmında “nCode Ayarları” yazısını görürsünüz. Tıklayın oraya ve karşınıza anlaşılması inanılmaz kolay olan bir yer çıkıcak 🙂

Öncelikle maksimum genişlik ve yüksekliği girin. Daha sonra resimlerin nasıl açılıcağı konusuna geçin. Tek tek denersiniz hangisi hoşunuza giderse onu seçersiniz…

Eklenti sahibi: Dmry.net

Geri Dönüşüm Kutusu Otomatik Nasıl Temizlenir? 0

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere geri dönüşüm kutusu otomatik olarak nasıl temizlenir? resimlerle anlatacağım.

Windows işletim sisteminde sildiğiniz tüm dosyalar Geri dönüşüm kutusuna gitmektedir. Sildiğimiz dosyaları geri almak istediğimizde çöp kutusuna girerek geri yükleyebiliriz. Shift-Delete tuşlarına basıp bir dosyayı çöp kutusuna atmadan kalıcı olarak ta silebilirsiniz. Ancak sildiğiniz dosyaların belirli bir süre geri dönüşümde kalmasını ve belirli araklılarla silinmesini istiyorsanız sizlere göstereceğim bir yöntem ile günlük, haftalık veya aylık olarak otomatik silinmesini ayarlayabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak.

Windows’ta bir görev oluşturarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Aslında bilgisayarınıza yüklediğiniz hemen hemen tüm programlarda bu zamanlayıcıyı kullanıyor. Örnek olarak Chrome, Adobe flash player, IObit Uninstaller gibi programlar günlük, haftalık veya aylık olarak güncellemeleri denetler bunuda Görev zamanlayıcısı üzerinden yapar. Onlar yaptığına göre bizde yaparız. Kendi görevimizi hemen oluşturalım. Geri dönüşüm kutusunu otomatik nasıl temizlenir? yazımı sizlere görsellerle nasıl yapılacağını anlatıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En iyi 5 Ücretsiz Harddisk Bölüm (Partition) Yönetim Programı

1- Görev Zamanlayıcı

Başlat menüsüne tıklayarak Görev zamanlayıcı yazarak masaüstü uygulamasını açalım.

2- Temel Göre Oluştur

Açılan pencerede sağ tarafta görselde göründüğü gibi “Temel görev oluştur” seçeneğine tıklayalım.

3- Açıklama

Tekrar yine açılan küçük pencerede oluşturacağımız görevin adını ve açıklamasını yazalım. Alttaki gibi yada benzerini yazarak ileri diyelim.

4- Günlük, Haftalık, Aylık

Burada bilgisayarımızın geri dönüşüm kutusunu hangi aralıklarla sileceğini seçelim ve ileri diyerek devam edelim.

5- Tetikleyici Ayarları

Buradaki ayarlarda aylık olarak bilgisayarımızın çöp kutusunu ne zaman sileceğini ayarlayabilirsiniz. Tüm ayarları kendinize göre yapabilirsiniz. Ayarlarımızı yaptıktan sonra diğer adıma geçelim.

6- Eylem

Burada programı başlat seçeneğini işaretleyerek ileri diyip devam edelim.

7- Programı Başlat

Gelelim en önemli kısıma görselde olduğu gibi Program/komut dosyası satırına cmd.exe yazalım. Daha sonra Bağımsız değişkenler ekle seçeneğinin karşısındaki kutucuğa alttaki verdiğim kodun tamamını kopyalayıp yapıştırın. Daha sonra ileri dedikten sonra devam edelim.

/c "echo Y|PowerShell.exe -NoProfile -Command Clear-RecycleBin"

8- Son

Son olarak alttaki görselde olduğu gibi son butonuna tıklayarak görevimizi tamamlayalım.

Alttaki görselde olduğu gibi oluşturduğumuz görevi görebilirsiniz. Bundan sonra oluşturduğunuz görevin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için sağ tarafta çalıştır seçeneğine tıklayarak çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Üstte de bahsettiğim gibi diğer programların oluşturduğu görevleri görebilirsiniz.

Not: Öncelikle şunu belirmek isterim bu görevi oluşturduktan sonra çöp kutunuzdaki tüm dosyalar silinecektir. Sonrasında dosyalarınızı çöp kutusundan geri getiremezsiniz. Ancak alttaki bağlatıdaki programı yükleyerek dosyalarınız belki geri getirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hard Diskten Silinen Dosyaları Geri Getirme Yöntemi

Rüyalarınızı Süsleyecek Tropik Ada Resimleri 0

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere birbirinden güzel tropik ada resimlerini paylaşıyorum.

Dünyanın farklı bölgelerinde bulunan tropik adalar balayı yapmak isteyenler için en ideal yerlerdir. Güneş, kum, deniz ve muhteşem görüntüsü ile cezbeden adalar ekranınızı da değiştirecek. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz ada resimleri arşinizdeki en güzel duvar kağıtları olacak. HD çözünürlükteki tropik ada manzaraları karşınızda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: HD Geniş Ekran Duvar Kağıtları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: HD Kalitede Seçilmiş 25 Resim

Most Popular Topics

Editor Picks