WordPress SEO Google’dan Gelen Aramalar Eklentisi

1

SEO Eklentilerinden sık kullanılanlarından bir tane daha bu aralar çok populer olan SEO Search Terms Tagging eklentisinden bahsedicem biraz. Eklenti Google’dan sitenize hangi kelimeyi aratarak gelindiğini gösteriyor. Yazı içerisine o kelimeleri link haline çevirip site içinde benzer yazıymış gibi gösteriliyor. Ne kadar mantıklı biraz inceleyelim.

SEO SearchTerms Tagging 2

Multiply blog traffic by strengthening on page SEO, increasing the number of indexed pages, auto convert search terms into post tags, and more.

Eklentiyi indir: SEO Search Terms

Eklentiyi indirip kurmadan önce bu yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Öncelikle bu eklenti ne işe yarıyodu tekrar hatırlayalım. Benim “WordPress Araba Teması” adında bir konum var ve bu konuya Google yada diğer arama motorlarından gelen aramaları anahtar kelimeleri alıp yazının altına ekleyen bir eklenti. Normalde bu yazıya Google’dan gelenlerin kullandığı anahtar kelimeyi site sahipleri ve editörlerin bilmesi öncelikle doğru olandır. Çünkü bu anahtar kelimeler sayesinde en doğru kelimeyi yakalayıp daha yüksek hit sağlanabilir. Bu ayrı bir konu tabiki gelelim diğer bir konuya.

SEO‘da Google’ın en önemsediği olay özgün içerik dedik değilmi? Peki siz ne yapıyorsunuz bu eklentiyi kurarak? 1 konu açıp içine bir sürü kelime giriyorsunuz Google bunu farketmeyecekmi sanıyorsunız? Aslında siz yazıyı optimize etmek yerine yazıyı iyice çorba haline getiriyorsunuz.

Google’nin sevdiği site haline gelmek eklentilerle olcak iş değildir arkadaşlar özgün içerik ve kendi yorumunuz ile benzersiz yazılar, makaleler oluşturabilirsiniz. Bu eklentiyi kurup hitinizi 5-10 bin tekile çıkarırsınız belki ama merak etmeyin onunda bir çöküşü olcaktır. Bu durumdan kurtulan kimse yok. Birde bazı eklentileri kurmadan önce bir düşünün hiç bir büyük site anahtar kelimelerini paylaşmaz. Ayrıca bu eklentiyi hiç bir büyük site kullanmamaktadır.

Bence bu tarz eklentilere ihtiyaç duymayın SEO‘da daha özgün olmaya çalışın diyorum ve bitirmeden önce sizlere önemli bir resim göstermek istiyorum.

WordPress kullanıcılarından birisi bu eklentiyi kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra hiti çok artmış ve bunun çok iyi bir fikir olduğuna karar vermiş ama sonra öyle bir düşüş olmuşki 🙂

https://4.bp.blogspot.com/-RrSbChYISeo/UsxxLAtMQrI/AAAAAAAAWvo/LSJY7jdSfkg/s1600/seo+search.jpg

Güldüğüme bakmayın birileri hit kaybediyor diye sevinmem ama yaptığı hatayı düzeltmek için artık işi çok zor. Şimdide bu problemden kurtulmak için çözüm yolları arıyor.

Tabi bu bir örnek siz kullanırsınız düşüş olmaz orasınada birşey diyemem ama gün gelir devran döner.