Tumblr Profilinize Müzik Çalar Ekleyin

0

Sosyal paylaşım ağı Tumblr profilinize müzik çalar eklemek artık çok kolay.

Tumblr profilinize girdiğiniz girildiğinde isteiğiniz müziğin çalmasını ekleyebilirsiniz. Tumblr’ı aktif olarak kullananlar için önereceğimiz bir Playlist bulunmaktadır. SCM Music Player ile Tumblr profilinize istediğiniz şarkıyı ekleyebilirsiniz. Müzik ekleyeceğiniz player’ın rengini, oynatma seçeneklerini kolayca değiştirebilidğiz gibi Sound Cloud, Youtube diğer video ve ses oynatabilen siteler üzerinden kolayca müzik ekleyebilirsiiniz.

Şimdi sırayla Tumblr sayfamıza müzik player nasıl eklenir? sırayla yapalım.

İlk önce scmplayer.net adresine tıklayıp scmplayer sitesine girelim. Burada kendimizi bir skin seçelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Youtube Videolarını Hangi Şehirlerden Paylaşıldığını Görün

En önemli yerlerden biride müzik ekleme penceresidir. Youtube, Soundcloud veya başka bir site üzerinden müziğin URL kısmını kopyalayıp alttaki pencerede bulunan Listeye ekleyebilirsiniz. Daha fazla müzik eklemek için altta bulunan Add more songs butonuna her tıklayışta alta doğru boş tablolar gelerek müzik ekleminizi sağlıyor. Yada RSS üzerinden de müzik çalabilirsiniz.

Müzik ekleme kısmında son olarak yapacağımız ayarlar bulunuyor. Standart olarak gelen ayarları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Son olarak Done butonuna tıklayarak buradaki işlemi tamamlayın.

Şimdi sırada bize verdiği kodların tamamını kopyalayın.

Daha sonra Tumblr profilinize tıklayın ve açılan pencerede Görünümü düzenleyin sekmesine tıklayın. Örnek vermek gerekirse : wolfatih.tumblr.com profilinize girin.

Daha sonra açılan pencerede Tema düzenle butonuna tıklayın.

Açılan pencerede HTML’yi düzenleyin bağlantısına tıklayın.

Son olarak HTML‘yi düzenleyine tıkladığınızda Tumblr kodlarını göreceksiniz. Burada body’nin hemen altına kopayaladığımız kodları yapıştırıyoruz. Sonrasına değişiklik yaptığımız kodların üzerinde kaydet butonu var butona tıklayın ve kaydedin.