Twitter Hesabı Tamamen Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır? 0

Tüm dünya insanlarının din, dil, ırk ayırt etmeden internet üzerinde birbirleriyle tanışmak için kullandığı en büyük sosyal ağı.

Twitter dünyanın en çok kullanılan ve dünya gündemini belirleyen sosyal paylaşım ağıdır.

Twitter tüm dünya gündemini belirleyen sosyal ağda her şeyle karşılaşabiliyoruz. Twitter ile çok sorun yaşıyorsanız ve hesabınızı kapatmak istiyor ancak nasıl yapılacağınız bilmiyorsanız göstereceğimiz bir kaç adımı uygulayarak Twitter hesabınızı kapatabilirsiniz. Twitter hesabınızı kapatmak çok koladır. Sizler için bu adımı dahada kolaylaştırmak için resimli anlatım ile karşınızdayız.

Twitter hesabı kapatmak çok koaly olsada bazı bilmeyen kullanıcılar için Twitter hesap silme işlemini göstereceğim. Twitter hesabı nasıl kapatılır? Twitter hesabı nasıl silinir? hemen öğrenin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 300+ Muhteşem HD Twitter Kapak Fotoğrafları

Twitter Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

1.Adım

Twitter profil fotoğrafınıza tıklayın ve açılan pencereden Ayarlar‘a tıklayın.

2. Adım

Ayarlar kısmındaki Hesap sekmesinde en altta bulunan Hesabımı devre dışı bırak linkine tıklayın.

3. Adım

Hesap devre dışı bırakma penceresinde örnek: rooteto.com adlı kişiyi devre dışı bırak butonuna tıklayalım.

4. Adım

Son adımda ise yapacağım tekşey Twitter hesap şifremizi girmektir. Şifremizi girdikten sonra Hesabı devre dışı bırak butonuna tıklayalım ve Twitter hesabımızı kapatalım.

Not: Twitter hesap kapatmada kullanıcılarına 30 gün süre veriyor. Hesabınızı kapattınız ancak hesabınıza tekrar şifreniz ile giriş yaparsanız hesabınız aktif olacaktır. Kapattığınız hesabınıza 30 gün boyunca hiç girmez iseniz Twitter hesabınız tamamen kapanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

iPhone’lar Neden Flash Player Desteklemiyor 0

iPhone telefonlar neden Flash player desteklemediği ortaya çıktı. Eski Apple yazılım mühendislerinden Bob Burrough neden Flash kullanılmadığı açıkladı.

Flash player artık tüm platformlardan çıkarılıyor. Flash player’dan uzak durmaya çalışan sistemler artık HTML 5’e geçişlerini hızlandırıyor. Gelelim Apple’ın neden flash kullanmadığına eski Apple yazılım mühendislerinden Bob Burrough şöyle anlatıyor. Apple’ın CEO’su Steve jobs Flash player’daki sorunlar nedeni ile Adobe ile iletişime geçmek için bir çok defa Adobe CEO’su Shantau Narayen‘i aradı. Steve Jobs bir kaç defa daha arasa da aramaları cevapsız kaldı ve Adobe CEO’suna çok kızdı.

Apple CEO’su bundan sonra Flash player’ı öldürerek tamamen HTML 5‘e geçti. Şuan günümüze baktığımızda Apple CEO’su Steve jobs’ın ne kadar haklı olduğunu görüyoruz. Flash player’daki hala sorunlar ve açıklar nedeniyle bir çok firma ve kullanıcı zor durumda kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Güncellemeleri Kapatma Resimli Anlatım

Yani kısaca anlatmak gerekirse sorunu çözmek isteyen Apple muhattap bulamayınca işini kendisi halletti ve flash player’ı İOS‘dan tamamen sildi.

Windows 10 Güncellemeleri Kapatma Resimli Anlatım 0

Merhaba arkadaşlar bu akşam sizlere yeni bir Windows 10 güncellemelerini kapatmayı göstereceğim. Bu yöntemi uyguladıktan sonra artık Windows 10 isteğiniz dışında güncelleme yapamayacak. Bu işi yapmak çok zor olmayacak sizlere resimli olarak anlatacağım. İlk önce güncellemeler neden kapatılır onu açıklayayım sonra devam edelim.

Windows 10 Güncelleme Neden Kapatılır?

  • Bilgisayarınızda iş yaparken internetin yavaşlaması çileden çıkartabilir.
  • Video veya film izlerken yada internette sörf yaparken yavaşlaması.
  • En önemlilerinden biri Adil Kullanım Kotası AKK ay sonu gelmeden bitmesi (Ay sonu güncellemeleri yapabilirsiniz).

Windows 10 malum neredeyse her gün güncelleme yapıyor. Buda adil kullanım kotamıza etki ediyor. Evet güvenlik amacıyla yapıyor ama internet ile işi olanlar güncelleme sırasında çileden çıkabiliyor Benim gibi :). Sonunda beni çileden çıkarttı ve bende biraz araştırdıktan sonra bu yönteme başvurdum ve rahatladım. Güncellemelerini ayın sonunda yapıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Ürün Anahtarı Nasıl Bulunur?

Windows 10 Güncellemeleri İptal Etme

1- Arkadaşlar ilk önce Başlat menüsüne sağ tıklayıp çalıştır diyelim. Çalıştır penceresi açıldığında arama kutucuğuna gpedit.msc yazalım ve tamam butonuna basalım.

2- Karşımıza Yerel grup ilkesi düzenleyicisi penceresi gelecek. Burada ilk önce Yönetim Şablonları‘na tıklayalım. Alta doğru açılan dosyalardan Windows Bileşenleri tıklayalım. Sağ tarafta açılan windows bileşenlerinden Windows Update dosyasına çift tıklayalım.

3- Burada Windows update klasörü içinde yani sağ tarafta Otomatik Güncellemeleri Yapılandır ayarlarına çift tıklayalım ve karşımıza başka bir pencere açılacak.

4- Son aşamaya geldiğimizde ise pencerenin solunda Etkin seçeneğine tıklayalım. Daha sonra altta bulunan Karşıdan Yükleme ve Kurma için uyar seçeneğini seçelim ve uygula ardından tamam dedikten sonra tüm pencerelerden çıkabiliriz. Artık Windows size sormadan güncelleme yapamayacak. İsterseniz diğer seçenekleride kendinize göre seçebilirsiniz.

Not: Güncellemeleri kapatmanız windows işletim sisteminizi hacker’ların virüslerine karşı korumasız bırakacaktır. yani yeni çıkan windows açıkları kapatılmayacaktır. Güncellemeleri kapatmak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Herhangi bir sorunda siz sorumlu olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows Bilgisayarınızı Güvende Tutmak için 9 Öneri

Most Popular Topics

Editor Picks