Windows 10 ile Gelen Tüm Sürümler 1

Microsoft yeni windows 10 işletim sistemi için farklı sürümlerini yayınladı. Önceki windows işletim sistemleri gibi Windows 10’da da farklı sürümlerle gelecek.

Microsoft windows 10 sürümleri için ilk önce standart, kurumsal ve masaüstü kategorilerine ayrılarak çıkacak. Masaüstü kategorisinde Ev, kurumsal, Eğitim ve Pro sürümü ile gelecek. Burada Pro sürümü olarak çıkacak Windows 10 Pro yine en çok kullanılan işletim sistemi sürümü olacak. Sözü fazla uzatmadan tüm windows 10 işletim sistemlerine yakından bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Cortana’lı Windows 10 İndirmeye Sunuldu

Windows 10 Mobile : Akıllı telefonlar ve Tabletler için kullanılan sürüm olacak.

Windows 10 Mobile Enterprise : Kurumsal yöneticiler için belirlenen işletim sistemi sistem güncellemelerini çalışanlarına istedikleri gibi verecek. Bunun dışında Windows 10 Mobil sürümü ile aynı özellikleri taşıyor.

Windows 10 Home : Windows 7 / 8.1 gibi kullanıcılarının kullandığı sürüm olacak. Home sürümü teknoloji marketlerde satılacak Dizüstü ve masaüstü sistemlerde kullanılacak.

Windows 10 Pro : Bu sürüm ise Windows 8.1 Pro kullanıcılarının kullandığı sürüm olacak. Windows 10 Pro yine en çok kullanılan işletim sistemi olacak gibi görünüyor.

Windows 10 Enterprise : Kurumsal kullanıcılara özel olarak gelecek Enterprise sürümü yöneticiler tarafından kontrol edilebilecek. Ayrıca KOBİ’lere özel olarak tasarlanmış işletim sistemi olacak.

Windows 10 Education : Öğrencilere yönelik olacak Education sürümü özellikle eğitim kurumlarında kullanılacak Windows 10 sürümü olacak.

Diğer Windows 10 Sürümleri : Diğer windows 10’larda ise PoS makineleri, el terminalleri, endüstriyel robotlar, ATM, Xbox One, Holo Lens, Surface gibi cihazlar için ayrı işletim sistemleri çıkacak.

Firefox OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Firefox OneTab eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi birleştirebilirsiniz. Çok sekme karmaşasından kurtulmak ve daha kolay bir kullanım imkanı yakalamak istiyorsanız bu eklentiyi kesinlikle kullanmalısınız.

Firefox OneTab eklentisi ile açtığınız 30-40-50 ne kadar açık sekmeniz olursa olsun hepsini tek bir sekme altında kapatmadan topluyor. Bir liste halinde karşınıza çıkan sekmelerinizi yönetmek çok daha kolay oluyor. Ayrıca bu eklentinin bir diğer güzel özelliği ise %95 oranında ram kullanımını düşürmesidir. Çok sekme açtığınızda ram kullanımınızda artacaktır. Ancak bu eklenti sayesinde bellek kullanımını da düşürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Firefox OneTab İndir

Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Chrome web tarayıcı ile çok sekme açıyorsanız ve bu sekmeler ile baş edemiyorsanız OneTab eklentisini kullanabilirsiniz. OneTab Chrome eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi tek bir sekme ile bir araya getirebilirsiniz.

Chrome OneTab eklentisi tarayıcınız üzerinden açtığınız tüm sekmeleri tek bir liste altında toplayarak sekmelerinizi daha kolay kullanmanızı sağlar. İstediğiniz sekmeleri OneTab listesine gönderebilirsiniz. OneTab listesine gönderilen açık sekmeleriniz kesinlikle kapanmaz. Tekrar açmak istediğinizde açık sekmeniz en son kaldığınız yerde tekrar açılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram Windows 10 PC Ücretsiz İndir

%95 Tasarruf Sağlayın

Bu eklenti ile bellek kullanımınızda %95 oranında düşecektir. Çok büyük oranda bellek tasarrufu sağlayan bu eklenti sayesinde hem sekme karmaşasından kurtulabilir hemde hızlı bir internet kullanımı sağlayabilirsiniz.

Chrome OneTab İndir

Most Popular Topics

Editor Picks