MENU

Google SEO Aramalarda profil resminizi çıkartın

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Bilgi » Google SEO Aramalarda profil resminizi çıkartın
Google SEO Aramalarda profil resminizi çıkartın

Google SEO Taktiklerinden bir tane daha sizlere vereceğim :) Google+ çıktığından sonra biliyorsunuz arama sonuçlarında epey bir değişmeler oldu. Aslında bu yazıyı önceden yazmalıydım ama şimdiye nasipmiş. Arama sonuçlarında sitenizin yanında profil resminizin görünmesini istemezmisiniz? Bunu çoğusu bilmiyor ancak ben sizler için bu yöntemi sonuna kadar anlatacağım inş.

Alttaki arama gir örnek.

Google SEO Profil

Google aramalarında resminizin çıkması için yapmanız gerekenler sadece kod.

rel=”author” : Yazının editörünün yani yazarın adının olduğu linktir. Zaten WordPress’te kullanıcıların linkine otomatik author linki eklenmektedir. Ancak farklı sistemlerde bu nasıldır bilmiyorum bunu yapmanın en kolay yolu şu şekilde;

<a rel="author" title="wolfatih tarafından yazılan yazılar" href="<a href="https://rooteto.com/author/wolfatih">wolfatih</a>

Author kısmındaki yazının yazarı anlamına geliyor yani arama motorları bunu böyle anlıyor. Bu kod yazının bulunduğu sayfaya eklenicek.

rel=”publisher” : Yayıncı kuruluş linki. Yani web sitenizin sosyal medyadaki profil sayfası kişisel değil yayıncı şirket veya kuruluş olarak açılmış profil. Buda şu şekilde olucak.

<a href="https://plus.google.com/113999990870032412216/posts" rel="publisher" title="+Ertuğrul SAĞLAM">+Ertuğrul SAĞLAM</a>

Bu sadece ana sayfaya eklense yeter.

WordPress kullanıcıları için Yazarlık

Eğer WordPress kullanıyorsanız çok şanslısınız çünkü herşey düşünülmüş bu sistemde :) Şimdi öncelikle yazılarımızın içine editör linki ve Google+ profili gibi linkler eklememiz gerekiyor.

Bunun için şu sayfadakilerini yaparsanız işleme devam edebiliriz.

Yukarıdaki işlemi tamamladıktan sonra Google+ Profilinide eklememiz gerekiyor. Onuda alttaki kod ile ekleyebilirsiniz.

<?php
}
if(get_the_author_meta('google')){
?>
<a rel="me" href="http://plus.google.com/<?php the_author_meta('google'); ?>" target="_blank"><b>+Google</b></a>
<?php
}
if(get_the_author_meta('google') && get_the_author_meta('google')){
?>

WordPress Kullanıcıları rel=”author” kodunu otomatik olarak aldıkları için Google+ Profiline rel=”me” etiketi eklemesi gerekiyor yukarıdaki kodda bu tamamlanmış durumda.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.