MENU

Otomatik resim boyutlandırma

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Wordpress » Otomatik resim boyutlandırma
Otomatik resim boyutlandırma

Bir zamanlar benimde çok aradığım otomatik resim boyutlandırma eklentisi. Bunun aynısı diyebiliceğim bir eklentiyi vBulletin sitemde kullanıyordum ve çok memnundum. İkiside aynı işe yarıyor. Büyük resimi istediğiniz şekile göre boyutlandırıyor. Üzerine bir işaret çıkıyor ona tıklayınca orjinal boyutuna geri geliyor. Bazı blog temaları ufak olduğundan her resim tam siteye oturmaz o yüzden çok yararlı bir eklenti ayrıca tüm resimlerin aynı boyut olmasıda ayrıca bir güzelliktir… Düzen olur :)

nCode Image Resizer

Eklentiyi indir: nCode Image Resizer

Eklenti kurulum

ncode-image-resizer screenshot 1

ncode-image-resizer screenshot 2

ncode-image-resizer screenshot 3

nCode image resizer ayarları

Bu eklentiyi aktifleştirdikten sonra ayarlar kısmında “nCode Ayarları” yazısını görürsünüz. Tıklayın oraya ve karşınıza anlaşılması inanılmaz kolay olan bir yer çıkıcak :)

Öncelikle maksimum genişlik ve yüksekliği girin. Daha sonra resimlerin nasıl açılıcağı konusuna geçin. Tek tek denersiniz hangisi hoşunuza giderse onu seçersiniz…

Eklenti sahibi: Dmry.net

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.