YouTube’dan En Çok Para Kazanan 10 Kanal

0

İnternettten bir çok para kazanma yöntemi bulunsada en eğlenceliside video çekerek para kazanma yöntemidir.

Video çekerek para kazanmak isteyenler Youtube video paylaşım sitesini kullanıyorlar. Youtube videosu çekip yayınlayan Youtuber’lar internet üzerinden milyonlarca dolar kazanabiliyorlar. Forbes bu yıl Youtube üzerinden en çok para kazanan youtuber’ları açıkladı. En çok kazanan 10 tane youtuber aslında çok para kazanıyor.

Tabikide youtuber olmakta öyle kolay bir iş değildir. Youtuber olabilmek için daha çok özgün yani doğal olmanız ve insanların sizi sevmesi gerekiyor. Herhangi birini taklit ederek para kazanmanız çok zor doğal olup en çok sevdiğiniz yada yapabildiğiniz şeyi yapın. Youtube’un en çok para kazananlar arasında popüler olan PewDiePie olarak bilinen Felik adında genç bulunuyor. Youtube üzerinden yıllık kazancı 12 milyon dolara kadar çıkmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tüm Zamanların En iyi Youtube Videoları

Hemen hemen hergün videolar çeken Youtuber’ların en çok kazananları Forbes tarafından açıklandı. Açıklanan liste ise şöyle:

10. Rosanna Pansino – 2.5 Milyon Dolar

Rosanna Pansino mutfakta yaptığı güzel yemek tarifleri ve pasta tarifleri gibi mutfaktaki her yemeğin tarifini youtube üzeinden hayranları ile paylaşıyor. Yıllık kazancı 2.5 milyon dolar olan Rosanna Pansino Youtube’un büyük bir şefi olmuş.

9. Roman Atwood – 2.5 Milyon Dolar

Youtube’un şakalarıyla meşhur youtuber’ı Roman çektiği videolar ile yılda 2.5 milyon dolar kazanıyor. Artan izleyici kitlesi ile yıllık kazancıda bir hayli artıyor.

8. Superwoman – 2.5 Milyon Dolar

Youtube üzerinden yaptığı stand-up ve şarkıcı Lilly Singh yıllık geliri 2.5 Milyon Doları buluyor. 7 milyona yakın takipçisini her geçen gün arttırıyor.

7. Michelle Phan – 3 Milyon Dolar

Yaptığı makyajları ile tanınan Michelle Phan youtube üzerinden izleyicilerine makyaj nasıl yapılır? nasıl uygulanır? bunları gösteriyor. Youtube’un bakımlı kanalı Michelle Phan yıllık kazancı 3 Milyon dolar.

6. KSI Olajide Olatunji – 4.5 Milyon Dolar

Youtube üzerinden güzel içerikler üreten ingiliz youtuber aynı zamanda bir hip-hop sanatçısıdır. Çektiği Eğlenceli videolar ile yıllık 4.5 milyon dolar kazanıyor.

5. Rhett – Link 4.5 Milyon Dolar

2 kişilik gruptan oluşan Rhett McLaughlin – Charles Lincoln Neal grupları güzel videolar çekiyor. Yıllık tam 4.5 milyon dolar ile 5.sırada devam ediyor.

4. Lindsey Stirling – 6 Milyon Dolar

Yıllık 6 milyon dolar kazanan Lindsey stirlin hem müzisyen hemde dansçı. Youtuber’ların en eskilerinden olan Lindsey stirling oldukça fazla hayran kitlesine sahip.

3. Fine Brothers – 8.5 Milyon Dolar

Youtube’un en eğlenceli kanallarından olan Fine brothers kanalı Benny ve Rafi adlı iki kardeşe yıllık yaklaşık 8.5 milyon dolar kazandırıyor.

2. Smosh – 8.5 Milyon Dolar

lan ve Antony adlı iki kişi tarafından kurulan Smosh adlı youtube kanalı en çok kazananlar arasında yer alıyor. Yıllık 8.5 milyon dolar kazanan Smosh komdei tarafında en iyisini sunuyor.

1. PewDiePie

Felix Arvid Ulf Kjellberg adındaki genç tamı tamına Youtube üzerinde 40 milyon takipçiye sahip. Çektiği videolar sayesinde yılda 12 milyon dolar kazanıyor. Her geçen gün artan takipçi sayısı ve kazandığı paralar sayesinde tüm dünyada tanınmış durumda.