WordPress admin şifre sıfırlama işlemi nasıl yapılır? 1

Bu şifre unutma problemi sık sık başıma geldiği için biliyorum localhost’a kurduğum wordpress‘in şifresini unutabiliyorum ve sürekli mysql‘den şifre değiştirmek zorunda kalıyorum çünkü parola sıfırlama yani mail fonksiyonu çalışmıyor. Diyelimki siz web sunucudaki şifrenizi unuttunuz ve parola sıfırlama çalışmıyor.

https://2.bp.blogspot.com/-k7SiIa-kbkg/UrxjFUPqWrI/AAAAAAAAWeQ/6TzErNIFSoM/s1600/sifre-sifirlama.gif

Diyelimki cPanel kullanıyorsunuz ve oraya giriş yapabiliyorsunuz. cPanele giriş yapıp phpMyadmin‘e girip wordpress veritabanımızı buluyoruz. Veritabanımıza tıkladıktan sonra alttaki sorguyu şifreyi değiştikten sonra çalıştırıyoruz.

yeni_sifre_buraya = bunun yerine yeni şifre yazmayı unutmayınız.
admin = admin k.adınızı yazın.

UPDATE `wp_users` SET `user_pass` = MD5('yeni_sifre_buraya') WHERE `wp_users`.`user_login` = "admin";

SQL Sorgusu çalışmadı ise problemleri yazıyorum;

  • wp_” ön ekini önceden değiştirmiş olabilirsiniz lütfen sol kısımdan “wp_” ön ekinizin doğru olup olmadığını kontrol edin.
  • admin” kısmında k.adınızı yanlış yazıyor olabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemde belki kullanıcı adınızı hatırlamayıp yanlış işlem yapabilirsiniz. Bunu gidermenin 1 yolu var oda veritabanınızdaki “wp_users” tablosuna tıklamak orada tüm kullanıcıların adı listelenmektedir.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

En Popüler WordPress Slayt Eklentileri 0

populer slayt eklentilerii

Merhaba Arkadaşlar, Bu yazımda sizlere WordPress‘in en çok kullanılan slider eklentilerinden bahsedicem inşallah. Tek satır kod kullanmadan kullanabileceğiniz SEO uyumlu, responsive yani esnek tasarıma ve kolay kullanımlı eklentiler. Aralarında en çok Master Slider’i tavsiye ettiğimi söylemek istiyorum gerçekten diğerlerine göre daha güzel.

Eklentileri en çok indirilene göre ekledim. Sizde buna göre karar verip birini indirebilirsiniz. Gidip paralı revolution slider kullanmayın bi açık çıktı kullanıcılarını hep rahatsız etti böyle ücretsiz eklentileride deneyin gayet başarılılar 🙂

Meta Slider

Meta Slider, WordPress’in en çok indirilen slayt eklentilerinin başında geliyor. Tema içerisinde, Flex Slider 2, Nivo Slider, Responsive Slides ve Coin Slider eklenmiş. Buda slaytın 4 farklı çeşidi ve birbirinden farklı efektleri olduğu anlamına gelir. SEO Optimizasyonunun olduğunu ve responsive olduğunu gördüm açıklama kısmında. Slayt’a video eklenmesi de ekstra güzel olmuş.

https://4.bp.blogspot.com/-s_e3xil6SsE/VW7BIYlPoMI/AAAAAAAAb_Q/vkmB0r2soos/s1600/Meta%2BSlider-rooteto.png

Eklenti Sayfası

Easing Slider

Eklenti kendi özel alanını oluşturup (post_type) yönetim panelinde “Slider” alanı oluşturuyor. WordPress düzenleyici kullanarak ta ekleme özelliği getirmişler ama ben onu pek kullanıcıların kullanıcağını sanmıyorum. Genede güzel özellikleri var sade bir eklenti ama çok populer 🙂

https://3.bp.blogspot.com/-fjt-eu9ZNBE/VW7BGmKiDoI/AAAAAAAAb-8/EDK8_EShyUg/s1600/Easing%2BSlider-rooteto.jpg

Eklenti Sayfası

Responsive WordPress Slider – Soliloquy Lite

Responsive yani esnek tasarım olan bu eklentide dikkatimi çeken tek şey “Soliloquy” Bu ismi çok aradığını düşünmüyorum. Daha kısa, sade ve anlaşılır bir isim bulabilirlermiş. Ama genede populer olmuşlar. Resim yüklerken sürükle bırak yöntemi kullanılması kullanımı kolaylaştırır bence o kısmı iyi düşünmüşler.

https://3.bp.blogspot.com/-9dRz6_F1n2U/VW7BJVXstDI/AAAAAAAAb_k/gA6AglXM8po/s1600/Responsive%2BWordPress%2BSlider%2B-%2BSoliloquy%2BLite-rooteto.jpg

Eklenti Sayfası

Huge-IT Slider

Video ekleme, Widgetlere ekleme gibi önemli özellikler eklenmiş. Gayet kullanışlı ve hoş bir eklenti.

https://1.bp.blogspot.com/-jXkdzWlwHus/VW7BH5QIIKI/AAAAAAAAb_Y/DrxjuD0Z7Wc/s1600/Huge-IT%2BSlider%2B-rooteto.png

Eklenti Sayfası

Cyclone Slider 2

Sıradan kullanıcılar için düşünülmüş ve sadeleştirilen bu eklenti oldukça fazla özelliğe sahip ama 1 ekranda bir çok resim girip, sıralama değiştirebilir ve bir çok ayarı tek sayfadan değiştirebilirsiniz.

https://2.bp.blogspot.com/-BY7_Y4_g4gM/VW7BGUOBmrI/AAAAAAAAb_A/vk1-w7kvp6Q/s1600/Cyclone%2BSlider%2B2-rooteto.jpg

Eklenti Sayfası

Master Slider – Responsive Touch Slider

Belkide aralarında önerebileceğim en iyisi bu. Ama master slider’in bu WordPress versiyonu ücretsiz olanı. Ücretli versiyonu gerçekten çok iyi eğer satın alabilirseni onu kullanmanızı tavsiye ederim. Bu halide güzel ama paralı sürümü gerçekten çok iyi.

https://4.bp.blogspot.com/-Komv6aCGQBY/VW7BIWnbXGI/AAAAAAAAb_U/EHyMz5e7AOU/s1600/Master%2BSlider%2B-%2BResponsive%2BTouch%2BSlider-rooteto.png

Eklenti Sayfası

WOW Slider

Heryerde karşıma çıkan bu eklentinin bir çok değişik efekti var. Çok populer muhtemelen sizde slider arattığınızda hep buna denk geliyorsunuzdur 🙂

https://4.bp.blogspot.com/-vbwAVO1pLlc/VW7BLJRfXDI/AAAAAAAAb_0/Esir7nAjO_k/s1600/WOW%2BSlider-rooteto.jpg

Eklenti Sayfası

Smooth Slider

İçerikleriniz için güzel galeriler oluşturabileceğiniz bir slayt. Örneğin tanıttığınız bir ürünün 10 fotoğrafını ekleyip resimleri ve açıklamalarıyla birlikte sunabilirsiniz kullanıcılarınıza.

https://1.bp.blogspot.com/-LCccCJdNAAQ/VW7BK2jNWwI/AAAAAAAAb_w/x_f7BWoi-mY/s1600/Smooth%2BSlider-rooteto.png

Eklenti Sayfası

Smart Slider 2

https://4.bp.blogspot.com/-K3NaDoUkW_s/VW7BKS8GtsI/AAAAAAAAb_4/JJ1qdHpjr8M/s1600/Smart%2BSlider%2B2-rooteto.png

Eklenti Sayfası

Easy Image Slider

https://1.bp.blogspot.com/-UkA8oQZ7oVY/VW7BGQ5EuvI/AAAAAAAAb-4/H5R6mBbvsXo/s1600/Easy%2BImage%2BSlider-rooteto.png

Eklenti Sayfası

Firefox’u Hızlandırmanın En Kolay Yolu 1

Firefox web tarayıcınızda donma, çökme ve yavaşlama gibi sorunlar yaşıyorsanız ve kesin çözüm için yapmanız gereken bir kaç şey bulunuyor.

Firefox internet tarayıcınızın sizi sinirlendiren sorunlarına karşı kesin çözüm firefox’u sıfırlamaktır. Tabiki Firefox’u silip yeniden yükleyerek sıfırdan kurulumda yapabilirsiniz. Ancak Firefox yenileme ile Kayıtlı link‘ler, Kayıtlı Şifreler, Geçmiş, Sekmeler, Çerezler, Otomatik form doldurma bilgilerini silmeden tüm firefox’u sıfırlayarak  yeniden kurmuş gibi ayarları sıfırlayarak Firefox’unuzu hızılandırabilirsiniz.

Firefox Yenilemede silinecekler : Eklentiler, İndirme geçmişiniz, Site özel tercihleriniz, Arama motorları, DOM depolama, Güvenlik ayarları, Yan uygulama ayarları, Araç çubuğu özelleştirmeleri, kullanıcı stilleri ve sosyal özelliklerin tamamı silinecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Firefox’u Takip Koruması ile Yüzde 44 Hızlandırın

Firefox verilerinizi ve ayarlarınızı silmeden firefox’u sıfırlamak istiyorsanız Firefox Yenileyin linkine tıklayarak karşınıza çıkan pencerede Firefox Tarayıcısını Yenile butonuna tıklayın ve işleminizi tamamlayın.

grey

Firefox yenileme işleminden sonra Firefox yeniden başlayacak. Yeniden başladıktan sonra eklentilerinizi kurarak hemen Firefox’unuzu kullanabilirsiniz.

Most Popular Topics

Editor Picks