MENU

WHM / cPanel Türkçe Yapma

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » cPanel » WHM / cPanel Türkçe Yapma
WHM / cPanel Türkçe Yapma

cPanel‘i Türkçe yapmak için aşağıdaki adımları takip edin. Yöntem kolay sadece WHM’den yükleme ile işlemi tamamlayabiliyoruz.

WHM Yönetim panelinize girin ve sol menüde Locales diye aratın alt menüde Locale XML Upload‘ı görüceksiniz. Select Locale XML file kısmından Gözat‘a basıp Türkçe dil dosyasını seçip Upload‘a basın sonra biraz bekleyin yükleme tamamlandıktan sonra cPanel’e Türkçe dil eklenecektir.

Kısa Anlatım: Locales -> Locale XML Upload -> Select Locale XML “Gözat” > tr.xml -> Upload -> Yüklendi.

Aynı şekilde sol kısımda Locales alt menüsünde Locale XML Download alanını görebilirsiniz. İsterseniz Türkçe yada diğer dilleri bilgisayarınıza indirip yedekleyebilirsiniz. Vermiş olduğum Türkçe dil paketi %100 değil ancak %80 civarı Türkçeleştiriyor. Kendimde bu eksiği kapatarak %100’e ulaşmaya çalışacağım. :)

MediaFire : WHM / cPanel Download

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.