WHM / cPanel Türkçe Yapma 0

cPanel‘i Türkçe yapmak için aşağıdaki adımları takip edin. Yöntem kolay sadece WHM’den yükleme ile işlemi tamamlayabiliyoruz.

WHM Yönetim panelinize girin ve sol menüde Locales diye aratın alt menüde Locale XML Upload‘ı görüceksiniz. Select Locale XML file kısmından Gözat‘a basıp Türkçe dil dosyasını seçip Upload‘a basın sonra biraz bekleyin yükleme tamamlandıktan sonra cPanel’e Türkçe dil eklenecektir.

Kısa Anlatım: Locales -> Locale XML Upload -> Select Locale XML “Gözat” > tr.xml -> Upload -> Yüklendi.

Aynı şekilde sol kısımda Locales alt menüsünde Locale XML Download alanını görebilirsiniz. İsterseniz Türkçe yada diğer dilleri bilgisayarınıza indirip yedekleyebilirsiniz. Vermiş olduğum Türkçe dil paketi %100 değil ancak %80 civarı Türkçeleştiriyor. Kendimde bu eksiği kapatarak %100’e ulaşmaya çalışacağım. 🙂

MediaFire : WHM / cPanel Download

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Orjinal Windows 10 Pro ve Home ISO Dosyalarını İndirin 8

Microsoft’un yeni Windows 10 işletim sistemini 29 temmuzda tüm dünyada ücretsiz olarak yayınladı.

Microsoft ücretsiz olarak sunduğu Windows 10 işletim sisteminin Orjinal İSO dosyalarınıda indirmeye sundu. Windows 10 Home Single Language, Windows 10 Home, Windows 10 Pro işletim sistemlerinin Orjinal İSO dosyalarını indirebilirsiniz. Windows 10 işletim sistemini 32 bit ve 64 bit olarak ayrı ayrı yada ikisi bir arada indirebilirsiniz.

Windows 10 Pro ve Home İSO Dosyaları Nasıl İndirilir?

Windows 10 Pro ve Home işletim sistemine ait İSO dosyalarını indirmek için ilk önce işletim sistemimize göre 32 ve 64 bit MediaCreationTool araçlarından birini indirelim. (MediaCreationToolx aracı Microsoft’un orjinal indirme aracı olduğu gibi İSO dosyasınıda Microsoft tarafından yayınlanmaktadır.) Not: Alttaki linkler Windows 10 indirme sayfasındaki indirme linkleri ile aynıdır)

1) MediaCreationToolx aracını indirdikten sonra çalıştıralım. Karşımıza çıkan pencereden İSO dosyasını indirmek için Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur seçeneğine tıklayalım ve ileri diyelim.

grey

2) Daha sonra karşımıza çıkan pencerede Dil, Sürüm ve Mimari seçenekleri gelecek. Buradaki dil’i Türkçe yağtıktan sonra kullandığınız Windows 7 / Windows 8 sürümlerinize ve mimarisine göre indirin. Böylelikle bilgisayarınızın Orjinal Windows Key‘i ile Windows 10’nu aktif ederek ücretsiz kullanabilirsiniz. Alttaki eski windows sürümlerinin hangi Windows 10 sürümü ile aynı olduğuna bakarak indirebilirsiniz.

Windows 10 Home Sürümüne GeçeceklerWindows 8.1

Windows 7 Starter

Windows 7 Home Basic

Windows 7 Home Premium

Windows 10 Pro Sürümüne GeçeceklerWindows 8.1Pro

Windows 7 Professional

Windows 7 Ultimate

grey

3) İşletim sistemimiz seçtikten sonra karşımıza çıkan pencerede ISO dosyası seçeneğine tıklayarak ileri diyerek devam edelim. (Burada USB flas sürücü seçeneği var ancak ISO’yu kendinizde Rufus programı USB’nize yazdırabilirsiniz.)

grey

4) Daha sonra karşımıza çıkan pencerede indirilecek olan Windows 10 ISO dosyasının nereye kaydedileceğiniz soruyor. Herhangi bir yeri seçerek ISO dosyamızı indirmeye başlasın.

grey

5) Bundan sonra yapılacak olan tek şey Windows 10’nu indirmesini beklemek kalıyor.

grey

6) Windows 10’u indirdikten sonra Son diyerek çıkalım. Windows 10 ISO dosyamız indirilmiştir.

grey

Angry Birds 2 Oyunu Ravio Tarafından İndirmeye Sunuldu 0

Angry Birds 2 Oyunu Ravio Tarafından İndirmeye Sunuldu

Ravio tarafından uzun süredir gelmesi beklenen Angry Birds 2 nihayet yayınlandı.

Mobil platform’un en çok sevilen oyunu Angry Birds kuş oyunu’nun Angry Birds 2 Ravio tarafından İOS ve Android mağazalarında yayınlandı. Aynı oynayış tarzı ile karşımıza çıkan Angry Birds 2 indir‘dikten sonra daha hızlı aksiyonu bol bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. İlk oyuna göre en büyük yeniliklerden biri Kızgın kuşlarımızın sıralamasını istediğimiz gibi ayarlayabilmemizdir. Daha fazla seviye ile gelen egzotik haritalar ile oyun daha zevkli hale geliyor.

grey

Angry Birds 2‘de Tipiler, Acı Biberler, Altın Ördekler gibi oyun içinde farklı güçlerde büyüler geliyor. Bu büyüler oyundaki zorlu bölümlerde kuşlarımıza avantaj sağlıyor. Dünyadaki oyuncularla çevrim içi meydan okuma ile oyunlar oynayabilirken kazandığınız kuş tüyleri ilede kuşlarınızın seviyesini arttırarak daha güçlü hale getirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tooltapp Uygulaması ile Android Dünyasındaki Herşeyi Öğrenin

grey

Artık bundan sonra domuzları yenebilmek senin ve kuşlarının becerisine kalıyor. Hemen Angry Birds 2 oyununu Android, İphone ve İpad için indirerek oynayabilirsiniz.

Angry Birds 2 İndir

Angry Birds 2 Yayınlandı. Kalleş Domuzları Harcama Vakti Geldi.

Most Popular Topics

Editor Picks