Firefox otomatik aramadaki Yahoo’yu kaldırmak 0

Firefox kullananlardan bu sorunu yaşayan çok kişi olduğunu düşünüyorum yeni sekme kısmında arama yaptığınızda Googlede değilde Yahoo’da arama yapması olayı. Sağ kısımdaki arama motorları seçme kısmından ayarları Google’ye göre yapsanız bile genede aramayı Yahoo’da yapıyorsa alttaki gibi yapmalısınız.

https://1.bp.blogspot.com/-d5DMbpczhDw/T5hUgXEBK5I/AAAAAAAAHDs/LhwHWzolD64/s1600/Yahoo%21-logo_1.jpg

Otomatik Yahoo Aramasını Google Yapmak.

Ben bu sorunla önceleri çok karşılaşıyordum ancak çözümü bir türlü bulamamıştım ancak firefox developer’de gezinirken bir kaç taktik gözüme çarptı aradım taradım buldum.

Arama motorunu değiştirdiğim halde olmadıysa config‘de kayıtlı olucağını düşündüm ve şimdi sizlerle beraber yapalım bu işlemi.

Firefox’ta yeni bir sekme oluşturun (CTRL-T) daha sonra url kısmına about:config yazın entera basın.

Karşınıza bir uyarı çıkıcak çok dikkatli olucağım fln diye o kısımı geçtikten sonra alttaki resimdeki gibi yahoo yazın ve enter yapın.

https://4.bp.blogspot.com/-cXq6Ek3HlBE/T5hlBv-hzII/AAAAAAAAHD4/kSgfX2Fv0CU/s1600/yahoo-arama.JPG

Kırmızı ile işaretlediğim kısımlara gelin hatta şöyle yapın tüm yahoo yazanların üzerine sağ tıklayıp sıfırla işlemini yapın ve tammaladıktan sonra yeni bir sekmede ara yapın düzeldimi test edin. Ben denedim ve oldu.

Google Güvenlik Açığı Bulana 100 Bin Dolar Veriyor 0

İnternet arama devi Google yazılımlarında hata bulan yazılımcılara 50 bin dolar ve Güvenlik açığı bulanlara 100 Bin dolar veriyor.

Google, açıklarını bulup google’a bildirenlere anında 100 Bin dolar hediye veriyor. 2010 yılından beri 750’den fazla kulllanıcıya 6 milyon dolar ödedi. Bu rakam sadece 2015 yılında 2 milyon dolardır. 2015 yılında 2 milyon dolar ödeyen Google Chrome web tarayıcısı, chromebook ve Chromium işletim sisteminde açık bulan kullanıcılara 50 bin dolar vereceğini açıkladı. Ama Google son zamanlarda çıkan ciddi açıkları düşünerek bu ödülü 100 bin dolara kadar çıkarttı.

 

Google Analytics 360 Suite: Kurumsal Firmalar için Çözüm Ürünleri 1

Google kurumsal firmalara yönelik Google Analytics 360 Suite tanıttı. 15 mart’ta tanıttığı Analytics 360 Suite Adwords ve Doubleclicks ile entegre edilebilen 6 ürün’den oluşmaktadır. Kurumsal firmalara yönelik bu ürünler firmalara ne gibi çözümler sunuyor yakından bakalım.

Google yeni entegre sistemi ile kurumsal firmalara farklı çözümler sunuyor. Bu ürünler sayesinde firmalar ürünlerini daha iyi pazarlama yapabilecekler. Google Analytics 360 Suite ile akıllı cihazlar ve sistemlerin performans analizlerini çıkartıyor. Çevrim içi ve çevrim dışı analizleri karşınıza çıkartan Analytics 360 Suite bir CRM gibi çalışmaktadır. Aklınıza gelebilecek tüm verileri karşınıza çıkartan Analytics 360 Suite ürünleri nelermiş inceleyelim.

Google Analytics 360 Suite

Google Analytics 360 Suite

1- Google Analytics 360 (GA Premium): Bu ürün daha öncede vardı ancak Google Analytics 360 Suite kurumsal çözüme dahil edildi. Reklamların pazarlamasını arttıran bu ürün müşteri verilerinin analizlerini ve ölçümlerini yaparak ölçüm merkezine sunarak firmayı bilgilendirmektedir. Bu sayede firma veriler doğrultusunda daha iyi pazarlama yapmaktadır.

2- Google Attribution (Adometry): Google Attribution özelliği reklam verenlerin pazarlama yatırımları ve bütçelerini sorgulayarak reklam vermek için daha güvenli bütçe oluşturabiliyorlar. Daha iyi reklam vermek için kullanılan bir özellikdir.

3- Google Audience Center: En iyi özelliklerden biri olan Audience center kullanan firmalar müşterilerinin reklam verirken hangi cihazdan ve hangi kanaldan giriş yapabileceğini analizini yapıyor. Ayrıca bu ürün 3. taraf veri sağlayıcılardan aldığı verileride elde ederek sizlere analizi sunuyor. Böylelikle müşterilerinize daha iyi vermelerini ve ürünlerini satmalarını sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Reklam Linkleri İçin Özel Parametreler Oluşturma, Analytics UTM Parametreleri

Google Analytics 360 Suite

4- Google Optimize: Reklam verme esnasında hem başka web sitelerinde hemde kendi sitesinde reklamın nasıl görüneceğini görebiliyor. Böylelikle daha iyi reklam vererek müşterilerinizi memnun edebilirsiniz.

5- Google Data Studio: Etkileşim raporlarını bir panoda gösterebilen bu ürün veri kaynaklarınıda birbirleriyle paylaşmasını sağlıyor. İstersenizde Google dökümanlarda da paylaşabilirsiniz.

6- Google Tag Manager: Tag manager yani etiket yöneticisi ile etiketleri daha derin ve detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Detaylı olarak site bilgilerinide alarak verilerin doğrulunu arttırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi 35 WordPress SEO Eklentileri

Tüm bu ürünler şimdilik beta olarak Google Analytics Premium ve Adometry müşterilerine sunulacak. Google Analytics 360 Suite kurumsal firmalara çözüm odaklı bir araç olarak ön plana çıkıyor ve adından söz ettiriyor.

Most Popular Topics

Editor Picks