MENU

Google Gmail E-Postaları için “Geri Al” Özelliği Getirdi

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » İnternet » Google Gmail E-Postaları için “Geri Al” Özelliği Getirdi
Google Gmail E-Postaları için “Geri Al” Özelliği Getirdi

Google uzun süredir üzerinde çalıştığı ve test ettiği “Geri Al” özelliğini Gmail servisi için aktif ederek kullanıma sundu.

Google’lın bu yeni özelliğini getirmesindeki en büyük neden yanlışlıkla gönderilen E-posta‘lar yüzünden getirdi. Geri Al özelliği güzel ve kullanışlı bir seçenek olacaktır. Zira hatalı e-posta ve yanlış kişiye mail atmaların önüne geçecektir. Ayrıca hatalı e-posta yazıp gönderdikten sonra anında fark edip geri alabileceğiz. Çoğu insan için önemsenmeyen ve bilinmeyen bir özellik olsada “Geri Al” seçeneği özellikler devamlı E-posta gönderenler için ilaç niteliğinde olacaktır.

Geri Al Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Google’ın Gmail servisi için kullanıma sunduğu Geri Al özelliğini aktif etmek oldukça basittir. Gmail‘e girerek en sağ üstte Ayarlar butonuna tıklayalım ve alt taraftaki Ayarlar sekmesine tıklayalım.

Gmail ayarlar da Genel sekmesinin altına doğru Göndermeyi Geri Al kutucuğunu işaretleyelim. Daha sonra hemen altında bulunan Göndermeyi iptal etme süresini 5-10-20-30 saniye ye seçeneklerinden birini isteğimize göre seçelim ve sayfanın en altından Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayalım. İşlemimiz bu kadar artık Geri al özelliğini kullanabiliriz.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.