Esnek Genişlikli CSS Menü (Tablet, Telefon, PC Geniş Çözünürlük) 0

Esnek genişlikli tasarımlar artık her sitede bulunmakta. Yani bu olay şöyle aslında web siteniz için ekstradan android, apple uygulaması yapmak yerine web sitenizi mobil, tablet uyumlu yapabilirsiniz css3 ile gelen max-width, min-width gibi yeni kodlarla bu tip işlemleri yapabiliyoruz. Birde üzerine geldiğinizde belirli bir saniye sonra 1 saniye olur 2 saniye olur bu gibi süreler sonra renk değişmesi, gölgelenmesi bunlarda transition gene css3 ile gelen yeni kodlardandır.

tympanus’un çalışanları bu tip uygulamalar yapıp ücretsiz dağıtıyorlar bende hemen tanıtıyorum 🙂

https://2.bp.blogspot.com/-iDbBHbaAXKo/UY6R1iP6L_I/AAAAAAAARM0/dLat_gFSTR4/s1600/ResponsiveRetinaFriendlyMenu.jpg

Responsive Retina-ready Menu

Responsice yukarıda dediğim gibi esnek genişlik anlamına geliyor ve verdiğiniz genişliğe göre tasarım değişiyor. Yukarıdaki resimdede görüyorsunuz en geniş ekranda menü farklı, tablet’de daha farklı ve son olarak telefonda dikey bir menü oluyor.

Demo / Download

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ücretsiz HTML5/CSS3 Esnek Web Site Temaları

Yanlız dikkat edin bu tasarım tüm tarayıcılarda çalışmayabilir. Basit bir örnek Internet Explorer 6-7 css3 desteklemiyor. Chrome, Firefox, Internet Explorer 10 sürümü bunları destekler

Ücretsiz indir: Mobil Tasarım için UI Kit 0

Akıllı telefonlardan sonra sitelerimizinde akıllı olması yani mobil uyumlu olması lazım 🙂 Firmalarda mobil site için özel web tasarım yaptırabiliyorlar.

Mobil uygulama yaptırmak yerine akıllı telefonlar için ekstra bir tasarım yaptırılabilir. Buda maliyeti düşürür vs. vs.

Tasarımcı arkadaşların gerçekten çok işine yarayacak ücretsiz bir mobil ui kit. Arşivinizde mutlaka bulunsun.

Ücretsiz indir: Awesome UI Kit

Ücretsiz WordPress Tema: Accelerate (Responsive) 2

Accelerate teması kurumsal firma tanıtım için kullanılabilir bir tema. Ektsra özelliği responsive yani tüm tarayıcılara göre sitenin şekil değiştirdiğini söyleyebiliriz. 🙂 Yani mobil uyumlu bir tema.

Öncelik olarak firmaları düşünmeyin bununla bir proje sitesi bile açabilir ön sayfada projenizi tanıtıp daha sonra blog sayfası kullanılarak detaylar verebilirsiniz.

Yada bir ajans veya freelance çalışan birisinizdir bu temayı firmanız veya markanız için kullanabilirsiniz. Siz nereye isterseniz oraya uyar bu tema.

Demosunu inceleyin: Demo

Ücretsiz indir: Download

Tema sayfasını buradan inceleyebilirsiniz. Temanın pro yani paralı sürümü yani biraz daha açarsak daha çok özelliği aktif olan halini satın alabilirsiniz.

Buradaki yazıyıda incelemenizi tavsiye ederim: Ücretsiz HTML5/CSS3 Esnek Web Site Temaları

Most Popular Topics

Editor Picks