SEO Programları Senukex 2.4.23, Scrapebox Kullanımı faydaları ve zararları 0

Bu Kısmı Lütfen Dikkatli Okuyun.

Bu Makaleyi yazarken bir şeyide test edeceğiz hep beraber. Makaleyi yazdıktan sonra Taglara şunları yazacağım: Seo araçları Senuke, Ücretsiz senuke, Uygun fiyata senuke, Bedava Senuke 2.4.23, ücretsiz senukex, bedava scrapebox  v.s.

Daha yazımı yazarken bu tagları kullanacağımı söylüyorum, beraberce test etmek istediğimiz şey, bu tür konuların sadece hit kazanmak, ve ziyaretçi sağlamak için açılmış oldukları. Yazılan makaleleri okuduğunuzda hiçbir faydasını görmeyeceksiniz. Bedava dedikleri şeyde ya virüs, yada taş devrindeki sürümü ve işinizi görmeyecektir.

http://i27.lulzimg.com/d2367dbac9.jpg

Türkiyede Yanlış Anlaşılan ve Uygulanan SEO

Sorum şu Hit kazanma yolunda herşey mübahmı?

Türk SEO lar kullanıcılarını kandırarakmı değer oluşturmak istiyorlar?

Alexa sıralamasında Türkiyede ilk yüzde yabancı sitelerin daha fazla olmasının en büyük nedeni bu olmasın?

Scrapebox SEO

SEO üzerine yaptığım bütün araştırmalarda insanların korkunç bir şekilde program arayışı içinde olduğunu gördüm. Bu öyle bir hale gelmişki yeni bir istihdam ve para kazanma alanları oluşmuş. Ortalık SEO programlarını satan ve bundan inanılmaz para kazanan insanlarla dolu. Madem böyle( spam) programlarına baş vuruyorsunuz, o zaman SEO olarak siz ne işe yararsınız? Madem bu işleri  programlarla yapabiliyoruz o zaman SEO lar çekilsin kenara, websitesi sahipleride  bu programları alsınlar ve kullansınlar.  Şimdi bu yazıyı okuyan bazı arkadaşların, bu programların kullanımının çok zor olduğundan dem vurduklarını duyar gibiyim. Kuş-llanımı en zor olarak ifade edilen Senuke ve Scrapebox hakkında internette binlerce video bulabilirsiniz. Ve kullanımıda iddia edildiği gibi zor değil.

http://cdn.1up-seo.com/images/scrapebox-interface.jpg

Beni dahada şaşırtan şey, Türkiye bir şey üretemediğimiz gibi, kendini SEO diye adlandıran insanların bu programların kullanımını para karşılığında   (2 dolar, 5 dolar) başkalarına öğretmeleri. Ne kadar aşağılayıcı bir durum. Birileri üretsin, satsın, para kazansın, bize arta kalanı götürmeye bakalım.

Eğer işe yeni başlamışsanız bu programları kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmiyorum dostlar. Ki başta senukex ve scrapebox olmak üzere nerdeyse bütün SEO programları hakkında Türkiyede bulacağınız konular sadece hit yapmak, kullanıcı çekmek için açılmış konular olacağını göreceksiniz.  Yine aynı amaç doğrultusunda bu programları ucuz bir fiyata size sağlayacağını iddia edenler veya bedava sürümünü vaad edenlere kesinlikle kanmayın. Bir kere web sitenizin geleceğini bu tür programlara bağladınızmı ardı arkası kesilmez ve BAĞIMLI, ÜRETEMEYEN, YARATICI OLMAYAN, SPAMCI  bir websitesi haline dönüşürsünüz.

Program hakkında okuduğum birçok makalede kullansanız bile az sayıda spam yapın önerilerini ibretle okuyorum.  Eğer birisi bu yola girmişse, geçici bir zafer kazandığı  ve sonunun Google Sandboxa düştüğü macerasına başlamış demektir. Eğer programları kullanmada acemiyse bu son kaçınılmazdır.

Ama bütün bu yazdıklarıma rağmen hayır ben bu programları kullanmak istiyorum diyorsanız  size  scrapebox  yerine Senukex yi öneririm.

Çünkü, googlede scrapebox hakkında ingilizce arama yaptığınızda bur programın bir spam programı olduğunu göreceksiniz. Backlink aldıkça sizi daha fazla kullanmaya iten hit üzerine hit kazanmaya teşvik eden bir program. Kısa zamanda inanılmaz hitler yaparsınız bunu program sayesinde, alexanın altını üstüne çevirebilirsiniz. Ama sonuç olarak, çöplüklere dönüşmüş yerlere kendi sitenizin linkini koyan , yani kendi ayağına sıkan bir SEO olur çıkarsınız.

Çöplüğe dönüşen sitelerin listeleri günlük olarak webmaster forum sitelerinde yayınlanır ama şu başlıklar halinde yayınlarlar ” scrapebox için binlerce temiz WB siteler”, ”Binlerce oto onay WB siteleri tertemiz”, ” sitenizin hitini eldeğmemiş tertemiz binlerce WB sitesinde otomatik mesaj yazarak arttırın” v.s ama unutmayınki bu sayede söz konusu siteler 2-3 ay sonra çöpe dönecekir. Bugün çöplük olanlarda 3-5 ay önce tertemizdi.

Yukarıda dediğim gibi scrapebox bir spam programıdır ve kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmem.

Senukex SEO

Bu programın beğendiğim tarafı, zahmetsiz bir şekilde birçok siteden otomatik hesap almanızı sağlaması. Bu amaçla ben kullanıyorum şahsen. Ama içinizdeki aç gözlülük duygusunu ve bir an önce dünyanın en güzel sitesi olma duygusunu kontrol altına almalısınız.

Otomatik hesaplarınızı aldıktan sonra, aynı hesaplarda hemen yüzlerce otomatik makaleler göndererek binlerce backlink alma dürtüsünü kontrol etmek gerçekten çok zordur. Şayet bu dürtüyü kontrol edebiliyorsanız senukeyi sınırlı olarak , sadece zaman kazanmak için kullanmanızı tavsiye ederim.

Bunu dışında senukex ide spam yapmak için kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Unutmayın ki kimse zirveye gökten düşmedi, emek harcamadığınız sürece bu tür programlar size sadece geçici zaferler ve mutluluklar kazandıracaktır.

Gelecek DÜŞÜNEN, ÜRETEN, GÜNCEL OLAN, GÜVEN VEREN, YARATICI sitelerindir. Şüphesi olan google algoritmasının nasıl çalıştığını birazcık araştırsın.

Google Drive’ı 1TB Yapmanın Ücretsiz Yolu 0

Google Drive’nızı 1 TB kapasiteye çıkartmanın ücretsiz yolunu sizler için paylaşıyorum.

Google bize sunduğu Google Drive bulut hizmeti depolaması 15 Gb’ta kadar ücretsiz sunuyor. daha yüksek kapasitedeki depolama hizmetleri ücretlidir. Ancak yapacağınız şeylerle Google Drive bulut hizmetini 15 GB’tan tam 1 TB’ta kadar yükseltebilirsiniz. Google’ın 1 TB’ta kadar yükseltebileceğiniz bulut hizmeti için yapacağınız şeyler ise şöyle:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Google Android for Work İş Dünyasına Özel Uygulama

Google haritalar (google maps)‘i hepimiz biliyoruzdur. Tüm dünya haritalarını detaylı olarak çeken Google’ın büyük bir hizmetidir. Google haritalarda fotoğraf paylaşan, soruları yanıtlayan, yer ekleyen, yer düzeltmek amacıyla google haritaları güncelleyen kullanıcılar puanlar kazanıyor.

Kazandığınız her puan sizi Google Drive 1TB‘ta götürüyor. Yaptığınız her işlem 1 puan olarak belirlenirken toplamda 200 puan yaptığınızda size 1TB kazandırıyor. Eğer sizde Google Drive’nızı 1TB yükseltmek istiyorsanız yerel rehberler programına buradan kayıt olabilirsiniz. Daha sonra hangi seviyede olduğunuzu takip etmek için İOS ve Android Google Haritalar yan menüsünde katkılarınız sekmesine tıklayarak görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Google Maps Harita Kodu Alma

En iyi Hava Durumu Uygulaması AccuWeather 1

Günlük olarak hava durumunu takip edebileceğiniz AccuWeather uygulaması gelişmiş hava tahmini ile karşınızda.

AccuWeather uygulaması Android ve İOS telefonunuzda kullanabileceğiniz en iyi hava durumu uygulamasıdır. Günlük ve haftalık olarak takip edebileceğiniz AccuWeather uygulaması GPS‘nizi açarak bölgenizi tespit eder ve bölgenizin hava durumunu çıkartır. Ayrıca Android cihazlarda ekranınıza güzel widget’lar ekleyebilirsiniz.

Anlık olarak hava durumunu takip edebileceğiniz AccuWeather uygulaması yaklaşan yağmuru, fırtınayı, kar’ı takip edebilirsiniz. Günlük hava durumunu saat saat takip edebilirsiniz. Şık sık değişen havalardan dolayı işinize yarayaca ken iyi uygulamadır. AccuWeather uygulaması Android Material tasarımı ile geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2015’in En iyi Android Oyunları

  • Dünya genelinde 2.7 milyon kullanıcı
  • Anlık hava durumu güncelleme (15 dakikada bir yenileme)
  • Türkçe dil dahil 30’a yakın dil desteği
  • Anlık rapor tutma

Android Wear Desteği

Android cihazlar için android Wear desteği bulunuyor. Akıllı saatiniz ile hava durumunu kolaylıkla atakip edebilirsiniz.

AccuWeather İndir

Most Popular Topics

Editor Picks