SEO Yorumlar eklentisi

0

Harika bir eklentiyi tanıtıyorum. SEO Yorum eklentisi ne işe yarar nasıl çalışır hepsini anlatıcam ama öncelikle kurulum ve eklentiyi indirme adreslerini veriyim birde resim gösteriyim sizi tatmin etsin 🙂

WordPress SEO tekniği olarak önerilir.

Eklentiyi indir: SEO Super Comments

Eklenti kurulum

SEO Super Comments

seo-super-comments screenshot 1

Eklenti yapılan yorumlardaki isimlere link veriyor. Nasıl yani? sorusuna anlatarak yanıt vereyim.

Yorumları e-mail ile bildiren eklenti bu konuda en alta inin yorum yaz kısmında isim kısmına yazdığınız yazıya otomatik link verir. Örneğin sitemi takip eden Talat adlı kişinin yorumuna bakın. Talat’a tıkladığınızda Talat’ın sitesine gitmiyor normalde gidiyor ama bu eklenti sayesinde yeni bir link daha oluşmuş oluyor. Yani eklenti linklerinizi arttırıyor. Ayrıca Talat’a tıkladığınızda şu sayfa çıkıyor. Bu sayfada Talat’ın diğer yorumlarından bazılarıda mevcut.

Bu eklentide aslında farklı bir özellik daha var ancak tam anlamıyla çözebilmiş değilim açıkcası. Nasıl yani diyceksiniz gene 🙂 Yorum yazdınız diyelim ve yeni bir link oluşturdu yeni oluşturduğu linkdeki title değişiyor bazı sitelerimde örneklerle göstericem.

Title değişmeyen yorum: rooteto.com’dan

Title değişen yorum: guzelhobiler.com’dan

Titlesini değiştirmesi inanılmaz derecede iyi hem yeni sayfa hemde yeni başlık. Rooteto.comda aslında bazı yorumlarda değişiyor ama hepsinde değil sorun neyden kaynaklanıyor nasıl çözülüyor bilmiyorum açıkcası kurdum öyle kaldı eğer bulursanız bir mantık benimlede paylaşırsanız sevinirim. Titlesi değişmesede bu eklenti bence çok kullanışlı ve herkeze tavsiye ediyorum.

Birde eklentinin kötü yanı

Bazıları yan menüye son yorumlar ekliyo eğer son yorumlar eklerseniz yorum yapan kişilerin ismi çıkıyor ve linke tıklandığında hata veriyor 404 hatası tabi bu durum pek tatmin edici değil zaten google webmaster alanından hemen görüyorsun hataları o yüzden yorumlar yorum sayfasından başka bi yerde kalmasın!

Eklenti sahibi: SEO Super Comments