WordPress Süper Paket 0

Tam donanımlı web site yapıyoruz!

http://imgcash6.imageshack.us/img99/6329/webdesignk.jpg

WordPress ile ilgili uzun süredir yazılar yazıyorum ancak sürekli bir paket yapma düşüncem vardı. Sonunda bir karar verdim ve süper bir paket hazırladım. Paketin tüm detaylarını şimdi sizlere açıklıyorum. Tabi açıklamaya girmeden önce şunuda belirtmek istiyorum bu paket kolay hazırlanmış bir paket değil ücretli bir paket.

WordPress ile ilgili sürekli araştırma yapıyor ve kendimi daha çok geliştiriyorum. Arama motoru optimizasyonu konusundaki yazılarımıda ayrıca araştırabilirsiniz. WordPress kategorisinden sonra bilgi ve makalelerim kategorilerine bir göz atmanızı tavsiye ederim. Diğer kategorilerimi yok saydığım anlamına gelmesin bu dediğim ben sadece bu 3 kategori WordPress ve sitelerle ilgili olduğundan dolayı söyledim 🙂

WordPress Süper Paket

1) WordPress kurulum

En güvenilir şekilde WordPress kurulum yapılıcaktır. Ancak WordPress son sürümünde bazı eklentiler çalışmıyor bu yüzden o eklentiler istendiğinde o eklentilerle uyuşan WordPress sürümünü kuracağız. Eklentiler sürekli güncelleniyor eklentiniz son sürüme uygun hale gelirse son sürümü kurarız.

2) Tema ve Eklenti kurulumu

http://img410.imageshack.us/img410/1269/agentwordpresstheme.png İsteğinize göre tema kurulur. Temaları WordPress Themes adresinden seçebilirsiniz veya benim Tema siteleri konuma bakabilirsiniz.

 • Not: WordPress Temalarının bazıları IE 6‘da hatalı gösterebiliyor. Tema seçerken IE 6 ve Firefox‘da deneyiniz. Her tarayıcıda aynı sonucu vermeyebiliyor. Herkez tema yapmaya kalkışınca bu tarz sorunlar çıkıyor normal olarak…

Eklenti kurulumunda zaten bizim belli başlık SEO eklentilerimiz var onları mutlaka kuracağız. Ekstra bir özellik daha istiyorsanız WordPress Plugins sayfasından eklentileri araştırabilir veya WordPress kategorimdeki tanıttığım eklentileri inceleyebilirsiniz.

 • Not: Aradığınız eklemtiyi bulamadıysanız bir örnek göstererek veya açıklayarak bize yazınız. Sürekli eklentileri incelediğimiz için aradığınızı daha hızlı bulmanızda yardımcı olabiliriz.

3) SEO Optimizasyonu

http://img410.imageshack.us/img410/9708/seoblocks.gifSEO türkçe açılımı olarak “Arama motoru optimizasyonu” anlamına geliyor. Sitenize SEO işlemi yapılıcak ve arama motorlarında üst sıralara çıkıcaksınız. Arama motorlarında üst sıralara çıkarak trafik artışı sağlanıcaktır. Güncel bir siteniz varsa çok hızlı indexlenicek ve üst sıralara hemen çıkıcaksınız. Güncel bir siteniz olmayacaksa belli bazı başlıklar olucaksa onlar içinde alt tarafta farklı şeyler uygulanıp üst sıralara çıkmanız sağlanıcaktır.

SEO uygulamasını sitenizin içeriğine göre düzenleyeceğiz. İçeriğinize göre anahtar kelimeler toplanıcak size ekstradan bilgi verilicektir. Site haritası gibi gerekli işlemlerde uygulanıcaktır.

4) CPU Optimizasyonu

http://img267.imageshack.us/img267/5836/introb.jpgCPU Türkçe açılımı “Merkezi işlem birimi” genel olarak kullandığımız ismi “İşlemci”dir.

Web sitelerinde trafik artışı ne kadar çok olursa o kadar çok trafik harcamaya başlar ve başınızı ağrıtır. Hosting değişimi yapıp kiralık sunucu arayışına geçersiniz. Bu size biraz pahalıya patlar. Tabi trafiğiniz çoksa gelirinizde artıcaktır ancak CPU azaltma işlemleri yaparak çok uygun kiralık sunuculara geçebilir veya sürekli hosting‘de barınabilirsiniz. Hosting sahipleri %kaç CPU kullanım izni verdiğini yazmaz ve söylemez ancak CPU kullanımınız arttığında sitenizi kapatır. İnetmar sitenizi kapatmadan sizi uyarır ve daha yüksek bir hosting veya sunucuya geçmenizi önerir. Genelde herkez %4 veya %6 CPU kullanım izni verir ancak sunucu kiraladığınızda %100 kullanabilirsiniz. 🙂

CPU Optimizasyonundan sonra %50’lik bir azalmayı hatta %70’lik bir azalmayı rahatlıkla görebilirsiniz.

5) Ping Optimizasyonu

Konularınızın çok hızlı indexlenmesi için gerekli ping işlemleri yapılıcaktır. WordPress Ping ile ilgili bir makale yazmıştım orayıda inceleyebilirsiniz. Bir link dağılımı sağlanarak arama motorlarında üst sıralara çıkmanız sağlanıcak, çok hızlı indexlenmeniz sağlanıcak ve backlink kazancınız olucaktır.

 • Not: Çoğu WordPress kullanıcıları bile WordPress Ping hakkında pek bilgileri yoktur. Hatta makalemden sonra ne kadar önemli olduğunu düşünen insanların arttığınıda söyleyebilirim 🙂

6) Güvenlik önlemleri

http://img441.imageshack.us/img441/9599/websecurity.jpgWeb sitelerindeki en önemli şeylerden biriside güvenliktir. Çoğu kişi web site kurabiliyor ancak güvenlik önlemleri az olduğundan hacklenebiliyor. Hacker’lar için çok sıkı güvenlik önlemleri alıyoruz tabi herşey yetmiyor gerekli şifre düzeni olsun tüm bilgilendirmeyi size yapıyoruz. Tabi bu iş sadece web sitenizin güvenliğini almayla olmuyor server güvenliğide çok önemli eğer web siteniz inetmar’da barınıyorsa güvenlik rahat olabilirsiniz. Ancak farklı bir server’da barınıyorsa siteniz o serverın güvenliğinden hosting’iniz sorumludur.

WordPress güvenlik ile ilgili bir makale sitemde mevcut isterseniz biraz inceleyebilirsiniz. Sadece 10 adımla yetinmeyip bazı işlemleride gerçekleştiriyor ve sizi bilgilendiriyoruz. Hacker’ların saldırı taktiklerini bildiğimden dolayı yapıcakları ve yaptıkları konusunda bilgilendiriliceksiniz.

7) Site yedekleme işlemi

http://img407.imageshack.us/img407/7292/mdbit2.jpg

 • WordPress eklentisi ile haftalık otomatik veritabanı SQL yedeği alınıcak ve mail adresinize bilgi gönderilicek.
 • cPanel kullanıyorsanız zaten aylık, haftalık ve günlük yedeğiniz alınıyordur. Ayriyetten tam yedeği nasıl alıcaksınız onuda şuradan öğrenin.
 • Plesk panellerde alınan yedekler daima sorun çıkarmaktadır. Bunun için WordPress SQL yedeği ve phpMyadmin yedeği ayrı ayrı alınır yedek geri yüklenir.
 • Direct panelde ise tam yedek alınabilir veya veritabanı yedeği alınarak geri yüklenir.
 • Not: Biz sadece yedek alma yöntemlerini öğretiriz ve WordPress eklentisini kurarız. Biz sitenizi hazır bir şekilde veririz eğer bir hata yapıp siteyi bozarsanız yedeği geri yüklemek bize düşmez o sizin işinizdir.

8) Arama motorları webmaster işlemleri

Yeni açılan siteler arama motorlarında hemen çıkmazlar bunun için arama motoru sahipleri bir URL gönderme sistemi geliştirdiler. Google, Yahoo ve Bing dünyanın en büyük 3 arama motorunun webmaster sayfasına kaydınız gerçekleştiriliyor. Bu şekilde arama motorlarına hem linkinizi göndermiş oluyoruz hemde arama motorlarında hangi sıradasınız hangi aramalarda çıkıyorsunuz vs. hepsi çıkıyor. Sitenizin anahtar kelimelerini oradan bulabilir sitenizin indexlenme hızını değiştirebilirsiniz. Bu konu ile ilgili 2 makalem var bunlarıda inceleyebilirsiniz.

Biz tüm webmaster’lara kaydınızı yaptırıp sizlere bilgi göndereceğiz.

Google, Yahoo ve Bing’e siteni hemen ekle

Google Webmaster ve detaylar

9) Robots dosyası

Robots.txt dosyası web sitelerinde olması gereken bir dosyadır. Çünkü arama motorunun örümceklerinin sitede ilk girdiği yer robots.txt dosyasıdır. Sitenizde neresi indexlenicek neresi indexlenmeyecek oraya yazıyorsunuz. Site haritanızı yerleştiriyoruz. Robots.txt dosyası içine spam siteleri engellemek için kod eklenicektir. Bu uygulamalar yapılamdığı takdirde sitenizi sandboxta’da görebilirsiniz….

10) Güvenilir site özelliği

Web sitenize girenlere sitenizin tamamen taranmış ve güvenilir bir site olduğunu göstermek ziyaretcilerin daha çok sitenize girmesini sağlayacaktır. Bunun için rooteto.com‘un 2 linkini göstereceğim McAfee ve Norton tarafından incelenip tamamen temiz olduğunu gösteriyor 🙂

http://www.siteadvisor.com/sites/rooteto.com

https://safeweb.norton.com/report/show?url=rooteto.com

2 siteyede sizin sitenizi taramaları için göndereceğiz.

11) Sosyal ağlar entegrasyonu

http://img339.imageshack.us/img339/9066/socialmedia1.jpgWeb siteniz sosyal sitelerden bazılarına entegre edilicek ve bu sayede sitenizde yayınladığınız her yazınız sosyal sitelere otomatik bir şekilde gidicektir. Bunun dışında sitenize sosyal ağlar optimizasyonu gerçekleştireceğiz. Bu sayede trafiğiniz yoğun bir şekilde artış göstericektir. Arama motorlarında üst sıralara çıkmanın bir başka yolu ve güçlü bir yoluda budur. Bu yaptığımız sistemden sonra size gerekli açıklamalar yapılıcak ve ayrıca backlink kazancınızda sağlanıcaktır. Biliyorsunuz web sitelerinde backlink’ten daha önemli bir şey varsa oda backlink’dir…

Sosyal ağlara katılmanın faydalarını pek bilmiyor olabilirsiniz ama günümüzde insanlar yani interneti iş amaçlı kullanmayan kişiler çoğunluk sosyal siteleri gezerler hatta sadece sosyal sitelerde gezinirler. Bugün dünyanın en büyük web siteleri bile sosyal ağ optimizasyonunu yapıyor. Siz bu optimizasyondan geri kalmayın!

Zaten bu konu hakkında size gerekirse detaylı bilgilerde verebiliriz.

12) Analistik sistemi kurulum

Google Analytics, web sitenizin trafiği ve pazarlama girişimlerinizin verimliliğiyle ilgili zengin bilgiler veren bir kurumsal sınıf web analizi çözümüdür. Güçlü, esnek ve kullanımı kolay özellikler trafik verilerinizi artık tamamen başka bir gözle görmenizi ve analiz etmenizi sağlamaktadır. Google Analytics’le daha iyi hedeflenmiş reklamlar yazmak, pazarlama girişimlerinizi güçlendirmek ve daha yüksek dönüşüm sağlayan web siteleri oluşturmak için daha hazırlıklı durumda olursunuz. (Bu kısım analytics adresinden alıntı yapılmıştır.)

Analistik ayarları yapılıcak ve sitenizde olup bitenleri her gün detaylı bir şekilde görebiliceksiniz. Verileriniz hiç kaybolmaz ve ayrıca çok detaylı bilgiler edinirsiniz. AdSense hesabınız varsa Analistik verilerine onuda entegre edebiliriz.

Not: Sistem tamamen türkçedir.

Hosting ve domain seçiminiz

Hosting ve domaini inetmardan alıcaksanız oradan siparişi verin size gönderdikleri mail adresini bana gönderin. Biz gerekli tüm işlemleri tamamladıktan sonra sizlere tüm herşeyi mail olarak göndereceğiz. İnetmar ile bağlantımız olduğundan daha hızlı işlem yapabiliriz.

Web siteniz için mail adresi

Sizlere 1 mail adresi vereceğiz ancak burada kimsenin bilmediği çok az sayıda insanın bildiği bazı şeyler var. Örneğin sitenizin adı: siteniz.com olsun sizlere @siteniz.com uzantılı mail adresi vereceğiz. Verdiğimiz mail adresi sahip@google.com olduğunu düşünelim ancak bazı önemli şirketler iletişim için

webmaster@siteniz.com, info@siteniz.com, admin@siteniz.com, administration@siteniz.com

Biz bu yukarıdaki mail adreslerini size vericeğimiz mail adresine yönlendireceğiz tüm mailleri 1 yerden izleme imkanı sağlayıp daha iyi iletişim kurabilmenizi sağlayacağız.

Paket fiyatı ve diğer ücretler

 1. WordPress Süper Paket : 1.000 TL
 2. WordPress sürüm yükseltme işlemi : 20 TL
 3. WordPress sitenizi başka hosting’e taşıma işlemi: 100 TL
 4. WordPress sitenizin alan adı değiştirme ve sunucu değişimi : 150 TL

Bu paketi almak istiyorum

Paketi kabul ettiğiniz takdirde benimle iletişime geçmeniz gerekicek. Bunun için iletişimde yazmanız gerekenler;

 1. Alan adınız.
 2. Barındığınız hosting’e ait tüm bilgiler
 3. Ad, Soyad ve Telefon numaranız.
 4. Web sitenizin içeriği hakkındaki tüm detaylar (Bu konuda anlık görüşmek istiyorsanız bildiriniz. Msn’den yada telefonla görüşme yapabiliriz.)

Süper paket iletişim sayfası

Ödeme işlemi

Banka hesap numaraları ve PTT hesap numarasını Hesap Numaraları sayfamda bulabilirsiniz.

Not: Paypal hesabımız bulunmaktadır…

 1. Banka veya PTT ödemelerini internet üzerinden yaptıysanız dekont’u mail olarak gönderiniz. Daha sonra yukarıdaki iletişim sayfasını doldurup bize gönderiniz hemen sitenizin tasarım işlemleri başlar.
 2. İnternetten yatırmadıysanız biz hesabımıza para yatana kadar beklemek durumundayız. Hesapta para göründüğü anda bilgilerinize bakar ve site işlemlerinizi tamamlarız.

rooteto

Öncelikle artık her şirketin bir web sitesi olma zorunluluğu kısmını herkez iyi biliyordur diye tahmin ediyorum ve bilmeyenler için şu konuma göz atmalarını tavsiye ediyorum. Çok uygun fiyatlara hazırladığımız bu paketi kaçırmamanızı tavsiye ederim. Uygun fiyat demek bile garip geliyor aslında bedava desem yeridir.

Web Sitesi Zorunluluğu Getiren Yeni Türk Ticaret Kanun Tasarısı

Süper Paket İletişim Sayfası!

WordPress 4.4+ ile Gelen Embed Script Dosyası Nasıl Kapatılır? – wp-embed.min.js 0

WordPress 4.4+ sürümünden sonra gelen yeni bir özellik var. O özellik daha önceden sosyal medya hesapları için eklenmişti. Panelde yazı yazarken sosyal medya hesaplarından bir yazı (post) linki eklediğiniz de direk o içeriği sayfaya ekliyordu. Twitter, youtube gibi aktif siteleri kullanmışsınızdir.

Bu yeni özellik de WordPress’in yazılarını böyle paylaşabiliyor olmanız. Özelliği kapatmak mantıklı olmayabilir ama wp-embed.min.js dosyasını kapatıp, kendi main.js dosyamıza eklememiz daha mantıklı.

Kaynak koduna girdiğiniz de sayfanın en altında bulunuyor.

İlerleyen zamanlarda WordPress’i optimize etmek için gerekli işlemleri sıralayıp onlarla ilgili de ayrıca seri bir makale yazmak istiyorum bu da ufaktan bir başlangıç olsun 🙂

Alttaki kodu function.php dosyamızın içerisine yerleştiriyoruz. Admin hariç bu dosyayı kimse çekmiyor. Ama tabi dediğim gibi bunun içerisindekini de main.js dosyanıza yada custom.js dosyanıza eklemeniz gerekiyor. Öyle direk kaldırmakla olmaz 🙂

// rooteto.com - wp-embed.min.js disable
function rooteto_wp_embed_and_jquery() {
	if (!is_admin()) {
		wp_deregister_script('wp-embed');
	}
}
add_action('init', 'rooteto_wp_embed_and_jquery');

WordPress Gzip konusunu da mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

Mobil Ödeme ve Dijital Cüzdan Nedir? 0

Mobil çevrim içi ödemeler ve Dijital Cüzdan artık tüm dünyada giderek büyüyen bir Endüstri haline geliyor.

Peki Mobil Ödeme ve Dijital Cüzdan Nedir Ne işe Yarar?

Mobil ödeme ve Dijital Cüzdan hakkında bu haziran ayında 15 farklı ülkede yapılan araştırmalarda mobil kullanım eğilimleri incelendi. Özellikle Mobil ödemelerin artmasının en büyük nedeni Mobil bankacılık ve E-ticaret‘in çok kullanılmasından kaynaklanıyor. İnsanların kredi kartları ve Hediye kartlar yerine kullanımı kolay Mobil ödeme sistemlerini tercih etmeleri en büyük etken. Henüz Türkiyede alt yapı sistemeleri nedeni ile kullanılmaya başlanmasada Avrupa ve Amerikada gittikçe artan bir ödeme sistemi haline geliyor.

Avrupa ve Amerikada Cep telefonu kullanarak ödeme yapanlar hala düşük bir oran olsada %12’lik bir kesim mobil ödemeyi kullanıyor. %7’si mağazalardan akıllı telefonları ile ödeme yapıyor.

Mobil Ödeme ve Dijital Cüzdan Kullanımı

Mobil Ödeme Dijital Cüzdan ile PayPal Bingo, Google, Apple Pay, Samsung Pay gibi diğer ödeme sistemleri dahil hepsi ile akıllı telefonlarımızın NFC deteği sayesinde ödeme yapmamıza yarıyor. Mobil ödeme ile karşımıza çıkan Dijital Cüzdan artık Kredi kartını ortadan kaldıran bir sistemdir. Ülkemizde pek fazla kullanılmasada yakın gelecekte yaygın olarak kullanılacak.

Mobil ödeme yapanların sayısı düşük olsada hala popüleritesini kullanan bir ödeme sistemidir. Artık Dijital Cüzdan ile Nakit Ödeme sistemi yavaş yavaş kalkacak diyebiliriz. Çoğu insan Mobil Ödemenin ne olduğunu dahi bilmiyor. Bilenlerin çoğuda güvenlik nedeni ile mobil ödemeye sıcak bakmıyor. Hatta internetten yapılan alışverişlerde dahi güvensizlik bulunurken mobil ödeme sistemine insanların çoğuda bu yüzden güvenmiyor. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerdeki dolandırıcılıklar nedeni ile Mobil ödemeye insanlar şimdilik uzak duruyor.

Her ne kadar insanlar mobil ödemeden uzak dursada geleceğin ödeme sistemini kullanmaya başlayacaklardır. Mobil ödeme sisteminin insanlar üzerinde nasıl bir etki yaratır bilinmez ama İnsanlar Mağazaya gittiklerinde veya Online alışverişlerde Kredi kartınınmı yoksa Mobil ödeme sisteminin daha kolay ve güvenli olduğunu görüp karar verenlerde olacaktır.

Cep Telefonu ile Ödeme

Google, Apple Pay, Samsung Pay gibi sistemi kullanan akıllı telefonlar ile Mağazalardan telefonumuzun NFC Akıllı Telefonlar ile POS cihazına ödeme yapılabiliyor. Kredi kartına ihtiyaç duymadan ödeme yapabileceğimiz mobil ödeme sistemi artık akıllı cihazlar ile yapılacak.

Online satış sitelerinden veya Mağazalardaki satışlardan çok Mobil Ödeme Sisteminin en çok tercih edildiği alan bir hesaptan para transferi yada Diğer insanlara para gönderme gibi kolay işlemler sunuyor. Bankaya gitmek veya Bilgisayar üzerinden bankacılık işlemini kullanmaktansa Mobil ödeme sistemini kullanmaka daha kolay ve hızlı oluyor.

Ödeme işlemleri hala Bilgisayar üzerinden kredi kartı ile alışveriş, İnternet bankacılığı gibi hala geleneksel yöntemler kullanılıyor. Mobil Ödeme Sisteminin hala kullanımı yavaş yavaş gelişsede Mobil ödeme ve Bankacılık işlemleri için Mobil Ödeme Sistemi hala Popüleritesini koruyor.

Referanslar

http://www.businessinsider.com/sc/mastercard-mobile-payments-2015-2?IR=T

http://www.paypal-bingo.org/

http://venturebeat.com/2015/07/12/these-9-trends-show-the-future-of-mobile-payments-and-banking/

Most Popular Topics

Editor Picks