MENU

WordPress admin şifre sıfırlama işlemi nasıl yapılır?

EaseUS Todo Backup

Anasayfa » Wordpress » WordPress admin şifre sıfırlama işlemi nasıl yapılır?
WordPress admin şifre sıfırlama işlemi nasıl yapılır?

Bu şifre unutma problemi sık sık başıma geldiği için biliyorum localhost’a kurduğum wordpress‘in şifresini unutabiliyorum ve sürekli mysql‘den şifre değiştirmek zorunda kalıyorum çünkü parola sıfırlama yani mail fonksiyonu çalışmıyor. Diyelimki siz web sunucudaki şifrenizi unuttunuz ve parola sıfırlama çalışmıyor.

https://2.bp.blogspot.com/-k7SiIa-kbkg/UrxjFUPqWrI/AAAAAAAAWeQ/6TzErNIFSoM/s1600/sifre-sifirlama.gif

Diyelimki cPanel kullanıyorsunuz ve oraya giriş yapabiliyorsunuz. cPanele giriş yapıp phpMyadmin‘e girip wordpress veritabanımızı buluyoruz. Veritabanımıza tıkladıktan sonra alttaki sorguyu şifreyi değiştikten sonra çalıştırıyoruz.

yeni_sifre_buraya = bunun yerine yeni şifre yazmayı unutmayınız.
admin = admin k.adınızı yazın.

UPDATE `wp_users` SET `user_pass` = MD5('yeni_sifre_buraya') WHERE `wp_users`.`user_login` = "admin";

SQL Sorgusu çalışmadı ise problemleri yazıyorum;

  • wp_” ön ekini önceden değiştirmiş olabilirsiniz lütfen sol kısımdan “wp_” ön ekinizin doğru olup olmadığını kontrol edin.
  • admin” kısmında k.adınızı yanlış yazıyor olabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemde belki kullanıcı adınızı hatırlamayıp yanlış işlem yapabilirsiniz. Bunu gidermenin 1 yolu var oda veritabanınızdaki “wp_users” tablosuna tıklamak orada tüm kullanıcıların adı listelenmektedir.

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.