All in One SEO Pack Eklentisi Son Güncellemedeki Eksik 0

Merhabalar. All in One SEO Pack eklentisini uzun süre önce tanıtmıştım. Hatta bu eklentiyi özellikle tavsiye ediyordum ancak şöyle bir durum var son güncellemeden sonra sitede neler değişti inceledim sonuç 1 tane eksiğim vardı 🙂

https://4.bp.blogspot.com/-cnqGMR0Rons/UYVaSG8Va6I/AAAAAAAARFU/LAvTEfTmKc8/s1600/All-in-One-SEO-Pack-2.0+(1).png

Rooteto‘nun temasını kendim yapmıştım ancak editörler için bir sayfa oluşturmamıştım ileride düşünüyordum ancak WordPress editör sayfası yoksa archive.php‘yi esas alıyordu ki hala öyle alıyor ancak All in one seo pack eklentisi sanırım bu durumu değiştirmiş.

Eklentiyi güncelledikten sonra fark ettim title değişti aslında değişmedi “Title“ye yani editör başlığına hiç bir şey eklemedi. Editör adı ve site adı yazması gerekiyordu.

Bunu çözmek için archive.php dosyasındaki php kodlarını kopyalayın yeni bir php dosyası oluşturun ve adı author.php olsun içine aynı kodları yapıştırın bu hızlı çözüm.

Ancak editör sayfasını biraz daha özelleştirebilirsiniz.

AYRICA BAKINIZ: Yazı içerisine yazar biyografisi eklemek

Android Telefon Üreticileri Artık Her Ay Güncelleme Yayınlayacak 0

Android telefonlarda yaşanan güvenlik açıkları Telefon üreticilerini artık her ay güncellmeye  yöneltiyor.

Android telefonlardaki en büyük sıkıntı güncelleme sıkıntısıdır. Akıllı telefonu bir kere alırsın ve güncelleme bir daha çok zor gelir. Özellikle Samsung cihazlarda bu sıkıntı çok yaşanıyor. Artık Android telefon üreticileri çıkan açıklar nedeni ile her ay güncelleme yayınlayabilecek. İphone telefonlarda olduğu gibi her zaman güncelleme veren Apple yolu izleyen Android telefon üreticileri yavaş yavaş akıllanıyor. Android telefona üreticilerinin en büyük hatası olan güncellemeleri artık tüm telefonlarda her zaman verilecek.

Bu güncelleme akınına Google ve Samsung’dan sonra Motorola ve LG’de akıllı telefonlarıda devam edecek gibi görünüyor. Sony ve HTC’de kısa sürede her ay güncelleme yapabilir.

Windows 10 Ekran Çözünürlük Sorunu Çözümü 1

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 tüm dünyada kullanıma sunuldu.

Microsoft Windows 10 güncellemesi yapan kullanıcılar çökme, donma ve düşük çözünürlük gibi sorunlarla karşılaşıyorlar. Genelde bu sorunu Nvidia ekran kartı kullanıcıları yaşıyor. Özellikle eski ekran kartı kullanıcıları ve çift monitör kullanan Nvidia kullanıcılarında sorun çıkıyor. Tüm Nvidia kullanıcılarında bu sorun oluşmasada bazı Nvidia kartlarda bu sorun oluşabiliyor. Bu sorunun nedeni ise Nvidia GeForce Experience sürücü ile Windows Güncelleme aracı arasındaki bir çakışmanın neden olduğu söyleniyor.

Düşük çözünürlük sorununun asıl çözümü ekran kartının güncel versiyonunu ve Windows 10 güncellemelerini yüklemektir. Tüm windows 10 güncellemeleri yüklü ise Nvidia ve AMD ekran kartı güncellemelerini alttaki resmi sayfalarından kontrol ederek yükleyemelisiniz.

Not: Eğer güncellemeler gelmediyse alttaki yazımıza bakarak sorunu geçici olarak çözebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Nvidia Ekran Kartları için Güncel Driver Nasıl İndirilir?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: AMD Ekran Kartları için Güncel Driver Nasıl İndirilir?

Windows 10 Ekran Çözünürlük Sorunu Çözümü

Geçici olarak bu sorunu çözebilirsiniz için ilk önce Windows 10 Görev çubuğundaki Başlat menüsüne tıklayalım. açılan başlat menüsündeki Ayarlar sekmesine tıklayalım.

Karşımıza çıkan Ayarlar penceresinden Sistem Görüntü,bildirimler, uygulamalar ve güç ayarlarına tıklayalım.

Sistem ayarlarında en üstteki Ekran sekmesinde en alttaki Gelişmiş Görüntü Ayarları‘na tıklayalım.

Geşimiş görüntü ayarlarında bulunan Ekran çözünürlüğünü ayarlayabiliriz. Not:Eğer sorununuz çözülmediyse Nvidia’nın sürücü güncellemesini beklemeniz gerekiyor.

Most Popular Topics

Editor Picks