WordPress Tema kurulumu 0

Bunu yazmamın nedeni çoğu kişinin dizinleri hala bilmemesinden kaynaklı. Ama tabi yeni wordpress’te otomatik tema beğenip kuruyosun oda ayrı bir konu tabiki. Neyse ben bir çok şekilde anlatıcam o yüzden dikkatli inceleyiniz.

Kurulumdaki tüm yöntemler

  1. Manuel takılanlar için 🙂
  2. cPanel kullananlar için
  3. Plesk panel kullananlar için

Bu şekilde 3 farklı kurulum çeşiti var 3ünüde açıklayıp hepinizi rahata kavuşturmak istiyorum. Aklıma gelmeyen bişi olduysada aklıma geldiğinde yazarım.,

Manuel kurulum yöntemi

Bu konu üzerinde çok durmak istiyorum bakalım ne kadar durucam 🙂

WordPresste temalar wp-content klasörü içinde themes klasöründe barınırlar bunu bir kere aklınızda tutun.

Örnek temayla başlayalım indirceğimiz tema şu olsun.

Galleria WordPress Theme

Galleria download

Bu temayı bilgisayarınıza indirin. Winrar programı bilgisayarınızda muhtemelen kuruludur. Dosyanın üzerine sağ tıklayıp klasöre çıkart diyin. Galleria klasörünü FTP istemcisi üzerinden;

wp-content/themes

klasörüne yükleyin. Görünüme tıklayıp temanızı etkinleştirin. Tema kurulum bitti….

Web sitenizin adı rooteto.com olsun link şu şekilde olur linkle işiniz olmaz ama dizin olayını anlatmaya çalışıyorum.

https://rooteto.com/wp-content/themes/galleria

Eğer tema sahibi 2 klasör iç içe koyduysa temayı iş biraz değişir. Diyelimki şu şekilde bir link oluştu

https://rooteto.com/wp-content/themes/galleria/galleria

Kesinlikle wordpress bu temayı görmez. Tema dosyalarınız themes klasörü içindeki 1 klasör içinde olucak 2.klasör olmaz. O yüzden dizinlere dikkat edin. Zaten FTP programları hangi dizine gezdiğinizi size gösterir yani temanın kurulmaması gibi bir olayla karşılaşamazsınız.

cPanel kullananlar için otomatik tema kurulum

cPanel kullananlar için wordpress’in yeni sistemi çok kullanışlı peki o ney? Otomatik tema ara ve yükle sistemi. Yönetici panelinden -> Görünüme tıklayın ve Görünümün alt kategorisi olan Yeni tema ekle linkine tıklayın.

Karşınıza çıkan alanda isteğinize göre arama yapıp tema arayabilirsiniz veya alttaki özellik kısmından aradığınız özellikte temaları aratabilirsiniz. Diyelimki 1 tane buldunuz temanın resminin hemen altında “Yükle – Önizleme” yazıyor yükleye tıklarsınız yeni pencerede “Şimdi kur”a tıkladığınız an sistem temayı indirir ve aktifleştirmenizi bekler. Bu kurulum bitti çok kolay bir yöntem öyle değilmi 🙂

Plesk panel kullananlar için otomatik tema kurulum

cPaneldekinin aynısı gibi “Yeni teme ekle”ye tıklarsınız aradığınız özellikte temayı bulursunuz. Şimdi kur dediğinizde karşınıza şu sayfa çıkar;

Wordpress Tema nasıl kurulur? by you.

Bunlar FTP bilgilerinizdir. FTP bilgilerinizi girdiğiniz halde olmuyorsa wp-includes klasörünün yazma iznini 777 yapmanız gerekir. Otomatik indirdikten sonra tekrar wp-includes klasörünün chmod ayarlarını 755 yaparsınız olur biter.

rooteto

Buraya not gibi bir şeyler yazmam lazım yoksa benim hiç birşey bilmediğimi düşünenler olabilir. “cPanelde otomatik yüklüyoda Pleskde yüklemiyomuş” demesinler diye yazıyorum. Aslında her cPaneldede yazmayabilir. Bu tamamen chmod ayarından kaynaklıdır. Ancak çoğu kişi chmod ayarı ile hiç uğraşmaz bu joomla değilki chmod delisi olasınız 🙂 Plesk panelde yazma izni olsa bile FTP bağlantısını ister. cPanelde yazma izni varsa istemeden direkt yükler. Asıl iş chmod’da plek veya cPanelde değil ancak ben bu şekilde ayırdım böylesi daha iyi olur diye düşünerekten…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ücretsiz Türkçe WordPress Kişisel Blog Teması 0

Merhaba arkadaşlar, Uzun bir sürenin ardından tekrar merhaba. Dün gördüğüm ve çok beğendiğim bir kişisel blog temasını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kendinize kişisel blog açıp güncel yazı girmek istiyorsanız gerçekten çok iyi hazırlanmış bir tema. Eğer kişisel bir sitem olmasaydı kesinlikle kurardım dediğim bir tema.

Sizde inelediğinizde bana hak vericeksiniz 🙂

https://4.bp.blogspot.com/-JoirDGkq3lo/VWdJGmiBkxI/AAAAAAAAb20/3fbvaZkCkrY/s1600/kisisel-blog-temasi-colorlib.jpg

Bu arada yeni wordpress temalar kategorimizi incelemeyi unutmayın.

Tema bir çok dili destekliyor. Diller arasında Türkçe’de var.

Tema Demo / Tema İndir / Dökümantasyon

GTA 5 Türkçe Yama İndir ve Hemen Türkçe Oyna 0

Rockstar Games tarafından tüm dünyada beğeni ile oynanan GTA 5 oyunu GTA türk tarafından tamamen türkçe yapıldı. Arayüzdeki menülerde, telefondaki ve tüm ingilizce altyazılar tamamen türkçe halde indirip yükleyebilirsiniz. GTA 5 Türkçe Yama İndir‘erek bilgisayarınıza yükleyin ve türkçe dil olarak oynayın. Online mod haricinde single modda oynamanızı önerdiğimiz türkçe yama ile görevlerdeki konuşmaların tamamını anlayabileceksiniz. GTA 5 türkçe yama ile yabancı dil bilmeseniz dahi artık türkçe olarak oynayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : GTA 5 4K Sistem Gereksinimleri

GTA 5 Türkçe Yama Nasıl Yüklenir ?

GTA 5 türkçe yamayı indirmeden önce Winrar programını yükleyiniz. Winrarı yükledikten sonra GTA 5 Türkçe Yamayı alttaki mavi butona tıklayarak indirin. İndirilen arşiv dosyasını winrar ile açarak exe dosyasınız çalıştırın ve programı yükleyin. Programı yüklediktan sonra indirdiğimiz GTA 5 Türkçe Yama programını çalıştırın. Daha sonra GTA 5 dosya klasörünü seçin  yükle butonuna basın ve hemen yükleyin. GTA 5 Türkçe Yama programı ile aynı zamanda türkçe yamayıda kaldırabilirsiniz.

UYARI NOTU : Arkadaşlar ilk önce GTA 5 türkçe yamayı yüklemeden önce uyarıları dikkatlice okuyunuz. Rockstar games Online GTA 5 modunda diğer modlara izin vermediği gibi Türkçe yama’yada izin vermeyecektir. Online modda türkçe yama ile oynarsanız Rockstar games tarafından oyununuz banlanacaktır. Orjinal GTA 5 oyununuz banlanmasını önlemek için Türkçe yamayı devre dışı bıraktıktan sonra online modu oynayınız. Türkçe yama ile yapılacak GTA 5 dosyalarındaki değişikliklerdeki tüm sorumluluk kullanıcıya yani size aittir dikkatli olunuz.

GTA 5 Türkçe Yama GTA 5 Türkçe Dil Paketi

Most Popular Topics

Editor Picks