WordPress W3 Total Cache Eklentisinde Ciddi Açık 0

WordPress kullananların dikkatine W3TC eklentisindeki açık wordpress’teki verilere erişip bilgilerinizi çalabilir.

Araştırmacı Jason Donenfeld tarafından bulunan güvenlik açığının olduğu eklenti tam olarak W3 Total Cache – W3TC eklentisidir. WordPress kullanıcılarının verilerini doğrudan ön belleğe atayarak ciddi güvenlik sorunu yaratıyor. W3 Total Cache – W3TC ön belleğe atamasının sebebi ise sayfa açılışlarında yani bir sonraki sayfa açılışındaki geçen zamanı minimum en düşük seviyeye indirerek wordpress kullanıcılarının şifrelerini ve bilgilerini ön belleğe kaydederek verilerinizi çalabiliyorlar. Eklenti geliştiricisinden gelen açıklama ile W3 Total Cache – W3TC eklentisindeki açık giderilene kadar eklentiyi devre dışı bırakılması gerektiğini söyledi. WordPress W3 TC eklentisindeki açık kişisel bloglardaki ve profesyonel kullanıcıları tehdit edebilir.

Google Güvenlik Açığı Bulana 100 Bin Dolar Veriyor 0

İnternet arama devi Google yazılımlarında hata bulan yazılımcılara 50 bin dolar ve Güvenlik açığı bulanlara 100 Bin dolar veriyor.

Google, açıklarını bulup google’a bildirenlere anında 100 Bin dolar hediye veriyor. 2010 yılından beri 750’den fazla kulllanıcıya 6 milyon dolar ödedi. Bu rakam sadece 2015 yılında 2 milyon dolardır. 2015 yılında 2 milyon dolar ödeyen Google Chrome web tarayıcısı, chromebook ve Chromium işletim sisteminde açık bulan kullanıcılara 50 bin dolar vereceğini açıkladı. Ama Google son zamanlarda çıkan ciddi açıkları düşünerek bu ödülü 100 bin dolara kadar çıkarttı.

 

Windows 10 SrtTrail.txt Hatası Çözümü 0

SrtTrail.txt Hatası Windows 8 ve Windows 10 da baş gösteriyor. Bu sorun bilgisayarın açılmamasına sebep oluyor. Bu sorunun çözümü ise oldukça basit ve kolaydır. Bu sorun bilgisayarınızın format attıktan sonra sıklıkla baş göstererek bilgisayarınızı açmanızı engeller.

SrtTrail.txt Hatası Çözümü vb. hataların çıkmasının sebebi Windows kurulurken driverların (sürücü) güncellenmesi sırasında ortaya çıkmaktadır. Format atarken bile driverların güncellenmesi bilgisayarınızın açılmamasına sebep oluyor. Yada PC’nizdeki driverları Driver Pack Solution veya Driver booster gibi online driver güncelleme programları ile güncelleme yaptığınızda da bu sorun ortaya çıkabilir. Bu sorun driverlarınızın donanımlarınız ile uyuşmadığı zaman ortaya çıkar. Yada vb. benzeri hatalar gibi. SrtTrail.txt Hatası Çözümü ise oldukça basittir. Bilgisayarım açılmıyor, bilgisayarım kapanmıyor, bilgisayarım yeniden başlatmıyor gibi sorunları bu paylaştığımız çözüm ile hatalarınıza çözüm bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : System Thread Exception Not Handled Windows 10 Hatasının Çözümü

Windows 10 Gelişmiş başlangıç seçeneklerini

SrtTrail.txt Hatası Çözümü SrtTrail.txt Hatası Çözümü için bilgisayarınızı Gelişmiş başlangıç seçeneklerini açmanız gerekiyor. Bunun için bilgisayarınız açılırken devamlı olarak klavyede F8 tuşuna basmanız gerekiyor. Bu tuş bilgisayarınızın modeline göre değişiklik gösterebilir.

Yada bilgisayarınız açılıyorsa Yeniden başlatma ve Kapanmama gibi sorunlar baş gösteriyorsa windows’da Gelişmiş başlangıç seçeneklerini açmak için şu yönergeleri izleyin.

  1. Başlangıç düğmesine tıklayın ardından Ayarları tıklayın.
  2. Açılan pencereden Güncelleme ve güvenlik ayarlarına tıklayın.
  3. Daha sonra karşımıza çıkan pencerede Kurtarma sekmesine tıklayın.
  4. Kurtarma sekmesinde Gelişmiş başlatma altındaki Şimdi Yeniden başlat butonuna tıklayın.
  5. Sonrasında karşımıza üç tane farklı seçenek çıkacaktır.
  • Devam (Çık ve Windows 10 ile devam et)
  • Sorun gider (bunu seçelim)
  • Kişisel Bilgisayarınızı kapatın.

1- Alttaki görselde olduğu gibi Sorun Gider diyerek devam ediyoruz.

SrtTrafil.txt Hatası Çözümü

2- Sorun gider dedikten sonra karşımıza 2 farklı seçenek çıkıyor. Burada Gelişmiş seçenekler diyerek devam ediyoruz.

SrtTrafil.txt Hatası Çözümü

3- Daha sonra karşımıza çıkan pencerede Başlangıç ayarları butonuna tıklayalım. Yavaş yavaş SrtTrail.txt Hatası Çözümü için gidiyoruz. Sıkılmak yok 🙂

SrtTrafil.txt Hatası Çözümü

4- Açılan pencerede bize bilgisayarımızın yeniden başlatılacağını ve yeniden başlattıktan sonra hangi ayarları değiştirebileceğimizi göreceğiz. Yeniden başlat diyoruz görselimizde olduğu gibi devam ediyoruz.

SrtTrafil.txt Hatası Çözümü

5- Son olarak burada bilgisayarımızda oluşan SrtTrail.txt Hatası Çözümü için yapacağımız son vuruş kaldı. Oda 7 nolu Sürücü imzası zorlamasını devredışı bırak seçeneğini uygulama kalıyor. Klavyede 7 tuşuna basarak işlemimizi tamamlıyoruz. Gerisini Windows’umuzun kendisi halledecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : GWX Stopper ile Windows 10’a Yükselt Uyarısını Kapatın

SrtTrafil.txt Hatası Çözümü

Sorun çözülmüştür. Herhangi bir yerde takıldıysanız veya herhangi bir soru soracaksanız yorumlarınızı bekliyoruz. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

Most Popular Topics

Editor Picks