Windows Media Player 12, 11, 10 Sürümü Full Türkçe indir 0

Windows Media Player Programı bilgisayarınız için vazgeçilmez programlardan biridir. Her sisteme göre sürümleri yükseltilmiştir bu yüzden anlattığım seriye göre bilgisayarınıza indirip kurun. Media Playerı Türkçe olarak 12-11 ve 10 sürümünü indirmekle kalmayacak temalarınıda görüceksiniz. Firefox Eklentisine kadar detaylı inceleyebilirsiniz.

http://media.askvg.com/articles/images/Windows_7_WMP12_2nd_Background.png

Windows Media Player Türkçe indir

Windows Media Player’ın tüm sürümlerini listeledim ve hangisini istiyorsanız seçin ve bilgisayarınıza kurun. Tüm linkler Orjinal Microsoft bağlantılıdır. Sadece son link inndir.com’un linki ancak oda güvenilir sitedir tavsiye ederim.

Windows Media Player’ı kullanmaya başlama

Windows Media Player, dijital medya dosyalarını yürütmeniz, dijital medya koleksiyonunuzu düzenlemeniz, sık kullandığınız müzik CD’lerinizi yazmanız, CD’lerden müzik kopyalamanız, dijital medya dosyalarını bir taşınabilir aygıt ile eşitlemeniz ve çevrimiçi mağazalardan dijital medya içeriği satın almanız için sezgisel ve kullanımı kolay bir arabirim sağlar.

  • Windows Media Player’ı başlatmak için, sırasıyla Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi, Tüm Programlar’ı ve sonra da Windows Media Player’ı tıklatın.

Windows Media Player’da şu iki mod arasında geçiş yapabilirsiniz: Player’ın birçok özelliği üzerinde kapsamlı bir denetim sağlayan Player Kitaplığı ve kayıttan yürütme için medya öğelerinizin basitleştirilmiş bir görünümünü sunan Şimdi Yürütülüyor modu.
Player Kitaplığı’nda, Player’ın sağ alt köşesindeki Şimdi Yürütülüyor’a Geç düğmesini Şimdi Yürütülüyor'a Geç modu düğmesinin resmi tıklatarak Şimdi Yürütülüyor moduna geçebilirsiniz. Player Kitaplığı’na dönmek için, Player’ın sağ alt köşesindeki Kitaplığa Geç düğmesini Kitaplığa Geç düğmesinin resmi tıklatın.

http://res2.windows.microsoft.com/resbox/tr/Windows%207/main/815017ea-76e4-4841-b212-97e4153ec3e5_0.jpg

Windows Media Player’da şu iki mod arasında geçiş yapabilirsiniz: Player’ın birçok özelliği üzerinde kapsamlı bir denetim sağlayan Player Kitaplığı ve kayıttan yürütme için medya öğelerinizin basitleştirilmiş bir görünümünü sunan Şimdi Yürütülüyor modu.
Player Kitaplığı’nda, Player’ın sağ alt köşesindeki Şimdi Yürütülüyor’a Geç düğmesini Şimdi Yürütülüyor'a Geç modu düğmesinin resmi tıklatarak Şimdi Yürütülüyor moduna geçebilirsiniz. Player Kitaplığı’na dönmek için, Player’ın sağ alt köşesindeki Kitaplığa Geç düğmesini Kitaplığa Geç düğmesinin resmi tıklatın.

Player Kitaplığı’ndaki çeşitli görünümler arasında geçiş yaparken, Player’ın sol üst köşesindeki Geri ve İleri düğmelerini kullanarak adımlarınızı yeniden izleyebilirsiniz.

Geri ve İleri düğmelerinin resmiGeri ve İleri düğmeleri

Şimdi Yürütülüyor modunda, DVD ve videoları görüntüleyebilir ya da hangi müzik öğesinin yürütülmekte olduğunu görebilirsiniz. Yalnızca o sırada yürütülmekte olan öğeyi görüntülemeyi seçebilir veya Player’ı sağ tıklatıp Listeyi göster’i tıklatarak kullanılabilir öğelerin seçimini görüntüleyebilirsiniz.

http://res2.windows.microsoft.com/resbox/tr/Windows%207/main/37b09eef-30ff-4cdb-a8e8-ae5cc2dfeda3_0.jpg

CD’leri kopyalayarak dijital müzik dosyaları oluşturma

Windows Media Player programını ses CD’lerindeki şarkıları bilgisayarınızda kopyalayabilirsiniz. Bu işleme, kopyalama adı verilir.

Kopyalama işlemi sırasında, Player her şarkının bir kopyasını oluşturur, sabit diskinizde bir Windows Media Audio (WMA), MP3 veya WAV dosyası olarak saklar ve sonra da Player Kitaplığı’nıza ekler.

http://res1.windows.microsoft.com/resbox/tr/Windows%207/main/2834e0eb-b0b2-4a08-a94a-6d88bc2a839e_0.jpg

CD koleksiyonunuzu kopyaladıktan sonra, Player’ı kullanarak aşağıdakilerden istediğinizi yapabilirsiniz:

  • Birkaç tıklatmayla bilgisayarınızdaki herhangi bir şarkıyı bulup çalın (artık CD veya CD kutusu yığınlarıyla uğraşmanız gerekmemektedir).
  • Bilgisayarınızdaki beğendiğiniz şarkıları MP3 çalar veya Windows phone gibi taşınabilir bir aygıtla eşitleyerek, hareket halindeyken sevdiğiniz müziğin keyfini çıkarın.
  • Arabanızda veya ev müzik setinizde çalmak üzere bir CD yazın.

Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Chrome web tarayıcı ile çok sekme açıyorsanız ve bu sekmeler ile baş edemiyorsanız OneTab eklentisini kullanabilirsiniz. OneTab Chrome eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi tek bir sekme ile bir araya getirebilirsiniz.

Chrome OneTab eklentisi tarayıcınız üzerinden açtığınız tüm sekmeleri tek bir liste altında toplayarak sekmelerinizi daha kolay kullanmanızı sağlar. İstediğiniz sekmeleri OneTab listesine gönderebilirsiniz. OneTab listesine gönderilen açık sekmeleriniz kesinlikle kapanmaz. Tekrar açmak istediğinizde açık sekmeniz en son kaldığınız yerde tekrar açılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram Windows 10 PC Ücretsiz İndir

%95 Tasarruf Sağlayın

Bu eklenti ile bellek kullanımınızda %95 oranında düşecektir. Çok büyük oranda bellek tasarrufu sağlayan bu eklenti sayesinde hem sekme karmaşasından kurtulabilir hemde hızlı bir internet kullanımı sağlayabilirsiniz.

Chrome OneTab İndir

Hazırda Beklet Modu Nedir? Nasıl Çalışır? 0

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Hazırda Beklet modunun ne işe yaradığını ve nasıl çalıştığını açıklayacağım. Hazırda beklet modu nedir? Nasıl çalışır?.

Bilgisayarımızı sıklıkla kullanıyorsanız ve arada bir dinlenirken veya başka bir işiniz çıktığında bilgisayarınızı muhtemelen kapatmıyorsunuz. Aslında bir çok insan PC başından kalkarken bilgisayarını kapatmıyor. Elektrik faturanızın daha az gelmesini istiyorsanız hemen Hazırda beklet modunu kullanın.

Uyku Modu Nedir?

Uyku modu PC’nizin güç tuşuna bastığında ve laptop’unuzun kapağını kapattığınızda devreye giriyor. PC’nizi uyku moduna aldığınızda RAM haricinde herşeyin elektriği kesilecektir. Açık pencereleriniz, programlar, ayarlar Ram üzerine kaydedilir. Ram’in elektriği kesilmediği için veriler ram üzerinde duracaktır. Tekrar uyku modundan çıktığınızda tüm ayarlar ve pencereler geri gelir ve bilgisayarınız kaldığınız yerden kullanabilirsiniz. Ancak bu durumda da PC’niz elektrik harcayacaktır.

Bilgisayarınızı bir adım ileri taşıyarak elektrik tüketmeden kaldığınız yerden devam etmek istiyorsanız Hazırda beklet modu işinizi görecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tek Tıkla Büyük Boyutlu Dosyalar Gönderebileceğiniz 15 Web Sitesi

Hazırda Beklet Modu Nedir?

Hazırda beklet modu ise yine tüm ayarlarınızı, pencerelerinizi ve açık programlarınızı Ram yerini Hard Diske yazmaktadır. Ram’in elektriği gittiğinde verilerde silinecektir Ancak Hard diskin elektriği gitse dahi veriler silinmez. Böylelikle bilgisayarınızı hazırda beklet modu ile kapattığınızda ve tekrar açtığınızda kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Hazırda Beklet Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Bilgisayarınızı kapatırken bu seçenek etkin olmadığı için görünmez. Hazırda beklet modunu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Denetim Masasına girin.
  • Güç seçeneklerine girin.
  • Sol tarafta “Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin” sekmesine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan pencerenin üst tarafında mavi yazı ile yazılmış “Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir”e tıklayın.
  • Altta açılan seçeneklerden “Hazırda Beklet” modunun karşısındaki kutucuğu işaretleyin.
  • Son olarak En alttan Değişiklikleri kaydet‘e basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır?

Hazırda beklet modunu test etmek için Windows 10 veya 8 işletim sistemindeki başlat menüsüne sağ tıklayalım. Karşımıza çıkan pencerede Bilgisayarımı veya oturumu kapat seçeneğine gelin ve sağda Hazırda beklet modunu göreceksiniz. Hemen test etmek için tıklayın PC’niz kapandıktan sonr açın ve tüm ayarlarınız gelecektir.

NOT: Bu ayarda iken bilgisayarınız 3-4 saniye daha geç açılabilir o da diskin üzerine yazılan ayarların açılması sırasında oluyor. Eğer SSD‘niz var ise bu yavaşlığı hissetmezsiniz.

Most Popular Topics

Editor Picks